Zavrieť

Porady

misoft To rozhodne až sudca..... buď bude podmienka, výkon trestu obmedzením na slobode, alebo výkon trestu domácim väzením....
Ako sa sudca "vyspí" a rozhodne - to tu na Porade nevieme....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Môže. Ale je vhodné, aby to advokát v záverečnej reči žiadal. Lebo väčšina sudcov bez návrhu, hoc by mali, tento druh trestu sami od seba nezvyknú ukladať. Ale právne to možné je.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač By bolo zaujímavé vedieť, za čo dostal podmienku.
    Lebo ak za chlast a teraz porušil podmienku znova tým priestupkom/trestným činom ?

    Gašpar niečo navrhuje, dnes som čítal.
    https://spravy.pravda.sk/domace/clan...r-bude-online/

    Aj tie maximálne pokuty za rýchlosť sú smiešne.
    profesional Je mi jedno, za čo je v podmienke. Ja ľudí nesúdim. V prípade jazdy pod plyvom by som ako sudca odsúdil na domáce väzenie a zároveň by som nariadil ochranné protialkoholické liečenie ako ochranné opatrenie. Tj. trest domáceho väzenia by bol realizovaný v liečebni, kde by sa liečil.
    buchač profesional (Dnes 20:28) Vieš v akej životnej situácii a za akých okolností zlyhal?
    --------------------
    Viď vyššie moju otázku...tá Tvoja má nepriamo-priamy súvis.

    Lebo kľudne mohol dotyčný konať pod vplyvom krajnej núdze.
    Všetko je to ale len v tých domienkach, lebo otázka je veľmi okresaná, bez detailov.
    Môj syn Podmienka za bitku,ktorej sa nezúčastnil sám. Pod vplyvom alkoholu jazdil 1× . Alkoholik určite nie je.
    Oliwa Jááá viem, je to Tvoj syn... Ale dokedy ho budeš ospravedlňovať - doživotne? To je medvedia služba... či skôr opičia láska...? Nemôže to byť náhodou tak, že pod vplyvom alkoholu ho chytili 1x? Alebo to bolo snáď prvýkrát, čo si vypil?
    Ferdosondo "Alkoholik určite nie je" - však ho len ochraňuj raz určite bude.
    "Bitky sa nezúčastnil sám" - odvážny chlapec
    vicktor Jasne ze nie sam - na bitku su potrebni aspon dvaja.
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Jasne, že môže! Tatko, mamka mu môžu povedať "doma budeš sedieť"! Ale to mu mali povedať skôr, veľmi skôr. Skôr, sudca tu podmienku premení na realitu. V ktorej base? Ktorá je najbližšia? No jedná sa o naše milióny, možno dostane náramok, aby národ až tak neškodoval. Štatistika ...
    pavol54 Keď nepomáha autorita príbuzných a známych, máme tu tých čo nás ochránia a opitému pomôžu ( aby ho v budúcnosti nehrýzlo svedomie že zabil)
    sito Však to majú aj na aute napísané "POMAHÁŤ a CHRÁNIŤ" Lenže nie je uvedené komu a koho? Ešte som nevidel, aby kukláči pomáhali a chránili národ v ktorejkoľvek krajne. Len udržať zákon, neudržateľný.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    ja by som ho poslal natvrdo bručať, hajzla
    čo je za človeka, ktorý má podmienku a sadne za volant pod parou? len debil, nezodpovedný hajzel
    19 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves treba to jednoznačne začať riešiť https://spravy.pravda.sk/domace/clan...-o-habani-aut/
    marleau zhabanie auta je blbosť
    bodliak Nie je.
    marleau ak šoféruje cudzie auto? alebo auto príbuzného? keď mu zhabú auto tak mu nezábrania, aby si nezaobstaral iné a nešoféroval opitý zas
    pavol54 Buď mu ho požičali - ich spoluzodpovednosť, alebo si ho zobral sám - priťaží, okrem opilosti krádež
    bodliak Cudzie auto ? Bude ho pod krkom držať viac, než len hrdzavá a úplatná súdna mašinéria.
    profesional Prečo tá tvrdá rétorika? Všetci sme ľudia. Sme ľudské bytosti. Všetci zlyhávame a robíme chyby. Nie sme dokonalí. Prečo tir tvrdé slová odsúdenia? Poznáš ho? Vieš v akej životnej situácii a za akých okolností zlyhal? Či urobil chybu? Áno. Či je jeho konanie nebezpečné pre spoločnosť? Áno. Či má byť potrestaný? Áno. Ale zároveň treba tomu človeku pomôcť. Veď nezlyhávame len tak, z pasie. Vždy je za tým neschopnosť niečo zvládnuť, prekonať, prijať... Poznám veľa ľudských osudov. Ale netrúfam si p nik vyhlásiť, že je hajzel a už vôbec niekoho súdiť. Ja vidím okrem sankčnej povahy trestného práva nezvládnutú povinnosť štátu v prevencii, pomoci,.. A ďalšou a tvrdšou represiou sa nič nevyrieši.
    misomiso Joj, uz aby boli tie autonomne auta. Zisla by sa taka hydraulicka ruka, ktora takeho pacienta spred krcmy nalozi a doma zas vylozi. Ziadne riziko pre okolie, ziadne domace vazenie....
    dmc ...si mal byt radsej knaz
    profesional Ľudskosť nie je len vecou kňazov.
    buchač profesional (Dnes 22:43) Ľudskosť nie je len vecou kňazov.
    -----------------------------
    Odbočím ?

