Zavrieť

Porady

Ako na priznanie Invalidneho dochodku?

bez znamosti to asi nejde...

prirodu a zeny mame pekne, ale bez znamosti na nasom malom Slovensku nic nedosiahnete...ako ist na priznanie ciast. ID, ked clovek sice ma diagnozy, ale nema kontakty na spravnom mieste?:-)
Naposledy upravil ivka70 : 14.01.18 at 12:37 Dôvod: znema nazvu
9 komentárov     zbaliť
ivka70 Nastudoval si si Etiketu porady?
http://www.porada.sk/etiketa-porady

napr. bod :
Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.
promovany_inzenyr49 mas pravdu...zjemnil som otazku:-)
buchač Možno by bolo dobré uviesť tie diagnózy.
Lebo nie raz sa stalo/stáva/stane, že jedinec má inú "diagnózu"...
promovany_inzenyr49 ...moja hl. diagnoza F32.1...odb. lekar mna ma za 50% oproti zdravemu cloveku...plus vedl.diag F99 5% a chrbtica 5% ... a kto zazil 25 rokov stresov v manazmente nadnarodnych firiem vie, ze sa stav uz asi zlepsovat nebude:-)
Nandrolon Mam dojem, ze dg sa nenapocitavaju, ale berie sa ta, kde je najvyssie %, co je aj logicke, nakolko % sa scitavat nedaju...
Za 25r. v nadnarodnom manazmente mas mat usetrene na 5 zivotov a rodin.
promovany_inzenyr49 ...na 5 zivotov a rodin mozno ten nechutas B.Kollar...hypoteky, vyzivne a vydavky na lieky+terapiu ma este dlho po 50ke zatazovat budu...a sanca zamestnat sa v tomto veku s mojou Dg miziva... dokonca aj v Ba..
Nandrolon B.Kollar a manazer nadnarodnej firmy? Vsak ten robil akurat tak "startera" mafianom a tuneloval vsetko v com mal paprce. Ako ZAMESTNANEC by si poctivo nezarobil na nic. Taki ludia nerobia, iba spekuluju, kradnu a tuneluju. Vid Velka Raca, najomne Donovaly a pod.
buchač Neplač Piťu...nie si sám !!!!!

Sú jedinci, ktorí sú na tom OVEĽA horšie...ale teda, KUWA, že oveľa horšie.
lujza.j 25 rokov stresov....tvoja volba.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ako na priznanie ID? - nuž jednoducho tak, ako všetci ostatní - presný postup nájdeš na stránke SP http://www.socpoist.sk/uplatnenie-na...88s#Uplatnenie n%C3%A1roku
    V zákone o SP a v prílohe si pozri, ako to je s hodnotením zníženej schopnosti pracovať - ale ak je pravda, čo píšeš a bol si tak posúdený, tak nevidím problém. jedine žeby si nemal dostatočnú dobu poistenia??? ... ale aj tá sa dá získať - za vhodné obdobia doplatiť (ak také máš)? - viď zák o SP.
    ....
    A keďže ID je dávkou invalidného poistenia - ak si také poistenie vôbec neplatil, resp krátku dobu (nesplnená podmienka), tak o žiadnej dávke z tohto poistenia nemôže byť reč.
    Naposledy upravil Katy a R : 16.01.18 at 13:38
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    promovany_inzenyr49 dakujem...postup poznam...ziadost mam podanu 2 roky...25 rokov poistenia mam tiez, ale nazor odb.lekara a posudkoveho lekara SP sa lisia...bez znamosti to skratka nejde...
    veronikasad Pozeral si aj prílohu č. 4 Zákona o sociálnom poistení ? Posudkový lekár by mal pri posudzovaní invalidity postupovať podľa tejto prílohy.
    Katy a R Takže len špiritizuješ, keďže postup poznáš - aj prílohu č. 4 si pozrel (?? či?). Samozrejme, rozhoduje komisia na SP – a pri posudzovaní ľuďmi je vždy prítomná "subjektívnosť" . Ale existujú aj opravné prostriedky (ak teda ozaj je to "okaté"). No a zase posudkový lekár musí postupovať podľa zákona - a tiež podľa dokumentov od toho tvojho odborného lekára. A ak on tvrdí - že znížená schopnosť je o 50% - tak prečo potom nenapísal aj odborné stanovisko tak, aby tomu zodpovedalo?
    buchač promovany_inzenyr49 (Včera 20:49) ziadost mam podanu 2 roky...
    ===============
    Tomu má jeden ako rozumieť ?
    Katy a R zrejme zamietli? - že ZSP nie je nad 40% (si myslím - po doplnení)
    buchač Tak potom by malo predsa znieť nejako takto..." ŽIadosť som po prvý krát podal pred 2 rokmi "...či ?
    promovany_inzenyr49 ano, ziadost bola prvykrat podana pred 2 rokmi...odvtedy presla 2 odvolaniami riaditelstvu SP a 1 odvolanim na sud...neostava len znovu ziadat o preskumanie...
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    googlila som za teba dgn. F 32.1 - Stredne ťažká forma depresie

    Príloha č. 4 Zákona o sociálnom poistení

    Kapitola V - DUŠEVNÉ CHOROBY A PORUCHY SPRÁVANIA

    pol.č.3 Poruchy nálad (manické, depresívne, periodické)
    a) stredne ťažké formy 35-45 %
    pol.č.4 Neurotické, stresové a somatomorfné poruchy
    a) stredne ťažké formy 15-20%
    pol.č.5 Poruchy osobnosti a poruchy správania
    a) stredne ťažké narušenie osobnosti s miernym obmedzením výkonnosti organizmu 20-30 %

    Aby ti bol priznaný invalidný dôchodok, musíš mať aspoň 41 %, vedľajšie diagnozy sa nespočítavajú, posudkový lekár ti môže pridať max.10 %.

    Ak tvoje ochorenie nebolo posúdené v položke č. 3, nárok na invalidný dôchodok ti nevznikne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    promovany_inzenyr49 dakujem ...o tychto percentualnych mierach viem... posudkovy mi ale odmieta uznat percento podla posudku mojho lekara a aj vedlajsie Dg...
    veronikasad Prepáč, nerozumiem ti. Percento určuje posudkový lekár, nie ošetrujúci, na základe písomného výpisu zo zdravotnej dokumentácie. Ak ti priznal na spodnej hranici, mal si možnosť doložiť ďalšie vyšetrenia a voči jeho rozhodnutiu sa v stanovenej lehote odvolať. Ako som už napísala, ak tvoje ochorenie je zaradené do pol.4 alebo 5, nárok na invalidný dôchodok ti nevzniká, lebo 41% nedosiahnes ani s vedľajšou diagnózou.
    veronikasad Alebo nech ti ošetrujúci lekár zmení diagnózu, tá ktorú si uviedol je stredne ťažká forma a vyššie percenta k nej nemôžu byť.
    promovany_inzenyr49 ahoj...dakujem za nazor...to znie logicky...moja Dg je v v pol.3, tzn.35-45% ...psychiater ma posudil na hornej hranici, posudkovy lekar na dolnej hranici a 3 vedlajsie diagnozy od dalsich 3 spec.lekarov vobec nebral v uvahu...
      zbaliť

    Ako na priznanie Invalidneho dochodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.