Zavrieť

Porady

Ake ma povinnosti povinnosti SZCO platca DPH, ktory sa stane poberatelom starobneho dochodku?

Dobry den, som SZCO a po uplatneni naroku na starobny dochodok chcem nadalej pracovat ako SZCO. Ake my z toho plynu povinnosti (prihlasovacie, danove, odvodove)? Mozem pracovat na to iste ICO?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Poberanie starobného ho dôchodku nemá žiadny vplyv na registráciu platiteľa DPH, ani povinnú registráciu v SP, čo sa týka obratu.

    SD neplatí do SP invalidné poistenie. V ZP nemusí platiť preddavky z minimálneho vymeriavacieho základu, ak skutočný vymeriavací základ je nižší ako minimálny. Sadzba poistného sa nemení.

    Ak o SD požiadas do konca roku 2017, v DP za rok 2018 nebudeš mať nárok na NCZD, resp len vo výške rozdielu medzi vyplatenym SD a ročnou NCZD
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jablko10 Dakujem. Kedy najskor sa mozem stat SD v roku 2018, aby som mal narok na plne NCZD v DP za rok 2018?
    Momentalne sa rozhodujem, ci ist do dochodku od 15. 11 2017 alebo zaciatkom 2018 - co je vyhodnejsie. POMB (uz upraveny) mam 0,7827, odpracovane vsetky roky, nepretrzite platene poistenie do SP, Akurat nepoznam ADH2018 a neviem, ako by to bolo s valorizaciu, ci mam narok aj v 2017(v pripade odchodu k 15.11.2017)
    veronikasad Aby ti aj v roku 2018 vznikol nárok na celú ročnú NCZD, o SD treba požiadať od 2.1.2018. v tom prípade sa ti to POMB zahrnie aj vymeriavací základ za rok 2017. Či je to pre teba výhodné, k tomu sa vyjadriť neviem
    jablko10 Dakujem za rady
      zbaliť

    Ake ma povinnosti povinnosti SZCO platca DPH, ktory sa stane poberatelom starobneho dochodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.