Zavrieť

Porady

Urad práce, doma 6 ročné dieťa

Ahoj. Vie mi niekto poradit, som vedena na urade prace. Nepoberam žiadny prispevok. Mam doma 6 rocne dieta. Chodila som prve mesiace raz do mesiaca na poradenstvo co mi poskytovali. Od januara by som mala zasa zacat chodit 4mesiace kazdy tyzden. Mam pravo toto odmietnut. Viem, ze su dake moznosti pre matky co sa staraju o dieta do 10 rokov. Ďakujem krasne za kazdu odpoved.
Naposledy upravil Lula12345 : 12.12.17 at 08:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, nie su.
    Ak sa staras o dieta do 6 rokov, mozes sa z evidencie UP odhlasit a prihlasit sa na zdravotne poistenie z tohto dovodu.
    Plati to ale len pre deti do 6 rokov, nie pre starsie.

    Kazdopadne evidencia na UP nie je povinna, mozes ju kedykolvek ukoncit.
    Premysliet si treba len to, kto bude za teba platit povinne zdravotne poistenie.
    Pri evidencii na UP si poistenocm statu.
    ak evidenciu zrusis a nebudes mat iny dovod na platitela, musis sa v ZP prihlasit ako dobrovolne poistena osoba a ZP si platit sama.

    Pokial evidovana na UP si, mas nielen prava, ale aj povinnosti dodrziavat to, co ti z evidencie vyplyva.
    Naposledy upravil ivka70 : 12.12.17 at 08:14 Dôvod: preklep
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lula12345 Aj ked bude maly chory, tak si ho choreho mam pobalit a zobrat so sebou ba urad, hej?
    ivka70 http://www.upsvar.sk/obcan/mam-chore...?page_id=13139
    Lula12345 Ďakujem pekne
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Treba si uvedomit, ze evidencia na Urade prace nie je povinna ! Eviduju sa tam ludia,ktori maju zaujem o pracu a chcu,aby im UP pomohol pracu najst.

    Tym, ze sa na UP registrujes,musis dodrziavat urcite ich podmienky. Ak ti nevyhovuju,mozes registraciu predsa zrusit, nemusis vyuzivat ich sluzby...
    Lula12345 Viem, ze nieje povinna! Ale niekedy sa vyskytnu dovody, preco sa tam neda dostavit a travit urcity cas. Ja som sa len pytala, ked budem mat malu choru, co je 2x do mesiace skoro kazdy mesiac, a nebudem ju mat kde nechat, ci mam dake moznosti... Tiez by som radsej chodila do prace, keby mala bola zdrava. A nemame nazvys peniaze aby som si mohla sama platit zdravotne poistenie. Prosim nesud, ked nevies ako sa veci maju...
    ivka70 mala ci maly? ci pocet sestrocnych chorych deti kazdym prispevkom vzrasta?

    Urad práce, doma 6 ročné dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.