Zavrieť

Porady

szčo a pn

Dobry den, viete mi niekto poradit co je pre mna lepsie urobit?som szco, lekar ma posiela na rizikove. Platim si minimalne odvody, zivnost do buducna nema pre mna vyznam. Je rozdiel pre mna medzi pnkou a rizikovym? Zivnost je lespie najprv ukoncit alebo sa da aj popri pnke alebo teda rizikovom? dakujem za kazdu radu
kn-alka objasnenie pojmov: rizikové a PN je jedno a to isté - lekár ťa vypíše na PN z dôvodu rizikového tehotenstva
Katy a R jarka - ja si vôbec nemyslím, že je to to isté . Ak má niekto rizikové tehotenstvo - tak to je vlastne definícia zdravotného stavu - aj ako sa má správať, čo všetko asi majú lekári sledovať a pod .
A DPN = dočasná práceneschopnosť. (ospravedlnenie z práce a nárok na dávku) Tú vypíše/resp nevypíše lekár podľa svojho uváženia a tiež podľa toho, či ju vôbec pacient potrebuje - a tam uvedie príslušnú diagnózu. Aj tehoná žena, ktorej tehotenstvo je rizikové nemusí byť na PNke - to záleží od "všeličoho" - a tiež niektorí pacienti ani nechcú byť DPN (riešia dovolenkou a pod ... možno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rizikove tehotenstvo je dovod, preco ta moze lekar vypisat na PN.
    Takze rozdiel tam je, platenu mozes mat tu PN, rizikove tehotenstvo moze mat aj niekto, kto si neplati nemocenske poustenie a teda ani natok na nemocenske davky mu napriek takemu tehotenstvu nevznika.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kacenkacka a ako je to s platenim odvodov pocas pnky?keby som zivnost zrusila tak mam narok na peniaze z pn?
    ivka70 ak mas narok na nemocenske davky, tak odvody pocas PN neplatis.
    zivnost nemusis rusit a mozes byt na PN aj na materskej, narok na davky ti ostava aj pocas zivnosti
    kacenkacka ano narok na davky mam, cize radsej pn ako rizikove?
    ivka70 nepochopila si odpoved?
    PN je len jedna, rizikove je dovod na PN podobne ako zapal pluc ci zlomena noha
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak máš nejaké zdravotné ťažkosti - tak by hádam aj v záujme dieťatka bolo vhodné dať sa vypísať - DPN. - ak ťa teda lekár vypíše. budeš mať nárok na dávku - nemocenské (uplatníš si SP) . A živnosť si zatiaľ neruš - počas DPN odvody neplatíš (sem tam môžeš aj niečo spraviť - záleží aj od toho, v čom podnikáš).
    samozrejme - liečebný režim sa týka aj teba .
    pri rizikovom tehotenstve zväčša lekári bez problémov vypíšu DPN.
    kacenkacka ano samozrejme ma vypisu na pn ale mam obchod, ktory som chcela udrzat len pokial pojdem na matersku a potom predat. teraz ho musim predat skor, nechcem si ho nechat, preto neviem ako to chodi, ci zrusit zivnost teraz alebo potom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.