Zavrieť

Porady

Ako prepojím domáce kino s TV???

Mám TV značky-LG -UHD 49UF6857
Domáce kino značky-LG lhd457
Potreboval by som poradiť:Normálne viem prehrať zvuk aj obraz keď dám USB a mam tam filmy a hudbu.. Ale chcem aby mi išiel zvuk aj keď pozerám TV ako napr. JOJ Markíza atď. a to mi nejde potreboval by som poradoť
Vopred ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
misoft Pozri sa na telku a DK a návody k nim - na DK hľadaj Audio INPUT (DK to má!) a na telke Audio Output - prepojíš, na DK ako zvuk nastaviť AUX (lebo je to vonkajší zdroj zvukového signálu).
Pre DK sú tu inštr. videá..... http://www.lg.com/sk/podpora/instruk...sort=pHitCount
alebo cez HDMI (telka má HDMI ARC) a DK má HDMI IN - tu je návod pre telku: http://kr.eguide.lgappstv.com/manual.../settings.html (zvukový výstup na telke)
Horacio no skúšal som to cez ten hdmi kábel ale nefunguje to
misoft Tak potom hľadaj na kine Audio IN a na telke Audio Out a prepoj. A na kine to potom bude vonkajší zdroj AUX.
Horacio Na telke mam len in a ziadne out...a na dk je len out...jediny vystup hdmi kabla a ziadny in tam nie je....aj som volal priamo na lg poradnu a ty mi povedali ze mam restartovat tv ale aj tak nepomohlo a aj kable som vymenil a aj to nepomohlo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Každé lepšie zariadenie pri kúpe má v balení :
    - káble
    - manuál, kde je návod ( dokonca nákres) ohľadom zapojenia.
    Horacio Áno ale aj tak mi to nefunguje
    buchač Hm...nuž chyba bude niekde medzi zariadením a manuálom.

    mr.dred je offline (nepripojený) mr.dred

    mr.dred
    Problém je v tom ,že to tvoje "kino" je trochu "chudobné" na možnosti,ktoré dnešná technika umožňuje.
    HDMI - konektor na DK je LEN výstupný.... čiže obraz+zvuk z DK do TV !
    Jedna možnosť prepojenia zvuku z TV do DK - ak má TV slúchadlový výstup, použi kábel 3,5mm JACK na 2xRCA a na DK použi vstup AUX.
    Druhá možnosť - ak TV nemá sluchadlový výstup,ale má Digitálny SPDIF výstup (optický/koaxiálny) ,použi Digital To Analog Audio Converter a prepoj príslušnými káblami (Toslink-optický a 2xRCA to 2xRCA,prípadne Jack 3,5 to 2xRCA)
    Z optického výstupu TV opt.káblom Toslink do prevodníka a z prevodníka RCA káblom do DK - AUX.
    V menu TV navoliť výstup zvuku na DIGITAL.
    Bez názvu.png  

    Ako prepojím domáce kino s TV???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.