Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a časť roka plátca DPH

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o nasledovne: SZČO bola do 31.1.2017 platcom DPH, od 1.2.2017 uz je neplatcom. Za rok 2017 chce uplatnovať už paušálne výdavky. Ako budem postupovať pri uplatnovaní paušálnych výdavkov na rok 2017. Su tam nejake limity?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 6 ods. 10 zákona o dani z príjmov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ADB Dakujem, ja by som potrebovala vediet ci za obdobie 01/2017 ked bol este platcom DPH a mal prijem - tu zrejme uplatnim skutocne vydavky a za mesiace 02 až 12/2017 uplatnim pausalne? Ide o prijem podla par. 6 odst.4.
    kn-alka nemôžeš uplatňovať pár mesiacov paušál a pár mesiacov skutočné výdavky

    postup účtovania za celé účtovné obdobie musí byť len jedno.

    Ak chceš uplatniť paušálne výdavky, berieš do úvahy len príjmy, skutočné výdavky neberieš do úvahy, nezávisle na tom, či bol, alebo nebol platcovm DPH.
    ADB Dakujem, prave to som zostala zaskocena, v jednom clanku som citala takuto kombinaciu - na obdobie platcu skutocne vydavky, na obdobie neplatcu pausalne, co sa mi celkom nezdalo. Vrela vdaka.
      zbaliť

    Paušálne výdavky a časť roka plátca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.