Zavrieť

Porady

Ako naucim maleho psika na voditko?

Mame cca 4 mesacne steniatko a nevie si zvyknut na voditko. Skusame pomaly po dvore asi tyzden, ale marna snaha. Zatiahne si rucnu brzdu :-) a hotovo, ani s nim nepohneme. Poradite nam?
3 komentárov     zbaliť
misoft Neťahať ho! Preto sa zatne, lebo VY mu diktujete svoje pravidlá. Zapnite mu vodítko a nechajte ho voľného. Najskôr si musí zvyknúť na to, že niečo má na krku a niečo ťahá za sebou (vodítko). Keď si na to zvykne, postupne mu "vnucovať", že s vodítkom môže sa voľne pohybovať, ale len na jeho dĺžku, inak ho zastaví.
alaya1 precco si to nedal ako odpoved? Ved aj tento sposob moze pomoct, kazdy psik je iny a je vela sposobom ucenia na voditko.
wegamizi Dakujem, budem tak skusat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Trošku neskoro to skúšate, už je tvrdohlavé.. nášho sme dali na vodítko hádam ako 7-8 týždnové šteniatko, lebo začal behať rýchlejšie a strach, že vbehne pod kolesá auta nás dotlačil k vodítku. Zo začiatku sa šprajcoval, ale to trvalo len hádam den dva, vodítko máme flexibilné, a za piškotkou by šiel kamkoľvek. Takže ja by som doporučovala ak sa zasekne, tak neťahať len privolať k sebe na pamlsok a takto ho naučiť pomaličky postupne.

    Tiež cca pred mesiacom sme zmenili obojok, lebo v lese sa s klasického vyvliekol tak dostal popruhový, prvý den obskakoval, hrýzol ho. A na další ked sme šli do lesa tak bol už pokojný, a teraz mi aj labku podá aby som mu navliekla ten obojok. A to má 6 mesiacov, a len premýšla čo by komu vyviedol.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Kabaka123, Mikae, arizona, kopretinka, bettylou, wegamizi
    6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wegamizi My sme ho kupili ako 3-mesacne, takze skor som nemohla zacat
    Xanti No dúfam, že si čoskoro zvykne. Trošku trpezlivosti a pôjde to.
    wegamizi Xanti dakujem, budem trpezliva
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    predovšetkým trpezlivosťou - týždeň nie je žiadna doba, aby boli nejaké výsledky, skúste mu zapnúť vodítko a v určitej vzdialenosti - aby ich videl - ukladať nejaké maškrtky, alebo jedna osoba nech ho má na vodítku a druhá v nejakej vzdialenosti ho láka nejakou dobrotou - dajte mu ju najprv oňuchať a pomaly sa s ňou vzdaľujte

    Ako naucim maleho psika na voditko?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.