Zavrieť

Porady

ÚPSVaR ,matka evidovaná na UPSVaR a choré dieťa

Aké potvrdenie platí pre ÚPSVaR, keď som tam evidovaná, peniaze už neberiem a mám dieťa s 39 st.teplotami, nemám ho komu nechať postrážiť, manžel je živiteľ takže pracuje, a mne dali do rúk potvrdenie pre zamestnávateľa, ktoré im mám doniesť potvrdené. Vraj tam neplatí ani OČR na dieťa. Oni majú tlačivá, ale len keby som ja bola chorá. Inak na dieťa to neplatí. Povie mi niekto prosím aký je toto systém?? Čo mám robiť? Inak podnikateľka arogantná, dohoda bola že mi to potvrdí, a ked dieťa vyzdravie tak sa stretneme. Stretnutie s nou nie je možné, lebo sa zariaďuje ,cez email mi zaslať vyjadrenie nechce že nemá čas, a dnes po ďalšom telefonáte povedala že to nie je jej problém, že nemám orazené tlačivo. Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Otec dietata si moze zobrat OCR, pretoze OCR pre evidovaneho na UP skutocne neexistuje.
    Potvrdenie o tom, ze si hladas pracu, snad nemusis mat prave od tej jedinej zamestnavatelky, da sa napr. priniest aj odoslany mail, ktorym reagujes na ponuku prace napr. na stranke profesia a pod.
    Ak ta vsak poslali na pracovny pohovor na miesto ,ktore by bolo pre teba vhodne, musis ho absolvovat, je to jedna z tvojich povinnosti ako evidovaneho uchadzaca o zamestnanie.
    Ak ich nechces dodrziavat, mozes sa odhlasit z evidencie UP, nie je povinna.

    http://www.upsvar.sk/obcan/mam-chore...?page_id=13139
    Naposledy upravil ivka70 : 15.12.17 at 13:56
    Alivia Chcem sa spýtať, keby som sa odhlásila z ÚPSVaR koľko by som platila ZP? -keby som bola samoplatca.Ako to vypočítajú? A kam by som ešte musela prispievať? Síce peňazí naviac nemáme. Ja som z pani mala dohodu, že manžel dá oraziť potvrdenie pre úrad a mne ked dieťa vyzdravie tak sa stretneme osobne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Samoplatitel platí zdravotné poistenie z minimálneho vymeriavacieho základu, do konca roka 14% z 441.50€od januára sa minimálny VZ zvyšuje.

    Vyriešiť by si to mohla prácou na dohodu s rovnomerne rozvrhnutym pracovným časom. Stačí jedna hodina každý pracovný deň. Nebudeš nič doplácať.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alivia takže nebudem na ÚPSVaR , ani dobrovoľne nezamestnaná, len budem pracovať u jedného zamestnávateľa jednu hodinu denne.
    veronikasad Ano
    avalik len ta dohoda moze byt na max. 40 dni v kalendarnom roku
    veronikasad Prečo len 40 dní? Rieši zdravotné poistenie aby nemusela byť samoplatitelom, nebude evidovaná na ÚP.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    5/2004



    (4) Za vážny dôvod podľa odseku 5 písm. a) až e) a h) sa považuje,

    d) zdravotný stav blízkych osôb,42) ktorý si na základe písomného vyjadrenia ošetrujúceho lekára alebo rozhodnutia zdravotníckeho zariadenia vyžaduje osobnú starostlivosť, ošetrovanie alebo sprevádzanie; písomné vyjadrenie ošetrujúceho lekára alebo rozhodnutie zdravotníckeho zariadenia o začatí osobnej starostlivosti alebo ošetrovania predkladá uchádzač o zamestnanie do troch pracovných dní odo dňa vystavenia písomného vyjadrenia ošetrujúceho lekára alebo rozhodnutia zdravotníckeho zariadenia, písomné vyjadrenie ošetrujúceho lekára alebo rozhodnutie zdravotníckeho zariadenia o skončení osobnej starostlivosti alebo ošetrovania predkladá uchádzač o zamestnanie nasledujúci pracovný deň po skončení osobnej starostlivosti alebo ošetrovania a doklad o sprevádzaní predkladá uchádzač o zamestnanie nasledujúci pracovný deň po skončení sprevádzania,
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alivia takže nie OČR v prípade dieťaťa ale len písomné vyjadrenie lekára, že je nutné sprevádzanie alebo osobná starostlivosť?, ošetrovanie?
    veronikasad Ešte stále si na UP ? Doplň vek dieťaťa.
    avalik no nemas narok na davku OCR, tak je jedno aky papier ti doktor vypise, ked tam uvedie udaje podla zakona ... a ked sa rozhodne ti to dat na tlacive Ziadost o osetrovne, tak aj to je v poriadku
      zbaliť
    ivka70 15.12.17 13:56 odstránil(a) z Porady

    ÚPSVaR ,matka evidovaná na UPSVaR a choré dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.