Zavrieť

Porady

Ochranná lehota v tehotenstve

Dobrý deň, práve som na začiatku tehotenstva, až 9.1.mám ísť k Dr. a mám informáciu, že ešte do konca roka sa má u nás v práci prepúšťať a je vysoká pravdepodobnosť, že sa to bude týkať aj mňa. Mám tehotenstvo oznámiť už teraz, alebo môžem vyčkať až do 9.1. (to už by som bola vo výpovednej lehote, ak by som tú výpoveď teraz koncom roka dostala), aby som ho mohla mať potvrdené doktorkou? Nevadí, keď v rámci výpovednej lehoty to oznámim zamestnávateľovi? Bude sa ma potom týkať ochranná lehota?

Ďakujem pekne za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinnkaa7 potvrdené ho budem mať až toho 9.1. preto sa pýtam
    či to bude problém, keď s tým vyjdem na povrch až vo výpovednej lehote
    Tweety Ak dostaneš výpoveď pred OD, PP zam-ľ nemôže skončiť skôr, ako skončí OD.
    martinnkaa7 Ďakujem pekne, takže v podstate môžem ešte vyčkať na to potvrdenie, i keď by mi dal medzičasom výpoveď, chápem to správne , áno? :-)
    Tweety Áno.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak tehotenstvo písomne oznámis až počas výpovednej doby, výpovedná doba - pokiaľ sa so zamestnávateľom nedohodnes inak - skončí až uplynutím materskej, resp. rodičovskej dovolenky
    martinnkaa7 ďakujem pekne :-) hlavné je, aby som nezostala teraz bez práce, preto sa pýtam, či tak urobiť už teraz, alebo stačí s potvrdením od Dr. v januári pekný deň

    Ochranná lehota v tehotenstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.