Zavrieť

Porady

Odobratie vp v nemecku za alkohol

Dobrý deň. V nemecku mi bol odobraty VP za použitie alkoholu. Samozrejme nikoho nezaujíma ze som chcel preparkovat auto a vyhnúť sa pokute za parkovanie čo by mi prišlo isto lacnejšie ako teraz co som zaplatil 500. Moja otazka je ci mi viete poradiť ako to.je teraz na SK. Je.mi.jasne ze VP odošlu na Slovensko ale aky postih mozem očakávať zo strany policie na Slovensku. Nafukal.som 0,9 vo znamená asi.1,88 promile. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
misoft Priestupok spáchaný v Nemecku, pokuta zaplatená v Nemecku - je to vybavené v Nemecku. Vodičák tu na Sk dostaneš späť - tu si priestupok nespáchal.
Mila123 1,88 promile je už trestný čin, nie priestupok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Orgán príslušný pre rozhodnutie je len a jedine v tej krajine, kde si sa deliktu dopustil. Nakoľko právo je v tomto striktne teritoriálne. Tj. slovenská polícia s tým nemôže nič.

    Ak to v Nemecku vyriešili pokutou, tak už ťa trestne stíhať nebudú. Nakoľko aj v Nemecku platí zásada ne bis in idem. Neverím, že si zaplatil len pokutu. Zrejme ti uložili zákaz viesť motorové vozidlá na nejakú dobu.

    Nakoľko právo je v tomto teritoriálne, tak zákaz viesť motorové vozidlo je účinný len na území Nemecka. Inde šoférovať môžeš. Nakoľko na území SR nemá rozhodnutie nemeckých úradov žiadne účinky, naša polícia ti musí vodičský preukaz vrátiť.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jazdec12345 Ano zakázali mi riadiť vozidlo na území nemecka len sa obávam ci s tym nebudú robiť slovenský policajti problem ked im odošlu papiere a tam je napísaný aj nejaký paragraf 316 za požitie alkoholu. Dufam ze je to tak ako píšeš. To ze nebudem riadiť auto v nemecku mi nevadí horšie soma na SK kde ho potrebujem. Ďakujem za odpovede.
    misoft Bolo ti už vysvetlené! Priestupok spáchaný a riešený v inej krajine nemôže mať za následok nové potrestanie tu doma. Je to neprípustné - nemôžeš byť predsa potrestaný dvakrát za jeden delikt.
    profesional Polícia v SR je orgán verejnej moci. Smie postupovať len na základe zákona a postupom podľa zákona. Polícia v SR s tým nemôže mať žiadny problém.
    Jazdec12345 Dakujem Vam za odpoveď. Ešte ma trápi za aký cas ten VP dojde na SK. Ale ešte raz vam dakujem.
    Jazdec12345 Dakujem za radu
    bettylou Tak to si nejaký mesiac počkáš, dávajú si načas, ale zatiaľ u nás môžeš jazdiť na ten papier, ktorý si dostal oproti svojmu zadržanému vp
    Jana103 @bettylou viete mi prosím napísať, kde je uvedené, že na základe potvrdenia o zadržaní môže v SR šoférovať? manželovi pred viac ako mesiacom zadržali vodičák v ČR kvoli alkoholu 0,5 promile, zaplatili sme už aj pokutu ale o vodičáku aby ho vrátili, zatiaľ nikto nič nevie
    Jazdec12345 Mne prišiel VP domov na adresu. Bol zabalený v papieri a pokutou ktorú musím zaplatiť. Čakal som asi mesiac. Keď príde VP tak môže riadiť vozidlo všade okrem DE. Ale to príde aj s VP na akú dobu ma zakaz riadiť auto v DE. Ja som mal na 6 mesiacov.
    Jana103 nám pokuta prišla asi pred týždňom, tú sme zaplatili, ale vodičák nikde a keď niekde volá, tak ani nikto nevie, kde sa nachádza
    Jazdec12345 Čo som počul tak niekedy to trva 1-3 mesiace. Tak uz len čakať. Ine uz poradiť neviem.
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Policia na SK Ti VP asi vrati, ale v Nemecku si mozno nezasoferujes
    https://autobild.cas.sk/clanok/20117...obrat-vodicak/

