Zavrieť

Porady

Je nutne na vybavenie/poberanie hmotnej nudze, evidencia uchadzacov o zamestananie na Urade Prace? (rok 2017)

Potrebujem zistit, ze je nutna podmienka byt zaradeny v evidencii uchadzacov o zamestananie, ked si clovek vybavuje hmotnu nudzu. A rovnaka otazka, ked ju uz ma vybavenu a pobera ju, ci je pocas toho nutna pritomnost v evidencii. Pozor na to, kedysi to tak mohlo byt, lebo ja si pamatam, ze to tak ludia vzdy robili spolu, ale posledne roky bolo dost zmien, tak zaujima ma aktualne. Prebehol som celu tu zlozitu stranku a nieje to tam spomenute, ani ze by platili zdravotne poistenie z hmotnej nudze, ani ze je nutna podmienka byt zaradeny v evidencii uchadzacov o zamestannie. Mam informacie, ze zdravotne poistenie sa plati aj pri poberani hmotnej nudze (cize nieje nutne byt v evidencii), ale doteraz som bol v tom, ze to tak nieje. Mam v tom chaos, prosim vedel by to niekto upresnit? Dakujem.
Mila123 je potrebné ale myslieť aj na to, že pri evidencii je možnosť doplatiť si poistenie (pre nárok na ID či SD)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je, kedze potrebujes potvrdenie. z SP, ze nemas narok na podporu v nezamestnanisti a to ti daju len v pripade evidencie na UP.
    Ked uz ju ma vybavenu, moze sa z UP odhlasit, kedze sa da prihlasit v ZP ako poberatel hmotnej nudze a platitelom ZP je potom stat.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak by bol narok na davku v nezamestnanosti tak musi byt evidovany a uplatnit si narok na davku

    ak nema narok na davku v nezamestnanosti, nemusi byt evidovany ako uchadzac o zamestnanie

    za evidovanych uchadzacov o zamestnanue aj za poberatelov davky v hmotnej nudzi je platitelom zdravotneho piistenia stat

    Je nutne na vybavenie/poberanie hmotnej nudze, evidencia uchadzacov o zamestananie na Urade Prace? (rok 2017)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.