Zavrieť

Porady

Dedičstvo

Dobrý deň, prosím o radu, som vdova a moje deti by sa chceli vzdať dedičstva v môj prospech ale žijú v zahraničí.Bude problém s overeným dokladom zo zahraničia ? Bude to akceptované? Ďakujem vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    správne som pochopila - že teraz bude dedičské konanie po tvojom zosnulom manželovi?
    V tom prípade stačí, ak ti deti dajú súhlas na zastupovanie - a ty ich jednoducho zastúpiš - a uzavrieš aj za nich dedičskú dohodu - tak, ako uznáte za vhodné (aj napr že všetko pripadne tebe) . Netreba sa vzdávať dedičstva!
    Tlačivko splnomocnenia ti dá notár (keď tam pôjdeš prvý-krát) - aj mailom môže poslať deťom - a oni ti pošlú späť podpísané (netreba ani overený podpis)
    Naposledy upravil Katy a R : 18.12.17 at 19:40
    hrabenka dedičské konanie už bolo pred 10 rokmi no teraz vznikol podiel z akýchsi pozemkov po rodičoch manžela ktoré sa vôbec neočakávalo.
    Katy a R je to vlastne to isté - aj keď ide o DK po predkovi manžela ... priložím ti vzor, čo sme my dostali pred časom ...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie ,nebude problem.
    Overit slovensky doklad si mozu dat aj na slovenskej ambasade, je to uplne rovnake overenie ako u notara na SK.
    Pripadne mozu zahranicneho notara, tam si len treba overit ,ci sa da aj cudzojazycny (SK Pre neho) text overit, alebo treba povodny text a potom uradny preklad.
    Z CR napriklad nie je nutny ziadny preklad.
    vicktor Notar overuje iba totoznost podpisujucej osoby, nie obsah listiny.
    Potom by mohol overit podpis na papieri nech je madarsky ci rusky.
    (Csaba neeeblazni)
    Len ci to notarovo vyhlasenie akceptuje prijimajuca strana.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.