Zavrieť

Porady

Vziať či nevziať odstupné ?

Ahojte mám takú dilemu a to že jedna nemenovaná spoločnosť skončila s výrobou a zamestnancom dala 6 až 7 mesačné odstupné ( kolektívna zmluva atď ) a ja by som mal dostať 6 mesačné odstupné ako POP pracovník . Lenže mi ponúkajú prácu v kancelárii (zmena pracovného zaradenia čiže by som bol THP pracovník ) nakolko kancelárie ostávajú . Otázka znie mám vziať ostupné (že fakt slušná suma aspoň pre mňa ) a hladať si novú prácu či ostať ??? Je pravda že si možno nikdy nenajdem takú prácu akú mi ponúkajú .
Naposledy upravil aero352 : 12.01.18 at 19:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    to je akoby si sa pýtal, že či si máš dať veterník alebo krémeš. No čo mi vieme čo tebe chutí?
    Nájdi si ešte lepšiu prácu a zober odstupné.
    no schválne, prezraď tú sumu, o ktorú ide.
    ak to nie je nad 10 tisíc, ani nepíš
    Naposledy upravil marleau : 13.01.18 at 11:38

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    Darina1234, duves, Kabaka123
    Komentár, nie odpoveď (1)
    2

    Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

    Jana_clenka
    Pre mňa je dobrá práca viac ako jednorázové odstupné. Ale zistila by som si ešte, či je tá práca perspektívna nadlhšie, alebo len na "dojazd" firmy a príp. či by bol nárok na odstupné aj z novej práce (ak by napr. po pol roku firma redukovala aj kancelárie).

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    @aero352 - uvažuj.......
    Firma končí s výrobou, zamestnancov prepúšťa.... čo to znamená? To, že firma úplne končí!
    Že ponúkajú miesto ako THP? Na ako dlho? Predpoklad bude, že do tej doby, až všetko právne i finančne urovnajú a firma ÚPLNE zanikne.... a THP budú tiež prepustení, ale už budú bez odstupného, pretože majetok firmy bude boh vie kde.
    Takže?
    Lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche!! Nemáš istotu, že ako THP sa tam budeš v kancli ohrievať rok, dva, tri, desať - a napokon budeš i tak nezamestnaný.... istota však je, že dostaneš odstupné 6 mesačných platov, môžeš si nájsť inú prácu... ešte kým nejaká je...v okolí...

    Doplním: a aj si tipnem, ako dlho by si bol THP - presne dva roky! Ak firma niečo vyrábala, predávala - zo zákona je dvojročná záručná doba. Po dvoch rokoch už nemusí toto riešiť. Takže dva roky (akože) budú riešiť prípadné reklamácie a potom - po nás tma....
    Naposledy upravil misoft : 13.01.18 at 12:42

    Vziať či nevziať odstupné ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.