Zavrieť

Porady

Výpočet výšky nahrady mzdy pri dovolenke po skonceni MD vs RD

Dobrý den,
chcel by som poprosit o radu.
Manzelke bude koncit materská dovolenka k 24.12.2017, po jej skoncení by si chcela docerpat zostatkovú dovolenku a následne nastúpit na rodicovskú dovolenku. No zamestnávatel jej nariadil docerpat dovolenku az po skoncení rodicovskej dovolenky, mojou otazkou je ako sa bude pocítat vyska nahrady mzdy pocas dovolenky ak ju bude cerpat az po skoncení RD, nebolo by pre nás finančne výhodnejsie, aby docerpala dovolenku hned po MD ci je to jedno ? Nikde na forach som sa s odpovedou na takyto pripad nestretol...

Taktiez by ma zaujímalo aký vplyv na dlzku rodicovskej dovolenky má fakt, ze manželka má zmluvu na dobu určitú ( ktorá jej skoncí k 1.8.2018), predpokladám, že zamestnávatel jej uz pracovnú zmluvu nepredlzi...

Vopred dakujeme za odpoved/radu.

Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak s čerpaním zam-ľ nesúhlasí a D si teda do skončenia doby určitej nevyčerpe, zam-ľ nevyčerpaný nárok preplatí pri skončení PP. Na preplatenie sa použije pravdepodobný zárobok rovnako, ako by ním mala preplatené jej čerpanie.

    Výpočet výšky nahrady mzdy pri dovolenke po skonceni MD vs RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.