Zavrieť

Porady

zmluva cez telefon

Dobrý deň
Potreboval by som poradiť ohľadom môjho problému.
Kontaktovala ma nemenovaná firma telefonicky s cieľom uzatvorenia zmluvy cez telefon ohľadom ich služieb, reklamy a registrácii mojej firmy na internete. Telefonát si nahrali a ja som im na to skočil a odsuhlasil som im to, no po telefonáte som si uvedomil že je to iná spoločnosť akú som myslel. V zápätí mi zaslali zmluvu, aj fakturu cez email aby som ju podpísal a uhradil odoslal naspäť. Chcel by som vedieť že, ako by som mohol odstúpiť od tejto zmluvy, momentalne som im ešte nič neuhradil. Kedže som sa dozvedel že je to spoločnosť ktorá okráda ľudi takouto telefonou formou.
V zmluve majú napísane ohľadom odstúpenia toto:
Odstúpením podľa § 344 a nasl. Obchodného zákonníka - obe zmluvné strany môžu od tejto zmluvy odstúpiť pre podstatné porušenie zmluvy, alebo v prípade menej závažného porušenia zmluvy, ak druhá zmluvná strana neodstráni nedostatok alebo nesplni povinnosť ani v dodatočnej primeranej lehote. Odstúpenie je účinné doručením písomného odstúpenia od zmluvy druhej zmluvnej strane na adresu uvedenú v záhaví zmluvy. Zmluvné strany maju nárok na plnenie v zmysle tejto zmluvy až do momentu platnosti odstúpenia.

Ešte dodám že počas telefonátu ma neinformovali ako sa dá od zmluvy odstúpiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Od každej zmluvy sa dá odstúpiť... písomne! Napíš im, že odstupuješ od telefonicky uzatvorenej zmluvy.
    Toto si prečítaj:
    http://www.sbagency.sk/zvysenie-ochr...varu-a-sluzieb - tam to máš všetko pekne rozpísané - od A do Z.
    Vysvetlili ti všetko podrobne po telefóne, spomenuli ti, že sa za to bude platiť, spomenuli ti, ako je možné odstúpiť od zmluvy?
    Nie?
    Nesplnili podmienky, sami už pri tom telefonickom uzatváraní porušili zákon.
    zze/2014-102/4
    zze/2014-102/5
    Odstúpenie:
    zze/2014-102/7

    Máš to podložené i zákonom.
    Oni sa oháňajú Obchodným zákonníkom, lenže oni poskytujú služby uzatvárané na diaľku a tam platí
    Zákon č. 102/2014 Z. z.Zákon o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    lebo z ich strany je to podomový predaj.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stano 1989 Ďakujem za odpoveď veľmi pomohla
    Jakubec misoft, nie som si isty, ci zakon o ochrane spotrebitela sa da pouzit na obchodny vztah medzi dvomi podnikatelmi. Vo vztahu medzi dvoma podnikatelmi nie je ani jeden v postaveni spotrebitela.
    misoft No práve! §344 Obchodného zákonníka!
    § 344


    Od zmluvy možno odstúpiť iba v prípadoch, ktoré ustanovuje zmluva alebo tento alebo iný zákon.
    A keďže ešte zmluva podľa Obch.z. nebola - nastupuje "iný zákon" - Občiansky zákonník.

    Sami to uvádzajú.
    De facto - síce počuli, majú to aj (možno) nahraté), ale nemajú zmluvu podpísanú podľa Obch.z.! De jure nemajú NIČ! A on potom uplatní Obč. z. - z pozície spotrebiteľa.
    stano 1989 Takže misoft ako by som mal to odstupenie od zmluvy zniet ? ak môžeš niečo mi napiš aby som mal aspon nejaku predstavu. dik
    misoft Ak si nič (zmluvu) nepodpisoval - nebol teda uzavretý žiadny právny vzťah medzi dvoma zmluvnými stranami - jednoducho tie papiere, čo si dostal, vlož do obálky s ich adresou a prilož lístok s jasne napísaným, že ponuku NEAKCEPTUJEŠ (odmietaš).
    Škodu si im žiadnu nespôsobil, nemôžu od teba niečo žiadať.

    Poslať DOPORUČENE (aby sa nemohli vyhovárať, že nič nedostali), podací lístok si archivovať (ako dôkaz, že si im to posielal).
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.