Zavrieť

Porady

Ako si znižiť dane pri predaji nehnuteľnosti a následnej kúpe nehnuteľnosti?

Dobrý deň,
s manželkou by sme radi predali pozemok za cenu vyššiu ako bola jeho kúpna cena, tým pádom by sme boli povinný zaplatiť daň z predaja nehnuteľnosti.
Následne by sme chceli za získané peniaze kúpiť nehnuteľnosť.
Chcel by som sa spýtať, či existuje spôsob ako sa vyhnúť zaplateniu dane zo zisku predaja nehnuteľnosti pri následnej kúpe ďalšej nehnuteľosti.
Kľudne to môže byť aj prostredníctvom s.r.o, prípadne živnosť.

Príklad:
Kúpili sme pozemok za 100 000 Eur. Predali sme ho za 150 000 Eur. Následne by sme chceli kúpiť byt za viac ako 150 000 Eur, čím by sme použili všetky peniaze z predaja pozemku. Ako sa vyhnúť plateniu dane zo zisku z predaja pozemku?

Ďakujem

Doplnenie:
Nie je možné pozemok previesť na s.r.o. a daň si znížiť výdavkom na kúpu ďalšej nehnuteľnosti na s.r.o.?
Naposledy upravil termixik : 03.12.17 at 11:09
6 komentárov     zbaliť
misoft Podľa mňa - takto to nebude fungovať! Týmto spôsobom by ste sa dopustili neodvedenia dane z príjmu. A príjmy sa uvádzajú v každoročnom daňovom priznaní. Ak by ste toto v ňom neuviedli - zatajili by ste príjem a tiež daň z tohto príjmu.
taiko .
1. kedy ste kupili ten pozemok ?
2. s tou zakupenou nehnutelnostou chces dalej podnikat ?
termixik 1. Pozemok sme kupili tento rok.
2. Nie, nehnutelnost chceme vyuzivat.
ivka70 Aj prevod na sro je rovnaky krok ako predaj, povinnost podat DP mate, ak sa tomudeje skor ako 5 rokov po kupe.
termixik Ale na sro to mozem previest za rovnaku cenu ako som to kupil ja, cize tam by povinnost platit dan podla mna nevznikla.
taiko to som prave myslel, ze ked sa prevedie za rovnaku cenu tak nie je co danit, ci hej ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V danovom priznani si mozes uplatnit naklady, investicie do pozemku.
    To, ze peniaze investujes do kupy bytu, nema s DP a povinnostou platit dan z rozdielu predajnej a kupnej ceny pozemku, nic spolocne.
    Dan platit nemusis, ked budes pozemok pred predajom vlastnit aspon 5 rokov.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Daň vo výške 19% alebo 25% (v závislosti od výšky základu dane pri fyzických osobách – nepodnikateľoch) zaplatíte z rozdielu medzi predajnou cenou a cenou, za ktorú ste nehnuteľnosť nadobudli, samozrejme, za predpokladu, že vznikne kladný rozdiel (na stratu sa neprihliada). Tento rozdiel však môžete znížiť o preukázateľne vynaložené výdavky (napr. výdavky súvisiace s rekonštrukciou, odmenu znalca, advokáta, províziu realitnej kancelárie a pod.).
    zdroj https://www.sora.sk/platenie-dane-pr...u-domu-pozemku
    t.j. ten rozdiel by si pripadne mohol ponizit
    ivka70 03.12.17 10:50 odstránil(a) z Porady

    Ako si znižiť dane pri predaji nehnuteľnosti a následnej kúpe nehnuteľnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.