Zavrieť

Porady

Zle vypočítané odstupné bývalým zamestnávateľom o 3000 € viac

Dobrý deň. Po 30 rokoch práce som "neprežil" zmenu organizačnej štruktúry novým vedením. Výpoveď dohodou k 30.11. , odstupné 8 platov. 7.12. mi prišla výplata na účet - odstupné, mzda, PN a dovolenka. 18.12, mi telefonovala mzdárka, že mi to zle vypočítala a mám vrátiť 3000 € !!!. Odstupné som ale použil na splatenie časti úveru, čiže už ho nemám. Výplatnú pásku ako doklad mám. Aby som si zobral úver 3000 €, to mi banka nedá, lebo som zatiaľ bez práce. Ako ďalej ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bigjohnquido iné riešenie ? nie som už tam zamestnaný, nemám záujem im vychádzať v ústrety, ja som to nespôsobil...... a pod.... splácať 3000 € ? som bez práce....
    Tweety Nie ale ak by si nevrátil , mal by si problémy so zákonom. Bezdôvodné obohatenie. Aké inė riešenie by si chcel? Nevrátiť? Veď skús a uvidíš, či sa to takto dá.
    ivka70 si povinny zo zakona vratit mzdu alebo jej cast, na ktoru ti nevznikol narok.
    Zamestnavatel to vysudi, ale potom uz rataj aj so sudnymi poplatksmi navyse.

    Urcite je lepsie sa dohodnut a podpisat splatkovy kalendar.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    na zaklade telefonatu by som nic nevracala, zamestnavatel nech ti posle vyzvu aj s novym vypoctom, vzhladom na chybu zamestnavatela ziadala by som splatkovy kalendar

    to si si na paske nevsimol vacsie odstupne ako 8 platov? alebo kde vznikol preplatok 3000 eur?
    expeeert On si určite aj všimol, ale spoliehal sa na to, že si to nevšimne zamestnávateľ

    Zle vypočítané odstupné bývalým zamestnávateľom o 3000 € viac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.