Zavrieť

Porady

COUNTBLANK - Odpracované dni

Zdravím poraďáci, prosím o radu...riešim problém s počtom odpracovaných dní v jednotlivých kalendárnych mesiacoch cez F-ciu COUNTBLANK.
PRÁZDNA BUNKA=prítomnosť!
1.Všeobecne mi zráta počet "So" a Ne"=8.
2.Manuálne zadám počet štátnych sviatkov (NOVEMBER=2)
3. Všetko sedí ako má...len problém nastane cez víkend, keď je tam zadaná nejaká neprítomnosť teda "x", ktorú tam musím mať zadanú. Teda dvakrát mi odráta 4 víkendové dni (nie sú prázdne a sú zarátané ako víkendové). Vie niekto ako sa s tým popasovať (lepšie asi príloha)
PS: neviem sa fixne viazať na stĺpec nakoľko "So" a "Ne" sa v roku pohybujú
Vďaka za záujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Dobrý deň. Vaše zadanie je riešiteľné (nelogické x v sobotu alebo v nedeľu) v prílohe.
    1. Excel ovláda kalendár, tj. stačí meniť zelené podfarbené bunky. Všetko ostatné splnia vzorce. Pridal som nad tabuľku 2 (skryté riadky 3.=deň týždňa číselne a 4.=dátum z mesiaca).
    2. trochu nepraktické (rôzny počet dní v mesiaci) počítanie prázdnych buniek. Jednoduchšie je podľa mňa vypočítať počet pracovných dní v mesiaci, odpočítať označené bunky ktoré nie sú so, alebo ne.
    Žiaľ nepíšete akú verziu Excelu používate, preto som použil funkciu countifs (nová funkcia - počet pre viac podmienok), alebo sumproduct (názvy listov).
    Dali by sa použiť aj maticové vzorce, ale pokiaľ si spomínam sumprodukt (súčet násobenia dvoch podmienok pravda = splnená podmienka = 1; nesplnená=0) je stará funkcia.
    Na označenie so a ne som použil podmienený formát.

    elninoslov je offline (nepripojený) elninoslov

    elninoslov
    Ako vraví mepex, maticovými vzorcami by to všetko šlo bez pomocných riadkov. Ostatné všetko poriešené cez Podmienený formát. Mesiac a rok vyberáte zo zoznamu, sviatky a víkendy, čísla dní, sa počítajú samé. Mrknite do otázok v komentároch.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor mas tam posunuty den, dnes je stvrtok 23, v subore 22
    elninoslov Áno, veď máte prepnutý rok 2018 Prepnite si to na 2017...
    vicktor tak to som nepredpokladal uz teraz riesit kto dozije a pride do roboty o rok ... ale technicky good job
    coffey33 Ďakujem pekne!...PORADA!!! resp. PARÁDA!!!
      zbaliť
    misoft
    Počuj! Tri príspevky a všetky rovnaké - ak chceš poukázať na dobrý software - daj to ako TIP! A neSPAMuj tu jednou a tou istou odpoveďou v X príspevkoch.

    http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    "Zákaz reklamy

    V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
    Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
    Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam."

    COUNTBLANK - Odpracované dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.