Zavrieť

Porady

Dedenie a delenie hnutelných vecí.

Sme traja úplne si cudzí dediči a nevieme sa dohodnúť o rozdelení hnuteľných vecí medzi sebou v rámci dedičského konania hnuteľných vecí dohodou. Je možný predpoklad o rozdelení hnuteľného majetku súdnou cestou, ktorá predpokladám, bude veľmi zdÍhavá a finančne nákladná? Zaujímal by ma nejaký manuál, postup súdu pri tejto činnosti, odmeny znalcov...a čo ja viem čo ešte. A čo keď zistím, že oceňovanie a súdny spor budú vysoko presahovať moje finančné možnosti, či môžem toto nejak odmietnuť, vzdať sa toho, lebo nemám peniaze na vstupy...ťažko sa formulujú otázky...proste som to zdedil...Dedičstvo som prijal a vôbec som netušil, že s hnutelnými predmetmi to bude tak zložité.
Naposledy upravil Citron : 19.11.17 at 15:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Skúste mediatora.
    Naposledy upravil Mária27 : 19.11.17 at 07:29

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Dohodnite sa sami, je to najjednoduchšie najlacnejšie a najspravodlivejšie. Postup asi takýto: Zídete sa všetci naraz a pôjdete o postupne po jednotlivých veciach. Každý si povie akú hodnotu má pre neho daný predmet a získa ho ten kto ponúkne najviac. Na záver Vám ostane zoznam vecí so sumami a budúcimi vlastníkmi. Podtrhneš, sčítaš za jednotlivé osoby a buď zaplatíš alebo zinkasuješ. A máš po probléme.

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Nepíšeš o aké hnuteľné veci ide. Keď boli spísané a predložené na dedičskom konaní, museli byť aj približne, odhadom ocenené. U notárky ste sa buď nejako dohodli, alebo nedohodli a idete na súd?
    Úprimne, ak tam nie sú nejaké vzácne obrazy, historické predmety ... vzala by som si jednu najmilšiu vec aby mi zosnulého pripomínal a zvyšok nech si nechajú (nábytok, domáce spotrebiče, sedačka ...) kým sa dosúdite nebude to mať žiadnu cenu.

    monika1991 je offline (nepripojený) monika1991

    monika1991
    Ak k veciam nemáte citový vzťah a majú nejakú hodnotu skúste sa s ostatnými dedičmi dohodnúť na ich predaji a potom si peniaze z predaja jednoducho rozdeliť

    Dedenie a delenie hnutelných vecí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.