Zavrieť

Porady

Zvuk v prezentácii Power Point

Mám problém,neviem,ako nastaviť zvuk,hudbu v prezentácii,aby hrala počas celej prezentácie.Skúšala som to podľa príspevku,kt.som tu na tento problém našla,ale akosi to nefunfuje.Hudbu (napr.MP3)vložím,ale hrá dookola iba na 1 snímku prezentácie.Ak kliknem na ďalšiu stranu,buď hudba nehrá,alebo opäť ide od začiatku... Neviete mi niekto poradiť,prosíííím?????Vďaka...fabermit
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ak máš prezentáciu ktorá hrá pošli ju ako prílohu, čo ti na tom nie je jasné?
0 0
debbie debbie

debbie je offline (nepripojený) debbie

Poslala som prezentáciu v ktorej je hudba, ale iným ľuďom nehrala. Tak som skúšala poslať prezentáciu a aj hudbu, ktorú som do nej vložila. Ale aj tak to nefungovalo. Neviem v čom je problém.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Asi si si túto tému neprečítala dosť pozorne. Už sa tu niekoľkokrát písalo, že Power Point pripája zvuk len vo formáte wav. Na ostatné formáty dáva link. Asi si tam dala iný formát zvuku.
Ak si s tým nevieš rady prilep sem ten zvuk a aj tú prezentáciu.
0 0
debbie debbie

debbie je offline (nepripojený) debbie

Tentokrát som už zvuk konverterom dostala do formátu wav. a vložila do prezentácie a odoslala mailom. Zvuk sa v počítači k prezentácii neprehral. môže to súvisieť s tým, že prezentácia je robená v PP Windows XP a odoslaná do počítača s Windowsom Vista?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Môže to byť aj veľkosťou súboru predpokladám. Vistu vôbec nepoznám ale nemalo by to tým byť.
Prilep to sem len tak, uvidíme či to pôjde.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

debbie Pozri príspevok
Tentokrát som už zvuk konverterom dostala do formátu wav. a vložila do prezentácie a odoslala mailom. Zvuk sa v počítači k prezentácii neprehral. môže to súvisieť s tým, že prezentácia je robená v PP Windows XP a odoslaná do počítača s Windowsom Vista?
Dôležité je vedieť, či PP ten zvukový súbor pripojil k prezentácii alebo ho len k prezentácii nalinkoval. Pokiaľ ho len nalinkoval, darmo pošleš prezentáciu aj so zvukovým súborom. Neprehraje ho, lebo v prezentácii je uvedená adresa zvukového súboru (napr. C:\Dokumenty\hudba) a keď si príjemca prezentáciu aj hudobný súbor uloží na svoj komp napr .do adresára C:\pošta, tak PP ten zvukový súbor nenájde a neprehraje ho.

To, či PP pripojil zvuk do prezentácie, zistíš, keď si pri otvorenej prezentácii otvoríš pravý panel "Custom Animation" a tam si nájdeš ten vložený zvuk. K tomu zvuku, keĎ klikneš na "Effect options" a v dialógovom okne vyberieš záložku "Sound Settings", tak v prípade, že je pripojená do prezentácie tam bude v spodnom riadku uvedené "File: [Contained in presentation]". Ak je to linkovaný súbor (teda nepripojený do prezentácie) tak tam bude "File: C:\.... (a príslušná cesta k súboru)".

Prilož obe veci sem a pozrieme to. Pokiaľ ten .wav súbor je väčší, než nastavená maximálna možná veľkosť zvukového súboru (jeho nastavenie som popisoval niekde vyššie), tak ti ho aj tak nepripojí, aj keď je .wav.
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

No. chcela som to napísať sem a napísala som to do vedľajšieho článku, tak príspevok dávam znovu:

Dobrý večer. Som tu už dlhšie zaregistrovaná, chodím tu na rady, ktoré si píšete.
Dnes ma zaujala tá hudba do powerpointu.
Nie som nejaká odborníčka na počítač čo sa týka počítača. Ale som chodila na kurz , tak som prezentáciu spravila ako nič, aj z hudbou.
Ale jedného dňa mi začalo vyhadzovať tabuľku a zablokuje mi celý počítač, že nastala chyba a myš mi vôbecnechce pracovať ,zmrazí počítač.
Na tabulke je napísané:Nastala nečakaná chyba: Chyba vstupu/výstupu 6"..

dalšie informace:C/docume-1/vierka/locals-1/temp/wecerr.txt.
Prosím Vás, aká sa mi to stala chyba (lebo mne to išlo super)
Keby som si powerpoint preinštalovala, ???? zmizla by mi tá chybaJa viem že sa vám zdám hlupučká, ale ja nepracujem z počítačom v zamestnaní, tak počítač neovládam , myslím (moc sa do jeho bruška nevyznám.) Preto tu chodím čítavať, nech sa na mňa aspon niečo nachytá. Patrím medzi staršiu generáciu, je to už ťažšie. dopredu ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vierkad123 Pozri príspevok
No. chcela som to napísať sem a napísala som to do vedľajšieho článku, tak príspevok dávam znovu:

