Zavrieť

Porady

hodinky, krokomer, alebo niečo podobné - vianočný darček

Milý poraďaci, potrebujem poradiť. Chcela by som manželovi dôchodcovi pod stromček kupiť hodinky - ktoré ukazujú napr. koľko krokov urobil, koľko kilokalorii spalil, popr. tlak..... Neviem ako to nazvať, ale malo by to byť niečo také čo nemá vplyv na mobil, čiže nemusí to byť kompatibilné s mobilom. Existuje niečo také?
3 komentárov     zbaliť
lujza.j Kolko chces investovat?
hefi cca 50 eur max. 70
alaya1 UZ aj mobily maju takuto funkciu krokomeru
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    sú rôzne možnosti. od inteligentného náramku za 20€ cez jednoduché hodinky po hodinky za stovky eur (ktoré ale bez mobilu sú nanič).

    V princípe požiadavky spĺňa aj náramok. Kroky, kalórie, čas, tep. Tlak neukážu správne žiadne hodinky, na to ani zápästný tlakomer nie je dosť. Tep spánok vie náramok monitorovať pekne (keď sa správne nosí).

    fungovanie bez spojenia s mobilom je síce do určitej miery možné, ale občas to treba pripojiť. Na začiatku určite, aby sa zadal čas, výška, vek, hmotnosť - vstupné parametre, aby mohol náramok vypočítavať údaje presne na daného človeka. Bez spojenia s mobilom sú funkcie veľmi obmedzené - hodinky, krokomer, kcal.

    skúsenosti mám s Xiaomi miband2 a huawei fit. To prvé nemá tlačidlo "reset", čo je dosť veľký problém v určitých prípadoch... To druhé počíta asi tak o tretinu krokov viac, ako je realita. Takisto algoritmus na monitoring spánku je odlišný, ťažko porovnať, ktorý je lepší.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hefi dakujem pekne, pozriem ešte niečo na nete
    hefi pozerala som to ale k tomu treba mobil, manzel ma len taky jednoduchy a nebude sa to dať pripojiť na taku starinu ako používa. Nový nechce, má už 64 rokov a naučiť starého capa ťahať, vieš to je už ťažké
    Dáša_ Tak som sa dala nahovoriť na ten Xiaomi a teda okrem kovbojky okolo dodania inak celkom spokojnosť. Na môj mobil to nešlo, tak to mám spárované s manželovým. A potom sú z toho také vtipné situácie, keď sa ma pýta, jak som sa vyspala a ja mu poviem, aby sa pozrel na svoj mobil, hneď bude vedieť.
    Na to bežné, čo potrebujem mobil vlastne nepotrebujem. Teda okrem počiatočného nastavenia. Počíta kroky, metre, ukazuje tep a samozrejme čas. Aj keď sa mi to nezdalo, kroky zrejme počíta dobre. Celkom ma prekvapilo, že aj keď som doma a nikam nejdem, dám okolo 2 tisíc krokov denne.
    Takže, na začiatok mobil treba na nastavenie. A potom už príde na to, či chceš robiť sledovania aj v čase, alebo stačí len také denné sledovanie.

    Aj keď teda je mi jasné, že pod tento stromček to stihnú iba tí, čo slávia Vianoce podľa pravoslávneho kalendára
    vicktor Dasa: "vtipné situácie, keď sa ma pýta, jak som sa vyspala a ja mu poviem, aby sa pozrel na svoj mobil" - tak sa mi zda ze on pride domov z nocnej a ty si zatial "cvicila" s nohami...?
    Dáša_
      zbaliť

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ja som pred pár rokmi kúpila mužovi pod stromček tiež nejaký krokomer, tuším že OMRON Walking, pozri si ich, je ich viac druhov.
    Musím ale povedať, že ešte ho nepoužil. Tohto roku začal študovať návod a možno o rok ho aj bude chcieť nosiť, ale už mu bude asi tak na dve veci.
    lujza.j Je to na dobrej ceste..ked uz navod ja mam obyc.jednoduche hodziny od sigma....s hrudnym pasom...ficia na mne uz druhy rok...meraju spalene kaloris....ked je tepovka pod-nad...držkuju....vzdy sa daju kupit drahe a komplikovane...ale zatal mi netreba...
    hefi Ďakujem veľmi pekne za rady, ja si myslím že u nás to skončí tak isto, no ale čo neurobíš pre pokoj v rodine...
    misoft BACHA!
    Ak sa ti podari nieco vybrat tak viem aj o zlavovom kupone ktori urcite potesi:
    https://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/
    Toto je už SPAMovanie!

    hodinky, krokomer, alebo niečo podobné - vianočný darček

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.