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    § 95 Vydanie vodičského preukazu
    (3) Za vodičský preukaz zadržaný v cudzine alebo zadržaný podľa § 71 možno vydať nový vodičský preukaz po preukázaní pominutia dôvodov jeho zadržania; žiadateľ o vydanie vodičského preukazu náhradou za vodičský preukaz zadržaný v cudzine je povinný predložiť informáciu štátu, ktorý vodičský preukaz zadržal, spolu s jej osvedčeným prekladom do štátneho jazyka.
    Jazdec12345 Ďakujem ale myslim si že ten VP pošlú na SK. Aspoň som tomu tak porozumel. Hadam si nemusim vybavovať nový. Ale sa mýlim? Dik za odpoveď
    misoft Nemýliš sa - VP je MAJETKOM ministerstva vnútra - teda majetkom štátu. Cudzia krajina nemôže (a nemá ani dôvod) zadržiavať vo svojej krajine úradný dokument, preukaz inej krajiny - sú ho povinní vrátiť štátu, ktorý tento dokument VYDAL.
    VP je totiž VEREJNÁ listina (tak sa to oficiálne volá)

    19mack93 je offline (nepripojený) 19mack93

    19mack93
    Ahoj Jazdec12345 možem sa spýtať ako to nakoniec skončilo nakoľko sa presne momentalne nachadzam v tej istej situacii s tým rozdielom že sa mi to stalo v rakúsku stál som pred krčmov išiel som preparkovať auto a zastavili ma ... promile 1,8 ako ty .... ďakujem
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jazdec12345 Vodičak mi poslali domov v prelepenej obálke pretože cudzí štát ti nemôže zdržiavať VP. K tomu bol aj list s pokutou a zákazu riadiť auto v nemecku na 6 mesiacov. Ta dĺžka zákazu sa stanovuje podľa výšky promile alkoholu čo namerali. Na SK a v inom štáte ako Nemecko som mohol riadiť auto ale v DE bol zákaz na 6. mesiacov ako som už písal. Pokutu odporúčam zaplatiť včas aby ti zákaz nepredlzili poprípade nedali zákaz riadiť auto v Rakúsku.
    marleau nechce sa mi veriť, že tam tí policajti chytajú akurát tých, čo majú potrebu preparkovať auto v momente, keď majú pod čapicou....
    19mack93 no marleau a práve preto sa to stane parkoval som zle cez dve čiary bol som vonka fajčiť pozrel som sa či niekde nestoja a išiel som preparkovať popričom som sa musel otočiť cez hlavnú no oni ma z dakade sledovali kde som ja nevidel a hneď boli pri mne ... preparkovať som išiel lebo auto tam v kuse nechám keď mám viac stať aj do rána tak som nechcel pokutu ... no asi by to bola lepšia varianta
    19mack93 Jazdec12345 Ďakujem za odpoveď lebo policajt mi vysvetloval že určite ani na Slovesnku nebudem mocť viesť vozidlo no ja neviem veľa toho som na nete nenašiel aby som si bol na 100% istý ... dúfam že to bude tak jak v tvojom pripade ... jasné pokutu zaplatím hneď to nechcem ani naťahovať nejak ... možem sa ešte spýtať koľko to stálo teba ?
    nikapatrik Jazdec12345 môžem sa opýtať či si musel absolvovať aj nejaké psychotesty alebo aký bol postup po skončení trestu (6 mesiacov) a samozrejme pokuta bola taktiež hneď uhradená.
      zbaliť

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    na slovensku žiaden, akurát budeš v registri, ak následne v budúcnosti niečo vystrojíš a bude sa to brať do úvahy

    Odobratie vp v nemecku za alkohol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.