Dobrý večer. Som tu už dlhšie zaregistrovaná, chodím tu na rady, ktoré si píšete.
Dnes ma zaujala tá hudba do powerpointu.
Nie som nejaká odborníčka na počítač čo sa týka počítača. Ale som chodila na kurz , tak som prezentáciu spravila ako nič, aj z hudbou.
Ale jedného dňa mi začalo vyhadzovať tabuľku a zablokuje mi celý počítač, že nastala chyba a myš mi vôbecnechce pracovať ,zmrazí počítač.
Na tabulke je napísané:Nastala nečakaná chyba: Chyba vstupu/výstupu 6"..

dalšie informace:C/docume-1/vierka/locals-1/temp/wecerr.txt.
Prosím Vás, aká sa mi to stala chyba (lebo mne to išlo super)
Keby som si powerpoint preinštalovala, ???? zmizla by mi tá chybaJa viem že sa vám zdám hlupučká, ale ja nepracujem z počítačom v zamestnaní, tak počítač neovládam , myslím (moc sa do jeho bruška nevyznám.) Preto tu chodím čítavať, nech sa na mňa aspon niečo nachytá. Patrím medzi staršiu generáciu, je to už ťažšie. dopredu ďakujem
To sa mi nezdá, že by to spôsoboval Power Point. Aký súbor si to otvárala? Máš nejaký súbor s názvom wecerr.txt? Lebo koncovka txt nie je PP dokument. A ak aj bol, tak je určite poškodený, lebo PP súbor má mať koncovku .ppt alebo .pps.

Kedy ti zamrzne PC? Keď dáš otvoriť nejaký súbor? Popíš bližšie, čo sa to deje. Prípadne skús ten súbor sem pripojiť.
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

ahoj.počítač mi zamŕza len pri powerpinte a ešte by mi nikedy zamrzol keď pustím kameru na icq. Tak radšej na icq nechodím, používam radšej skype. Ale vieš nie som technický dobrá a tieto koncovky mi nič nehovoria..Inač počítač ovládam dosť dobre. a ešte, ako je to "pripojiť sem" A aký súbor, myslíš powerpint.
Veľmi mi je smutno, že sa mi to nedá, lebo som telesne postihnutá a rada som si tak krátila chvíle a ono mi to odrazu prestalo.
Keď som vkladala pesničku, tak som išla takto: Vložiť, hudbu zo súboru a tak ostatok poznáš.
Ja by som to tu aj poslala, ale nikde nevidím, ako by som to mohla.Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vierkad123 Pozri príspevok
ahoj.počítač mi zamŕza len pri powerpinte a ešte by mi nikedy zamrzol keď pustím kameru na icq. Tak radšej na icq nechodím, používam radšej skype. Ale vieš nie som technický dobrá a tieto koncovky mi nič nehovoria..Inač počítač ovládam dosť dobre. a ešte, ako je to "pripojiť sem" A aký súbor, myslíš powerpint.
Veľmi mi je smutno, že sa mi to nedá, lebo som telesne postihnutá a rada som si tak krátila chvíle a ono mi to odrazu prestalo.
Keď som vkladala pesničku, tak som išla takto: Vložiť, hudbu zo súboru a tak ostatok poznáš.
Ja by som to tu aj poslala, ale nikde nevidím, ako by som to mohla.Ďakujem
Zamrznutie PC nie je nič neobvyklého, pokiaľ to nie je na dennom poriadku. Aj mne sa stane tak raz týždenne, že zamrzne.

Power Point nie je súbor, ale aplikácia. Tou aplikáciou otváraš nejaký súbor, ktorý má svoj vlastný názov.

Z toho, čo si uviedla, je zrejmé, že ti zamrzol PC pri otváraní súboru:

"C/docume-1/vierka/locals-1/temp/wecerr.txt."

Nájdi si tento súbor a skús ho pripojiť. Pripája sa tak, že keď píšeš príspevok, dole máš okineko "Dodatočné možnosti", a tam tlačítko "Prílohy (pridať/odobrať). Cez to sa ti otvorí nové okienko, kde nájdeš cez "Vyhľadať" svoj súbor a dáš "Stiahnuť". Potom už len pripojíš príspevok "Poslať odpoveď".
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

Ahoj.

Si fajn, že sa mi snažíš pomôcť , som Ti vďačná . Skúsila som ako si mi kázal, ale mi napísalo , že program sa nenašiel.
Posielam Ti aj 3 zábery, ako mi spraví ten powerpint, ked tam chcem vložiť hudbu a tie 2 sú zasa z dneška, ako som postupovala dnes a čo mi napísalo, keď som to dala vyhladať. Ďakujem
Sama om zvedavá či som tie prílohy tu dobre prilepila.
Naposledy upravil vierkad123 : 23.01.08 at 21:03
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vierkad123 Pozri príspevok
Ahoj.

