Zavrieť

Porady

rekreačné zariadenie- nehnuteľnosť

Majitelia s.r.o. sa rozhodli v Rakúsku kúpiť nehnuteľnosť, ktorú by v budúcnosti chceli využívať na rekreačné účely pre zamestnancov.
Odo mňa teraz chcú, aby som vymyslela, ako tú nehnuteľnosť a jej prevádzku dostať do nákladov. Je to vôbec možné? Nie je to výdavok, ktorý ide zo zisku?
Máte s takýmto niečím skúsenosti? Prosím o pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Babula1
    Majitelia s.r.o. sa rozhodli v Rakúsku kúpiť nehnuteľnosť, ktorú by v budúcnosti chceli využívať na rekreačné účely pre zamestnancov.
    Odo mňa teraz chcú, aby som vymyslela, ako tú nehnuteľnosť a jej prevádzku dostať do nákladov. Je to vôbec možné? Nie je to výdavok, ktorý ide zo zisku?
    Máte s takýmto niečím skúsenosti? Prosím o pomoc.
    Kúpa nehnuteľností nie je nákladom na dosiahnutie zisku.
    Do nákladov sa dostane až prostredníctvom odpisov po jej zaradení do užívania.

    Babula1 je offline (nepripojený) Babula1

    Babula1
    Viem, že nehnuteľnosť nemôžem dať priamo do nákladov, ale že sa odpisuje. Chcela som sa len opýtať, či je možné odpisovať a dať do nákladov aj budovu, ktorá priamo neslúži na dosahovanie zisku, ale slúži ako rekreačné zariadenie pre zamestnancov.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Je to majetok s.r.o. tak ho zaradíš a odpisuješ. Myslíš že nebude slúžiť za účelom zvyšovania príjmu? Bude, veď keď si zamestnanec oddychne a podá lepší výkon, tak firme to zvýši aj zisk, nie? Babulka, veď aj my keď oddychujeme potom viac robime, nie? No bodaj by takých zamestnaváteľov bolo viac, čo kupujú v zahraničí nehnutelnosti na regenaráciu pr. sily svojich podriadených...

    rekreačné zariadenie- nehnuteľnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.