Zavrieť

Porady

OCR potrebovala by som poradit

Dobry den potrebovala by som poradit som z malym na OCR a musim pocas tych dni byt iba doma s malym, ci sa mozem aj inde pohybovat bez maleho, ked mi ho ma kto postrazit. dakujem.

Chcela by som sa aj opytat: kamaratka je tiez na ocerke a tento piatok maju vianocne posedenie z prace, moze tam ist ked to veducemu nevadi?
Naposledy upravil ivka70 : 07.12.17 at 06:24 Dôvod: doplnenie
vicktor uz som pisal inde
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes.
    Aj kamaratka moze ist na vecierok, pri OCR nemusi byt neustale doma s dietatom, nie je to PN.
    Naposledy upravil ivka70 : 07.12.17 at 06:26 Dôvod: doplnene

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Mikae, Pepa, Katy a R, Kabaka123
    Neužitočné (1)
    3
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka mila píše,že nie,nemôže...tak?
    ivka70 SP nema dovod kontrolovat tvoju pritomnost pri dietati ako je to pri PN, ked nemas vychadzky. Ani taky institut ak onedodrzanie OCR rezimu neexistuje. Mozes vybehnut do obchodu, mozes ist choremu po lieky, mozes pracovat v zahrade ... nie si priviazana k choremu, aby si musela vedla neho 24 hodin denne sediet.
    Pokial s tym tvoj zamestnavatel nema problem, SP to riesit nebude.
    https://poradna.hnonline.sk/otazka/k...e#.WikSZlWnGUk
    kopretinka aj ja si tak myslím....
    Mila123 a čo tak oznámenie na SP?
    ivka70 ake oznamenie, o com, ze sa nezdrziavala na mieste, ktore nema urcene?
    Mila123 ja, nech si kopnú do mňa...aj neužitočný som dostala, len za to, že som napísala to čo na svojej stránke tvrdí SP....
    preto napíšem na ústredie SP, ich stanovisko sem priložím, nech to máte od tých , kt. platia dávku
    Katy a R dostala si asi zato, že si napísala - poradila ukončiť a o deň začať novú OČR - a to by určite nebolo s kostolným poriadkom! (už je to vymazané) .
    A celodenná osobná starostlivosť neznamená, že ty sa nemôžeš od opatrovanej osoby vzdialiť ani na krok. Môžeš si za seba nájsť aj náhradu (a ísť, kde potrebuješ).
    misoft Alebo nakúpiť niečo, vybaviť niečo.......
    Pepa Mila123 - Neviem kam sa podel môj koment, ja som ho nevymazala, Priložím niečo zo stránky SP, kde je pekne napísané, že prerušenie OČR je "nemožné" (aĺebo aj áno .....), to si mala v niektorom z príspevkov ako radu (ako keby prerušenie nebolo zneužívaním). " • S tou istou diagnózou nárok na ošetrovné vznikne opäť len za predpokladu, že pôjde o návrat ochorenia (teda ak pôjde o recidívu ochorenia, nie o neprerušené ochorenie)".
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Definícia/Účel dávky
    Ošetrovné je nemocenská dávka poskytovaná z dôvodu osobného a celodenného ošetrovania chorého dieťaťa (vlastného, osvojeného alebo zvereného do starostlivosti na základe rozhodnutia príslušného orgánu), chorého manžela, chorej manželky, chorého rodiča alebo chorého rodiča manžela (manželky). Poskytuje sa aj z dôvodu osobnej a celodennej starostlivosti o zdravé dieťa do desiatich rokov jeho veku.
    t.j. nemôže, takto (u teba i kamošky) poskytnutá dávka je zneužívanie sociálneho systému
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft No - asi takto:
    OČR (ošetrovanie člena rodiny): pretože je to prekážka v práci zo strany zamestnanca
    http://www.epi.sk/zz/2001-311#p141
    §141 ods.2 ods.b, čís.1 - ošetrovné je (zdá sa mi) 55% z vymeriavacieho základu. Ale nespomína sa, že je potrebné tam byť neustále. Nie je to PN!
    Mila123 odpoveď zo SP (ústredie):

    Dobrý deň, pani Mgr. Horvathová.

    Keďže pri ošetrovnom je potrebné dodržať osobnú a celodennú potrebu ošetrovania – starostlivosti o dieťa, nie je možné sa zúčastniť vianočného posedenia.

    S pozdravom

    Turská Jana
    Informačno-poradenské centrum
    Sociálna poisťovňa, ústredie
    Tel.č.: 0906 171 989


    On Thu Dec 07 16:02:08 CET 2017, "Horvathová" :
    Dobrý deň,

    chcela by som od Vás stanovisko pre prípad (na jednej soc. sieti sa diskutujúci nevedia dohodnúť),
    že zamestnanec - matka si uplatňuje nárok na OČR ku chorému dieťaťu (vlastnému). Keďže sa chce matka zúčastniť vianočného posedenia , ktoré organizuje zamestnávateľ, (cez očr), môže ísť na takéto posedenie? dieťa by niekto iný ošetroval za dobu kedy bude na posedení. .

    ďakujem
    vicktor O polnoci ktosi zazvoni - kontrola zo SP.
    Otvorit ide pan domaci ako odvaznejsi.
    Hladame pani xy.
    Ona spi.
    Aha, takze nedodrziava "osobnu a celodennu potrebu osetrovania"!
    ivka70 Rovnako ak by isla napr. do obchodu Tiez si myslim, ze ide o individualny nazor jednej pani, nijako nepodlozeny zakonom
    A aj keby im niekto nahlasil, ze pani na OCR bola v piatok vecer na vecierku, nemaju v zakone ziadnu moznost kratenia ci vymahania davky osetrovneho. Ani moznost nejako inak postihovat danu osobu.
      zbaliť

    OCR potrebovala by som poradit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.