Zavrieť

Porady

Môžem okúpať vonkajšiu mačku šampónom na vlasy, chodí na noc do nášho domu?

Mladá asi 5 mesačná mačička, ktorá je vonkajšia, stratila svojho majiteľa = pána suseda. Začali sme ju kŕmiť. Keď začalo mrznúť, tak ju púšťame do domu. Chcem sa opýtať, či ju môžem okúpať, keď už býva večer a v noci v dome. A ešte, či ju môžem umyť šampónom na vlasy. Ďakujem.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 prečo ju chceš kúpať? mačky to nemajú v obľube
draskov Mačka si sadá a líha na stoličky, sedačku a koberce. Vonku behala všelikde 5 mesiacov.
misoft Šampónom na vlasy? Pre ľudí? Ty si zošalel?
draskov To bola Tvoja rada?
draskov Môžem mačku kúpať? Čím ju môžem kúpať?
Mila123 a či ju budeš kúpať každý večer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Pre zvieratá sú špeciálne šampóny, v krajnom prípade by sa mohol núdzovo použiť detský šampón. Lenže kúpať mačku každý večer nie je zrovna najlepší nápad. Okúpať, vysušiť a na druhý deň bude taká istá. Okrem toho zvieratá sa nemajú kúpať každý deň, škodí im to. Mačky sa čistia samé, tak ak zrovna neprišla z niečoho neskutočne smradľavého, nemá kúpanie zmysel. Možno by stačilo odchytiť mačku pred vstupom do bytu a umyť jej spodok labiek a nepúšťať ju do všetkých priestorov v byte.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    : ak chces tu macicku takpovediac adoptovat, vezmi ju k veterinarovi, aby ju prezrel, odcervil a pripadne osetril a zaockoval. Potom Ti bude moct byt jedno, kde bola poslednych 5 mesiacov.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nie . Mačky sa nekúpu, ani tie čo žijú trvale v byte. Mačka sama o sebe nepáchne ,ako pes.Smrdí len kocúr v dobe párenia.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja mam viacero maciek,najstarsie dve maju 11 rokov.Su aj vonku,aj dnu. Nikdy som ich nekupala! Jedine, co robievam, tak ich cesem,hlavne na jar a jesen, ked presrstuju.
    Na co ju potrebujes okupat? Macka je dost cistotna,dokaze sa ocistit sama.

    Namiesto kupania ju daj naskor odcervit,to je dolezitejsie,ak ju beries na ruky.A navstiv veterinara,je este mala, takze by mala absolvovat zakladne ockovanie proti beznym macacim ochoreniam...

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    1. Prehliadka - Veterinar (nestoji to vela)
    2. Odcervit (veterinar )
    3. Vycesat
    4. Nedavat jej mlieko

    -- kupanie je macke neprirodzene. Kupanie jedine ak je na to dovod - macka je silne znecistena a nezvlada to sama.
    -- vonku mrzne - ak ju v tomto pocasi okupes - je potrebne aby sa von nedostala aspon 3-4 hodiny (dokonale uschnutie) inak okamzite prechladne.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Náš bývalý perzský kocúr bol okúpaný ľudským šampónom...nič sa mu nestalo, iba pozor na oči..Na oči pozor... nech je to aj zvierací šampón. Teraz máme obyčajnú domácu mačku a vôbec sa NEMÁ kúpať. Potvrdené veterinárom. Niet dôvodu. Mačka je čistotná. Ak ťa poškriabe pri kúpaní..samozrejme bude sa brániť a nebude zaočkovaná...narobíš si viac problémov. Inak môže aj prechladnúť. Dôležitejšie ako kúpanie je odčervenie a očkovanie..ako ti už radili aj ostatní.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ak sa nebude tomu brániť, kľudne a môže sa okúpať aj detským šampónom, ale pozor, môže sa z prítulnej, milej mačičky zmeniť pri vložení do vody na divé, brániace sa tygríča, ak na to nebola zvyknutá, bude to pre ňu niečo nové a nie veľmi príjemné, najprv ju skúste vložiť len tak do vane, alebo v čom ju budete kúpať, potom pomaly napustite vodu a uvidíte, ako bude reagovať, skúšala som okúpať nášho kocúra - mal veľmi jemnú, plstenú bielu srsť - prvýkrát sa doslova tešil a druhýkrát to už nestrpel

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Druha moznost je nepustst ju dnu. Pri dome obvykle byva garaz, sopa, kolna, ...

    Môžem okúpať vonkajšiu mačku šampónom na vlasy, chodí na noc do nášho domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.