    Čo je to ľudskosť ?
    Je ľudské, ak vodič v podnapitom stave niekoho zrazí a následne utečie z miesta činu ?

    Čo je to spravodlivosť ?
    Je spravodlivé, ak dvaja sudcovia rozhodnú úplne inak pri tom istom čine ?

    Kňazi ľudskí a spravodliví ?
    Je ľudské a spravodlivé, ak kňazom je pedofil ?

    Otázka znie pri určitých prípadoch aj inak.
    Čo by povedal, urobil nie jeden pozostalý pri ožratom vodičovi, ktorý mu dieťa zabil ?


    Niekde funguje krvná pomsta, inde majú šáriu...my máme (vraj) zákony.
    ZahradnikAmater sorry, ťažko pochopím človeka, ktorý má vypité a sadne za volant. A ak je už v podmienke, tak to nie je chyba, zlyhanie, to je systém. A pred takýmto systémovým správaním treba spoločnosť chrániť.
    profesional Urobil si niekedy v živote behom pár rokov dve chyby? Alebo si jeden z adeptov na zmeny v biblii?
    dmc ludskos urcite nie..ale tie recicky okolo toho.

    dve chyby ?? Chyby mozno.....ale 2 trestne ciny..urcite nie. (aj ked vysku promile alkoholu nepozname)
    vicktor Preco natvrdo brucat? Preco ho ma stat zivit a platit personal?
    Domace vazenie s naramkom a verejno-prospesne prace.
    Oliwa Namiesto smartfónu a slúchadiel - metla, krompáč, lopata, prípadne palica na smeti, reflexná vesta a nech sa mládenec realizuje... A baby si s ním môžu na ulici robiť selfie...Väčší trest hádam ani neexistuje... Žiadne také že v base si šunky váľať a do telky pozerať... Ktovie koľko má vinník rokov, ale tipujem medzi 17-20...
    duves takveru :-)
    Môj syn Ja viem tak,že zamestnaný bol vždy.
    Oliwa Nebavíme sa o zamestnaní, ale o forme trestu, ktorý by mal mať výchovný charakter a viedol k náprave... Aký trest je sedieť doma s full servisom a náramkom na nohe, kde ma nikto nevidí?
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Napríklad pod vplyvom alkoholu 11% nehôd 1500 z 13500 zabitých celkom 270 ak zoberieme 11%, cca 30 ľudí (čo je iste viac) prišlo o život kvôli takým čo si občas vypijú. Aký postoj by si zaujal(a) v prípade opačného garde, policajti včas neodhalili opitého vodiča a ten by sa pozrel rýchlo a zblízka na nejakého tvojho príbuzného. Ospravedlnila by si ho že pil len prvý raz za volantom?
    pavol54 príklady priťahujú: Dnes primátor Popradu - Prvý raz som požil alkohol pred jazdou (môj názor prvý raz bol chytený čo by sa priznával že to bolo aj inokedy) druhá myšlienka -Veď som nekradol len som si vypil (ohrozenie života iných považuje za menší priestupok ako krádež - verejný funkcionár). Keby si radšej zavrel hubu a netáral ako pripitý do televízie spravil by múdrejšie.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nepoucitelny fracek, zasluzili by ste si obaja.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    Oliwa, Mila123
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    -1
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bjuty smis to si prehnal....

    však mu chce dať domáce väzenie, ked ho pustia z basy.....
    profesional Ľudia zlyhávajú opakovane, lebo sme nedokonalé ľudské bytosti.. Čo ale neznamená, že by sme boli nepoučiteľní.
    kopretinka on poučiteľný nie je,ako sa zdá.Opitý a v podmienke.
    profesional Možno je. Len nie na prvý raz. Nepoznáme okolnosti a dôvody jehk konania.
    marleau okolnosti nie, ale dôvody áno - je to hajzlík
    pavol54 auto a nabitá pištoľ v rukách opilca nie je v tom rozdiel = potencionálny vrah, eliminovať
    buchač pavol54 (Dnes 13:23) auto v rukách opilca = potencionálny vrah, eliminovať
    ===============
    Vždy, všade a za každých okolností ?
    Silné slová.

    P.S.:
    Nezastávam sa nikoho.
    pavol54 eliminovať znamená vylúčiť, odstaviť zabrániť,znemožniť ďalšiu činnosť čo je na tom silné?
    profesional Eliminovať je možné aj inak ako basou..
    misoft Eliminovať.... eliminovať..... ak sa eliminuje len pokutou, alebo nejakým zákazom, odobratím niečoho.... tak sa prakticky nič nebude eliminovať.... pretože ten oný si aj tak sadne pod parou, bude zvysoka sr*ť na nejaký zákaz, zoberie druhý prostriedok (auto) - a sme tam, kde predtým. Bude znova ohrozovať.
    Ak eliminovať - tak dôsledne - a to tým, že nie prostriedky, pokuty, zákazy, ale strojcu je treba dostať preč!
    pavol54 profesionál ja som písal o base?
      zbaliť

    Syn v podmienke šoferoval pod vplyvom alkoholu,môže dostať domáce väzenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.