Zavrieť

Porady

Príspevok na SZČO a jeho účtovanie....

Dobrý deň, potrebujem pomoc. Podnikateľ dostal v roku 2017 príspevok na podnikanie vo výške cca 4700 €. Z toho príspevku nakúpil náradie za cca 2800 €. Mohol by si v roku 2017 zaúčtovať 4700 € do príjmov NEovlpyvňujúcich základ dane a výdavky na náradie tiež do výdavkov NEovplyvňujúcich základ dane a potom v nasledujúcich účt. obdobiach si všetky náradia kupované z tohto príspevku zaúčtuje do výdavkov NEovplyvňujúcich základ dane až do úplného vyčerpania príspevku z ÚP ??
Ďakujem ;-)
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Aký máš dôvod takto účtovať? Ide o občana so zdravotným postihnutím?
karacenka Nie,szco- stavebne prace, Ako to mam uctovat ? Este som podnikatela s prispevkom ...
veronikasad Naozaj mu prišlo v roku 2017 na účet 4700€? Alebo to je schválená suma príspevku?
karacenka Neviem sa mu dovolať, ale podľa dohody z ÚP to vyzerá tak, že V roku 2017 dostal 60 % príspevku cca 2800 € , (presne toľko aj minul na nákup náradia + odvody), 40% -príspevku 1900 € dostane po predložení poslednej správy a bločkov po troch rokoch. Ako to účtujem...? Ďakujem
veronikasad Tak to funguje, preto nechápem, prečo si do príjmu roku 2017 chcela zaúčtovať 4700€. Niekoľkokrát som na porade podrobné rozpisovala účtovanie príspevku na szc.
karacenka :-//..ja neviem , v Dohode s Úp má uvedené, že môže použiť aj 60% paušál, príspevok z ÚP mám však pripočítať k základu dane.....myslia tým, to že, píjmy z faktúr dám do príjmov, odrátam z toho 60% výdavky + odvody a k základu dane potom pripočítam príspevok 2800%, následne odpočítam nezdanit. časť na daňovníka 3803,33€ .......? Resp., vieš mi poslať link na tie prípsevky, aby som si to prečítala... Ďakujem..:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    ak bol podnikatel na skoleni,tak mu UPSVaR vsetko vysvetlil ..... :-)

    daj do googla ,,ako zauctovat príspevok od upsvar szco,, uz aj tu na porade to bolo riesene....

    ano patri to do neovplivnuju zaklad dane

    Príspevok na SZČO a jeho účtovanie....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.