Zavrieť

Porady

Je možné rozdeliť stavebný pozemok pred vysporiadaním BSM počas rozvodového konania ?

Pár dní pred tým ako manželka podala Návrh na rozvod 12/2017 sme spolu kúpili stavebný pozemok (cca 600m2). Dnes chce manželka pozemok predať, ja ho chcem ponechať na stavbu rodinného domu, alebo pre deti do budúcna. Daný pozemok by som chcel založiť ako protihodnotu na načerpanie hypotekárneho úveru, nakoľko musím do 4/2018 vybudovať inžinierske siete aby sa pozemok neznehodnotil na záhradu (pokles ceny z 27000 na cca 7000). Tiež by som chcel na polovičke pozemku začať stavať, keďže dočasne bývam u brata. Môže mi súd (o cca 1 rok) nariadiť predať celý pozemok a vyplatiť manželku, alebo mám právo požiadať kataster o rozdelenie na 2 pozemky aby som v prípade súdneho príkazu na predaj nemusel predať moju polovicu ?

ďakujem za Vašu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Všetko len so súhlasom manželky resp. po vyporiadaní BSM. Obaja vlastníte všetko, nemáte teda konkrétnu polovicu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Súd môže, keď manželka bude na tom trvať.
    Máš aj právo požiadať kataster. Len je otázne, akú zmluvu zavkladuješ, keď Ti žiadnu manželka nepodpíše - čo ale ona bude musieť.
    ----------------------------


    Tých 600 štvorákov nemá význam deliť.
    Veď tých rozdelených (Tvojich budúcich) 300 m2, to je taká väčšia plocha na zaparkovanie.
    Ak Ti na pozemku v tom spomínanom výhľade záleží, nuž vyplať manželku a máš pokoj.
    ivka70 problem je, ze na vyplatenie nema a este chce brat uver na vybudovanie sieti
    buchač To som čítal a aj pochopil...
    Ja len vravím, že na tom malom pozemku toho veľa nenačaruje.
    Povedzme, že taký malý domček-bungalov má čo do seba, ale ak je natlačený na malý pľac ?

    Keď sa dohodne s manželkou, tak dačo môže eventuálne ušetriť.
    Keď rozhodne súd, tak smola.

    Je možné rozdeliť stavebný pozemok pred vysporiadaním BSM počas rozvodového konania ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.