Zavrieť

Porady

Ake su mesacne naklady na jednoizbak v Bratislave?

Dobry den. Chcel by som sa opytat, kedze nemam prehlad o cenach, ake su asi naklady na jednoizbak, vacsinou sa prenajimaju za 400 eur. Chcel by som vediet, ake je financne narocne udrzat taky priemerny jednoizbak, vsetky potrebne poplatky, energie atd... keby bol v mojom vlastnictve. Proste, po lopate povedane, kolko by ma to asi stalo priblizne. Su naklady 150, 200 alebo skor 250 eur? Vlastne zaujima ma, kolko prenajimatel zarobi mesacne na jednoizbaku, v priemernom pripade. Dakujem moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Mas velku neznamu - za kolko ten byt kupis.
    Pozri inzeraty, hod cenu do hypo-kalkulacky, k tomu mesacnu platbu 125 a porovnaj so zelanou vyskou najmu.
    Zadal som to do excelu a skoro mi vypadli oci. Mesacna platka uveru 100 tisic pri sadzbe 1,5% na 25 rokov (300 splatok) cini 400. Plus 125 naklady, tak musis najst dobrodinca co ti bude platit ... aspon kolko? Nech sa ti oplati mat starosti a platit udrzbu a dane. Okrem toho prechodne bude byt aj bez najomnika.
    V lacnejsej lokalite bude splatka priamoumerne nizsia, pri lepsom nadstandarde vyssia.
    Vzorec: =-PMT(1.5%/12,300,100000)
    Naposledy upravil vicktor : 15.11.17 at 07:53
    lofr Diky za odpoved. V tomto pripade, pri zobrati si hypoteky, samozrejme treba platit aj hypoteku aj naklady, ale , nezabudaj ze ten byt postupne ziskavas, takze aj na to treba pozerat, cize aj keby si na tom nezarobil nic, stale sa to oplati. Neviem ake su ceny hypotek, ale pride mi to, ze 400 najom, co za 1 izbaky bezne byva, by mohol pokryt hypoteku aj naklady. Samozrejme, este treba ratat aj s tym, ze za tych 25 rokov bude treba menit zariadenie, lebo nieco sa urcite pokazi, opotrebuje (ladnicka atd... nabytok po 20 rokoch moze byt tiez zniceny, matrace vylezane, aj to treba zaratat do nakladov) Ale podla mna by sa to oplatilo este aj keby trebalo nejakych par eur, povedzme 50 doplacat, lebo byt postupne za tu almuznu co ta stoji, ziskas. Risk je tam ten, ze treba mat starosti, ak chytis zleho podnajomnika, popripade ak ti bude casto odchadzat, stale to riesit a hrozi, ze tam budes mat nepokryte obdobie.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    80 az 200 mesacne, zalezi od m2, výšky platby do fondu oprav, ci je vytah, spotreba teplej vody, atd. My sme sa dvaja v dvojizbaku zmestili do 220 aj s energiami.

    Ake su mesacne naklady na jednoizbak v Bratislave?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.