Zavrieť

Porady

Stratený doklad o úhrade faktúry ešte z roku 2016 - ako by ste to riešili?

Zdravím všetkých.
Ako by ste riešili nasledovnú situáciu... Klienta som upozornil, že by bolo fajn keby uhradil niektoré faktúry z roku 2016 ešte pred koncom roka 2017, aby som k nim nemusel robiť opravné položky. Nato mi klient povedal, že faktúry boli uhradené ešte v roku 2016 vkladom hotovosti v banke a asi mi k tomu zabudol dať doklad.... Za rok 2016 už mám aj schválenú ÚZ, takže to opraviť nemôžem. Ako sa to v tomto prípade rieši? Môžem to zaúčtovať aj teraz na základe potvrdenia dodávateľa, že má všetky pohľadávky uhradené s účtovným zápisom 321/211?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, možeš. Len taká podstatná otázka, ako súhlasila inventarizácia účtov 321, 211 k 31.12?
    TomasBugiy Čakal som túto otázku No súhlasila asi tak, že dodávateľ mi neposlal návratku a tak som to bral tak, že je to OK. A pokladňa..... hm. Ide o jednoosobovú s.r.o. a asi nepoznám konateľa, ktorý má dve peňaženky. Jednu súkromnú a druhú firemnú.

    GabikaŠ je offline (nepripojený) GabikaŠ

    GabikaŠ
    Ja som to riešila: 321/365 potom vrátenie 365/211 a túto skutočnosť musím uviesť do poznámok k ÚZ za rok 2017
    Tweety Myslela som inv.r.2016.

    Stratený doklad o úhrade faktúry ešte z roku 2016 - ako by ste to riešili?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.