Zavrieť

Porady

mám zakázanú nočnú prácu ,preradenie na rannú - aký plat

na odporúčanie lekára .pred pol rokom mi odporučil lekár na pracovnom lekárstve nepracovať na nočnej smene .Z pracovného lekárstva hneť poslali túto správu na osobné odelenie nášho podniku .Nikto nijako nereagoval pol roka ,ďalej som robil nočné ,až keť som sa začal o vec zaujímať ,chcú ma preradiť na rannú smenu ,samozrejme bez príplatkov nočné,soboty ,nedele.Čiže zníži sa mi plat.Aké mám možnosti ?.Keťže som prišiel k tímto zdravotným problémom v dôsledku tohto zamestnania nemusia ma prepustiť zo zdravotných dôvodov mám 61 rokov a šiel by som do predčasného dôchodku.Ak ma prepustia zo zdravotných dôvodov mám náírok na odstupné ?
Naposledy upravil ivka70 : 01.01.18 at 07:28 Dôvod: odstranenie mobilneho cisla
10 komentárov     zbaliť
kopretinka mobil???
sito Č.m. je jeho osobný údaj. On ho osobne uviedol, aby dostal rýchlejšiu a osobnejšiu odpoveď. A oprávnená osoba mu ju neoprávnene ochránila. No odpoveď mu neposkytla.

Dôchodkový vek máš už predĺžený asi o 130 dní. Teda ako na štreke 62 +. Samozrejme, že ak prestaneš chodiť na nočné a v soboty, nedele príplatok za ne ti nepatrí, nevyplatí ti ho zamestnávateľ. Tiež ti dá ľahšiu robotu? Teda aj nižšiu mzdu. Zostaň a pracuj do riadneho dôchodku, ak chceš, aj ďalej. Dovŕšenie dôchodkového veku nie je dôvod na výpoveď zo strany zamestnávateľ.
Odstupné rieši zákon 311/2001, § 76. Odchodné § 76a. A ešte § 64, ods. 1, písm. f) v dobe, keď je zamestnanec pracujúci v noci uznaný na základe lekárskeho posudku dočasne nespôsobilým na nočnú prácu. Takže snaž sa prežiť, prepracovať sa do riadneho dôchodku, aj maródkami, nebudeš ho mať krátený o percentá. A budeš mať nárok aj na odchodné podľa uvedených paragrafoch.
kopretinka mne je jedno,aké on sem dá osobné údaje,nech dá aj rodné číslo a PIN ku kreditke......
ja som sa pozastavila nad tým,že ako si on predstavuje poradu.....toto tu nie je zábavný program s priateľom na telefóne
sito ... mne tiež, je mi jedno, čo ... Ale inak nepoznám jeho zdravotný stav, no nie som si istý, či je to pre neho zábava, že o tom sa chcel po telefóne zabávať s niekým na porade? Veď ak by mu niekto chcel poradiť mohol ho len prezvoniť, aby rada išla na jeho úkor. A vieš ty koľko otázok na porade zostalo bez odpovede? Toto je tiež jedna, zatiaľ.
kopretinka no keby odpovedal na doplňujúce otázky,tak by mu možno niekto aj odpovedal
veronikasad Marcel, aj keď mám voľný paušál do všetkých sietí, nikomu by som nevolala...
sito Veronika, máš uzavretý profil, nedá sa, tu sa dá! Všetko naj, naj, naj v roku 2018. Inak, každý má svoje nejaké súkromné zásady, ktoré dodržuje na základe svojho svedomia. Ak by tam ivka to číslo nechala, verím , že Ty by si mu neprezvonila, tvoje číslo by mu ostalo, a netreba mu ho, nie len jemu. A čo myslíš, našiel by sa taký, či taka, či takata ...
veronikasad Z pracovného lekárstva alebo od lekára pracovnej zdravotnej služby?
misovj z pracovného lekárstva
veronikasad Vybavujes si chorobu z povolania? Ako je potom možné že zamestnávateľ zdravotný posudok neakceptoval a hneď ťa neprelozil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    mám zakázanú nočnú prácu ,preradenie na rannú - aký plat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.