Zavrieť

Porady

Aka je hodnota nehnutelnosti zaradena do obchodneho majetku?

V roku 2016 som si prenajal pozemok na 99 rokov a vyplatil jednorazovu hodnotu 15.000 €. Na danom pozemku som zacal v roku 2017 stavat zrubovy dom, ktory by mal byt dokonceny a skolaudovany v roku 2018. Dom sa stavia ciastocne na zaklade zakupeneho materialu, ciastocne svojpomocne (dalsi material, ako i praca a pracovna sila). Danu nehnutelnost, kedze bude sluzit aj pre ucely prenajmu, chcem zaradit do obchodneho majetku.
Otazka je:
1. Je mozne danu hodnotu za prenajom na 99 rokov zahrnut do vydavkov a odpisovat ju 40 rokov?
2. Kedze sa dana nehnutelnost stavia svojpomocne, pripspenim materialu a pracovnej sily od rodiny a znamych, ako sa vycisluje hodnota nehnutelnosti, ktoru by som si mohol uplatnit vo forme odpisu (40 rokov) za nehnutelnost ?
3. Je mozne pouzit drobne vydavky vynalozene pri stavani domu - ale este v roku 2016 a 2017 - v danovom priznani za rok 2018 (kedy prebehla kolaudacia)?
Je nutne si urobit Znalecky posudok, ktory je DU akceptovany?
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aka je hodnota nehnutelnosti zaradena do obchodneho majetku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.