Zavrieť

Porady

Zmluva, ktorá by chránila sprostredkovateľa

Čaute, ak nájdem výrobcovi zákazníka môžem sním uzavrieť zmluvu, kde by bola uvedená fixná cena, za ktorú by mohol výrobca predávať mnou nájdenému zákazníkovi daný tovar?

Napr. Mne by to predali za 2€ ale ja to viem predať za 3€. Dohodnem sa s výrobcom aby danému zákazníkovi predával za fixnú cenu 3€ za jednotku.

Potrebujem dosiahnuť to, aby cena 3€ za jednotku bola už pevná a aby som mal v tomto prípade províziu 1€ za jednotku resp. aby mnou nájdený zákazník nemal možnosť ma obísť alebo ešte tlačiť cenu dolu a tým znižovať moje provízie.

Diik
4 komentárov     zbaliť
misoft Hmmm.... takže marža 30%.... A ty ako medzičlánok, spostredkovateľ.
Ja byť na mieste toho výrobcu - vykašlem sa na teba abu dem dodávať zákazníkovi priamo - za cenu 2,5€ - a zarobí aj výrobca a aj zákazník.
Verwest Chcel som to riešiť tak, že si tovar nakúpim a zákazníkovi ho predám sám, ale vzhľadom na to, že nie som platca DPH sa mi to absolútne neoplatí...výrobca je z EU tak mi tovar predá s ich DPH a moj zákazník by tiež musel zaplatiť DPH a ani nárok na odpočet by nemal keďže nie som platca DPH. Tak to chcem spraviť tak ako píšem.
Marža je podľa mna úplne v poriadku, keďže ten tovar je vyrobený v EU firmou a nie u nás v SR.

Ak by som bol platca DPH tak ani nerozmýšľame a tovar kupujem a zákazníkovi predávam sám. Ale nie som, tak si chcem poradiť inak, ale chcel by som to mat nejak ošetrené aby som napr pri druhom obchode už nebol vynechaný. Nie je to len tak zohnať dobrý kontakt na výrobcu a ja ho niekomu len tak darujem.
vicktor Tak poloz dalsiu otazku - ako sa stat platitelom DPH.

OT: ja som platitel DPH, vidim to na blockoch z potravin aj za priemysleny tovar.
Verwest nemám na to obrat aby som sa stal plátcom ale je pravda, že by to bolo najideálnejšie ním byť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Existuje § 4 DPH a na základe neho môže subjekt požiadať aj o dobrovoľnú registráciu.
    Inak v zmluve o sprostredkovaní si na základe zmluvnej voľnosti môžete dohodnúť pravidlá, aké budú obom stranám vyhovovať.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Tebe môže byť jedno, za koľko bude výrobca s ktorým spolupracuješ vec predávať odberateľovi.

    Ty potrebuješ mať dohodnutú konkrétnu províziu za sprostredkovanie. A je na výrobcovi, aby si to zakalkuloval do svojej cenotvorby tak, aby na tom nebol stratový.

    Dohoda o koncovej cene cez sprostredkovateľa môže byť za istých okolností považovaná za praktiku proti hospodárskej súťaži a môže to skončiť prúserom na Protimonopolnom úrade SR.

    Zmluva, ktorá by chránila sprostredkovateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.