Zavrieť

Porady

Ako najlepšie spätne opraviť zníženú sadzbu na zdravotné poistenie?

Prišlo mi upozornenie, že som zle vykázala zamestnanca v mesačnom výkaze, lebo mal byť vykázaný so zníženou sadzbou.
Stačí poslať ten aditívny výkaz, na ktorý sa odvolávajú, či je potrebné opraviť všetky mesačné výkazy?
Ak podám aditívny výkaz, doplatím mu rozdiel a vplyv na daň vyrovnám v ročnom zúčtovaní bude to správne?
Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
Mila123 ja to robím tak:
1/ opravím MV
2/ rozdiel vyplatím ZC v aktuálnej mzde, vyrovná sa ti daň....
potom mi sedia mesačné prehľady.....
Mila123 v účtovníctve potom mám v daných mesiacoch preplatok, vyrovnávam v danom mesiaci, keď opravujem mzdu
Danah12 Takže opravujete všetky MV aj mesačné prehľady?
Danah12 Takže ak spravím len aditívný výkaz nebude to správne?
Mila123 prečo mesačné prehľady chceš všetky opravovať? (týka sa to roku 2017)?
ZuzanaA Záleží akú má ZP. Napr. vo VšZP to krásne spravíš len aditívnymi výkazmi. Union je katastrofa, tam som musela opravovať komplet celý mes. výkaz - teda všetci zamestnanci..... Preplatok mu vyplatíš aj zdaníš v aktuálnej mzde. Prehľady na DÚ neopravuješ, bude to zohľadnené v tom poslednom prehľade, kde si mu vyplatila preplatok ZP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

    VÍNO NITRA
    Urobíš aditívny výkaz, rozdiel doplatíš zamestnankyni riadne cez mzdu, automaticky sa Ti to aj zdaní a máš to aj v prehľade pre DÚ. V RZ dane to už neriešiš. Presne,ako píše Mila 123.

    Ako najlepšie spätne opraviť zníženú sadzbu na zdravotné poistenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.