Zavrieť

Porady

Excel vyhľadávanie osôb

Vedel by mi niekto poradiť ako v Excel tabuľke vyhľadať naraz viac napr. osôb. Popis: Mám zoznam osôb a z tohto zoznamu potrebujem vytriediť konkrétne osoby (mám zoznam) no hľadať ich po jednom je dosť zdĺhavé v XYZ riadkoch, tak či nieje možné ich nejak naraz označiť v tom zozname z ktorého ich potrebujem vybrať. Vopred ďakujem za odpovede a pomoc.


Príklad:
Naposledy upravil ivka70 : 17.01.18 at 17:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak mas zoznam tiez v exceli, v pomocnom stlpci si cez funciu VLOOKUP oznac, ktore osoby su v tvojom druhom zozname.
    Naposledy upravil ivka70 : 17.01.18 at 17:33 Dôvod: pridany subor
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    svito1982 To som aj našiel na internete ale nejak to neviem nastaviť a neviem či toto aj označí v tom hlavnom zozname, lebo čo som našiel tak to bol príklad na doplnenie podľa hodnoty. No v každom prípade mi to nefunguje ...
    ivka70 tak priloz vzorovy subor s prikladmi oboch tabuliek (bez osobnych udajov), dopnime vzorec
    svito1982 Priložil som, samozrejme nie sú tam všetky mená, vybral som len pár. V podstate potrebujem len podla priezviska označiť a tie v tom zozname môžu byť viackrát.
    ivka70 subor pridany
    tabulku so zoznamom vyhladavania je potrebne usporiadat od A po Z, aby vyhladavalo spravne
    (pridala som nazov stlpca aa a usporiadala)
    svito1982 Veľmi pekne Vám ďakujem, to je presne čo potrebujem
    vicktor Ale pozor pri pisani - Kurjak a Kurják su rozdielne osoby.
    Alebo tukni medzeru za Pavlika a ten zmizne.
      zbaliť

    Excel vyhľadávanie osôb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.