Zavrieť

Porady

Zavaznost dodrziavat domovy poriadok

Uz sa to tu zrejme riesilo, ale nikde som nenasla konkrernu odpoved. Rekonstruujeme byt a susedia sa mi vyhrazaju pokutami za porusovanie domoveho poriadku (v nom su povolene prace 9-17h), my zaciname rano o 8h. Na zaklade akeho zakona musim dodrziavat domovy poriadok, ak sa o nom nic nespomina v Zmluve o vykone spravy, ktoru som podpisala so spravcovskou spolocnostou? Ani v 182/1993 a v 116/1990 sa nespomina nic o domovom poriadku. Co sa pokut tyka, chcu si ich odhlasovat a zahrnut do domoveho poriadku na najblizsej schodzi s tym, ze ich chcu vymahat za porusenie spatne jeden rok dozadu. Maju na to pravo? A podla akeho zakona? Dakujem. Adriana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Našiel som toto.

    Zákon 372/ 1990, § 47, ods. (1) Priestupku sa dopustí ten, kto, písm. b) poruší nočný kľud,

    Čas od 22,00 do 6,00 hod. nie je uvedený, no nenašiel som ho ani v iných zákonoch. Všeobecne, ľudovo sa ten čas berie ako čas nočného kľudu.

    Ale, našiel som toto, nie neznáme je to.

    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...YDNNKhfVFunSEr

    Z toho vyplýva, že ten čas na nepracovanie v byte pri rekonštrukcii v čase od 17,00 do 9,00 hod. No, buchač to napísal zrozumiteľne. ... utrieť ...
    Naposledy upravil sito : 22.11.17 at 06:08
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdrianaHl Tak ale spievajuci dom, to uz je trochu iny extrem
    sito Pravdu máš, ale podstatná nie je tá ária, ale čas od 6,00 do 22,00 hod. a decibeli.



    AdrianaHl
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nedavno sme rekonstruovali byt a v stavebnom povoleni boli stanovene hodiny na hlucne prace od-do podla VZN.
    Majster skusil oponovat ze prave spravil inu rekonstrukciu a hodin bolo viac. Odpoved znela ze ina mestska cast ma ine VZN. Obe v BA.
    Dodrziavat treba nielen nocny klud, aj cez den sa treba spravat ohladuplne.
    18 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka VZN nesmie by nad zákonom.,,,,,,len škoda,že sa to netýka aj krčem a pod.......pre nich zákon neplatí a kľudne hudobná produkcia aj o 3ráno.........
    vicktor Aha, mal som sa proti stavebnemu povoleniu odvolat, obratit sa na Ustavny sud a Ombudsmana o vyklad, cakat na ciste riesenie roky rokuce.

    To by ma zaujimalo ci by si tolerovala keby ti nad hlavou buracali zbijacky od 6 do 22 hod a murari by s usmevom odpovedali ze je to v sulade so zakonom. A ty by si im s usmevom podakovala za vysvetlenie.
    sito A čo, keď budú zbíjať?! Sused zavolá policajtov a tí ich postrieľajú?
    sito Ktorý?
    kopretinka vicktor,tak načo sa tu sťažuješ,že tvoj majster nemohol robiť? ja som napísala I B A to,že zákon je nad VZN.Mne je jedno,ći si mal dať podnet na ústavný súd alebo nie.
    sito Myslíš Zákon 355/2007? Tak v tom nie je uvedený čas od 22,00 do 6,00 hod zh)
    sito Hm ... to som čítal ako prvé, čas je tam uvedený, ale číslo zákona, nie! Aale, existuje!

    549/2007, § 2, písm. zh) referenčný časový interval je časový interval, na ktorý sa vzťahuje posudzovaná alebo prípustná hodnota. Referenčný časový interval pre deň je od 6.00 h do 18.00 h (12 h), pre večer od 18.00 h do 22.00 h (4 h) a pre noc od 22.00 h do 6.00 h (8 h).

    Takže, Adriana sa už má o čo oprieť a nie je to SSSR.
    sito ... som rešpektoval zákon, dodržiaval nočný kľud ...
    sito Tak to si tomu socializmu moc nedal.
    sito ... pri koryte boli iní, ale tiež korytári ... a dnes, tiež sú pri válove ...
    sito Aj ti dám zapravdu. Tí šikovní remeselníci za to nemôžu, že sa k ich výtvoru dostanú svine, nenažrané, čo všetko zožerú. No ja by som ocenil tú najlepšiu, najvýstižnejšiu, najjednoduchšiu, najkratšiu! A čo, cesty u vás zapadli, či soľ ti došla? No, neviem čo na to ostatní, -ky nejak došli, odišli, Kto vie ako by s nimi zakývali +ky, čoby bolo na porade, ožila by?
    kopretinka 896,ako si prišiel na to,že tvoj komentar nevidia hostia. ??
    kopretinka nevidia tvoju odpoveď,ak bude bodovo najviac ohodnotená oproti ostatným odpovediam.ale tieto komenty tu nado mnou vidia.
    kopretinka šak to som napísala
    sito Číslo si pomýlilo odpoveď s komentárom Ale už môže Ďakovať môže neznámemu -károvi, ten síce spôsobil, že jeho odpoveď už nie je najlepšia, ale si ju už môžu prečítať aj hostia porady. Ešteže to neprehnal a tri mu nedal, v tom prípade by jeho odpoveď tiež do temnoty dal.
    To bodovanie je úžasná vec poraďákov motivuje, ale aj demotivuje. Nuž čo, nie všetci majú rovnaký názor na vec.
    sito no, máš väčší dosah na poradu a širší dosah pôsobnosti na nej ...
    misoft Neriešte tu voloviny.... jedno je však isté - sito poukázal na Vyhlášku 549/2007, vyšla v Zbierke zákonov, je teda braná ako zákon. Teda nejaké VZN o tom, kedy sa povoľuje cez deň pracovať a kedy nie je PROTIZÁKONNÁ - VZN musia byť v súlade so zákonom, nemôžu byť NAD ZÁKONOM. A v tej vyhláške §2/z/zg je to stanovené presne.
    AdrianaH má teda platný právny podklad. Ak by jej udelili pokutu - na základe čoho by jej udelili? Ak by sa odvolala voči pokute a uviedla túto vyhlášku (to by tí, čo udelili pokutu, museli dokázať, že hladina hluku bola vyššia ako povolená) - tak by to vyhrala.
    sito Číslo, ty si ale riadny zákerák, hajzlík! Najprv ponúkneš možnosť si vybrať, a potom nôž do chrbta vrazíš. No čo, len číslo si. Známe, neznáme, ktoré vie ... nesere ma

    Tvoje schopnosti sú úžasné. Na porade si umlčal áriu, ktorú Kiska dokázal len pozastaviť. Zabehni aj ty do Štúrova a vykonaj, tam čo tu. Štúrovci ti budú povďační.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Základná (možno áno, možne nie) je tá, či ste si splnili povinnosti voči ostatným, ergo inak povedané...či máte súhlas od príslušných orgánov.

    Ak áno, tak niet o čom.
    Odhlasovať si ich môžu, aj do domového poriadku si dať...ale následne si s ním aj oné utrieť.

    Viď niečo podobné, príspevok od Márie
    http://www.porada.sk/t296454-ake-san...-poriadok.html

    Alebo link, kde je to nádherne a podrobne rozpísané
    http://www.tzbportal.sk/sprava-budov...ovom-dome.html
    AdrianaHl Dakujem pekne.

    Zavaznost dodrziavat domovy poriadok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.