Zavrieť

Porady

Značka Prestigio a laptop - máte skúsenosti?

Zdravím, našla som momentálne ponuku notebooku značky Prestigio. Myslím, že ide o ich prvý laptop - smartbook: https://www.nay.sk/notebooky?p5%5B25667%5D=prestigio-2

Je mi jasné, že to nemá turbo parametre, lebo cena je viac menej symbolická, skôr by ma zaujímalo, či s touto značkou máte skúsenosti a čo by ste mi poradili.

Ďakujem vopred.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 na co ho chces vyuzivat ?
Taynee Na pracu, potrebujem aby bol maly, lahky, mal dobru vydrz baterky, a aby bol svizny. Filmy ojedinele vo vlaku napr ... ziadne hry apd.
ivka70 na pracu znamena co? ake programy porebujes na NB spustat, aky objem dat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    o tej svižnosti asi budeš najviac hovoriť v súvislosti s tým notebookom... 3GB ramka je málo aj na mobil Ktovie, koľko zožerie OS.

    Nevieme, čo na tom budeš robiť. koľko programov spustených, koľko tabov v prehliadači atď.

    Každopádne, ak to má byť na prácu - rozumej, že máš ním zarábať peniaze a nemáš s ním prichádzať o nervy, tak osobne by som radšej nejakú stovku priplatil a mal to v klídku.

    A áno, so značkou mám skúsenosti, a nehrozí, aby som si ešte niekedy kupoval taký low-cost, obzvlášť nie na prácu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Taynee Dobre si dal Prave toto som potrebovala pocut. Pamat si vies zvacsit cez SSD, aj by to ovplyvnilo rychlost. Problem je s tym, ze take mensie laptopy/smartbooky, netbooky a ultrabooky su velmi drahe. Cize za rozumnu cenu, nic nedostanem..
    jslancik buď sú drahé, alebo sú šunky. toto je ten druhý prípad pamäť sa samozreme dá rozšíriť externým diskom, ale nie operačná pamäť (RAM).
    Taynee A čo by si mi odporúčal ty? 15,6´´ je uz pre mna veľa. Nechcela som na to vyhodiť 400 eur a viac. Také veľké čudo mám, len sa mi s ním zle cestuje ...
    jslancik no, keď tak pozerám ponuku takých notebookov v takej cenovej relácii, tak veľmi na výber nie je. niektoré ponúkajú dokonca 2GB RAM.
    duves na W10 su 2GB malo. možno tak na Linux
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nemá žiadne "turbo" parametre, tie jeho parametre sú low-end.....
    A) 13,3" monitor - na tom sa ani pracovať nedá, filmy - no hrôza...
    B) CPU Intel Celeron.... slabý procesor, pomalý dualcore max do 2.4MHz.....
    C) Grafika.... i keď (vraj) HD - ale pomalá..... to foťák v mobile má možno lepší svoj grafický čip...
    D) Operačná pamäť - 3GB - MÁLO!
    C) Úložisko (médium pre ukladanie súborov) - 32GB eMMC (teda flashpamäť) - zapraceš programami, dáš si tam film, k tomu ešte operačný systém a zistíš, že už si tam ani fotečku neuložíš.
    D) Operačný systém Win10H - ten sám spotrebuje z eMMC cca (ak je to plná verzia) svojich 10GB (minimálne) až 12GB. A odrazu máš len 20GB miesta, kde máš možnosť tie programy nainštalovať, filmy napchať. To v obyčajnom mobile je SD karta 32GB a koľkokrát ani tá nestačí......
    E) Batéria 5000mAh.... pri bežnej "práci" výdrž cca6 hodín, pri filmoch cca 4hodiny.
    A cena?

    NAY to s cenami preháňajú! Ak si pridáš cca 150€ - kúpiš omnoho lepší NB napr. http://datacomp.sk/lenovo-ideapad-11...k_d336827.html
    jslancik hej, len ona hľadá malý notebook. 15,6 je už vraj priveľký. jasné, že 15,6 je na výber xyz v rozumných cenách s rozumnou výbavou.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    to je skor taka imidzovka... ze jeeej aky zlatucky, malilinky ale vykon ako smartfon do vrecka...
    misoft I ten smartfón je výkonnejší....

    Značka Prestigio a laptop - máte skúsenosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.