Zavrieť

Porady

Neskoré prihlásenie dohodára - a dotácia

Podaril sa mi kúsok- teraz som prišla na to, že som omylom neprihlásila dohodára za tri dni v mesiaci novembri 27-30.11.2017. Trvá to už od júla, že ho na pár dní zamestnajú, a teraz firma chce na neho žiadať dotáciu z úradu práce- je riziko, že za toto moje pochybenie nebude firme dotácia priznaná? Som z toho na nervy :-( Už som ho prihlásila dodatočne, problém je aj v tom, že je evidovaný na ÚP ako nezamestnaný a pracovnú zmluvu už poslal do evidencie. To bude riadna rana, ak dotáciu nepriznajú. Máte s tým niekto skúsenosť?
Naposledy upravil valeriam : 08.12.17 at 08:19
5 komentárov     zbaliť
Mila123 PZ poslal do evidencie? čo to znamená?
od júla 2017 ho zamestnávajú? čo to má teraz s tým neskorým prihlásením?
je zamestnaný od 01 12 2017 u Vás , začal mu pracovný pomer založený prac. zmluvou?
dal zamestnanec dohodu na UP pred vznikom dohody?
koľko si meškala (koľko kal. dní) s prihlásením a odhlásením?
valeriam Chlapec je evidovaný na ÚP ako nezamestnaný. Aby neprekročil tých 40dní evidencie, každý mesiac odpracuje 3-4 dni na dohodu o pracovnej činnosti. Túto dohodu pred nástupom odovzdá na ÚP - a ja som zabudla poslať prihlášku aj odhlášku do SP - prišla som na to až 8.12., keď som išla spracovať mzdy. Dohoda bola od 27.11.-30.11.2017. Nespím od piatku :-(
veronikasad Neverím, že u zamestnávateľa odpracuje len tri kalendárne dni v mesiaci...
valeriam som externá účtovníčka, chodím do firmy 1x do týždňa, nesledujem dochádzku. Spravila som z nepozornosti chybu, ktorá sa podľa zákona považuje za čiernu prácu a hrozí, že kvôli tomu firma, v ktorej mi dôverovali, nedostane dotáciu z úradu práce.
veronikasad Ja ti rozumiem, to bolo trošku mimo témy... Ak bude UP požadovať potvrdenie z IP, zrejme ho nedostane... Skús sa informovať na inšpektoráte práce ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Neskoré prihlásenie dohodára - a dotácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.