Si fajn, že sa mi snažíš pomôcť , som Ti vďačná . Skúsila som ako si mi kázal, ale mi napísalo , že program sa nenašiel.
Posielam Ti aj 3 zábery, ako mi spraví ten powerpint, ked tam chcem vložiť hudbu a tie 2 sú zasa z dneška, ako som postupovala dnes a čo mi napísalo, keď som to dala vyhladať. Ďakujem
Sama om zvedavá či som tie prílohy tu dobre prilepila.
To máš Vistu? Možno je to nejaká chyba Visty, ktorú neskôr odstránia. Inak neviem, čo by to mohlo byť.

Skús prehľadať celý komp, či niekde na C: disku nie je ten súbor wecerr.txt, nielen plochu.

Alebo skús teda preinštalovať PP. Takto na ďiaľku viac neviem poradiť. Musel by som to vidieť.

Alebo budeš musieť oželieť hudbu v prezentáciách, kým sa na to nejaký iný odborník nepozrie.
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

No prezantácia sa dá, okrem hudby. Prezentácia normálne pracuje. Jednoducho, jedného dňa mi vyhodilo túto tabuľku a viac sa nedá vložiť hudba.
Mám XP, len pozadie mám z Visty.
Ale mi to robilo aj keď som mala plochu úplne z XP.
Veď práve, dala som si súbor wecerr.txt, vyhľadať: štart-vyhľadať a nič mi nenašlo, znamená to, že taký tu nie je.
Veľa si sa mi venoval. Si dobrý človek. To nevadí že sme neporiešili. Snaha sa cenní . Prajem Ti nech sa Ti darí a všetko dobré do Nového roku. Ďakujem
Naposledy upravil vierkad123 : 23.01.08 at 21:03
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vierkad123 Pozri príspevok
No prezantácia sa dá, okrem hudby. Prezentácia normálne pracuje. Jednoducho, jedného dňa mi vyhodilo túto tabuľku a viac sa nedá vložiť hudba.
Mám XP, len pozadie mám z Visty.
Ale mi to robilo aj keď som mala plochu úplne z XP.
Veď práve, dala som si súbor wecerr.txt, vyhľadať: štart-vyhľadať a nič mi nenašlo, znamená to, že taký tu nie je.
Veľa si sa mi venoval. Si dobrý človek. To nevadí že sme neporiešili. Snaha sa cenní . Prajem Ti nech sa Ti darí a všetko dobré do Nového roku. Ďakujem
Tak potom zostáva len preinštalovať PP. Máš inštalačné CD? Stačí dať preinštalovať len PP, nemusíš celý Office.

Predtým však ešte vyskúšaj poslednú vec - skús nájsť v registroch niečo o tom súbore.

Robí sa to tak, že klikneš na Start, potom na Run a tam napíšeš Regedit. V novom okne dáš vyhľadať cez Ctrl+F reťazec wecerr.txt.

Ak to nájde v registri, tak celý ten záznam vymaž. Ostatné veci ale v registri neupravuj, aby si niečo iné nerozhádzala. Ak to nič nenájde, tak inštaluj. Pokaziť sa tým nič nepokazí, len sa môže opraviť.
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

Ahoj.
Ja som to inštalačné CD nikde nenašla. Všetko som prehľadala, tak neviem. Powerpoint je tam odnova, neviem ako sa tam dostal či z CD, či ako.
Ale, chcela by som sa Ť spýtať , či by som si ho mohla: najskôr vyhodiť-odinštalovať a stiahnuť otialto. :http://www.microsoft.com/downloads/b...6-2A22FC6FA202
Som určite trapná, ale , bojím sa spraviť niečo, čo by som mohla pokaziť. ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vierkad123 Pozri príspevok
Ahoj.
Ja som to inštalačné CD nikde nenašla. Všetko som prehľadala, tak neviem. Powerpoint je tam odnova, neviem ako sa tam dostal či z CD, či ako.
Ale, chcela by som sa Ť spýtať , či by som si ho mohla: najskôr vyhodiť-odinštalovať a stiahnuť otialto. :http://www.microsoft.com/downloads/b...6-2A22FC6FA202
Som určite trapná, ale , bojím sa spraviť niečo, čo by som mohla pokaziť. ďakujem
Inštaláciu Ms Office nestiahneš odtiaľ, je to platený software. Tam sú len aktualizácie a opravy. Jedine si ho treba stiahnuť nelegálne z nejakého torrentu.

Ale spýtam sa, nemáš náhodou na HDD inštalačnú adresár pre Office? Prípadne ktorú verziu Office máš - 2003 alebo 2007? Ak by si mala 2003, mohol by som ti pomôcť tým, že ti dám kópiu inštalačky pre Office 2003 (legálnu, lebo je to multilicencia). Ak máš ale Office 2007, tak by to bol pre teba krok späť (a možno ani nie, lebo možno verzia 2007 má ešte zopár chýb).
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ryuuzaki Pozri príspevok
CHOBOT, teba totálne totálne uznávam bo si skvelý... vieš to a vieš to vysvetliť tak že to ešte aj ja pochopím=))) ........ ĎAKUJEEEM!!!
a ked si kuknes aj jeho odpovede na odborne temy, tak budes reagovat tak isto ... ved uvidis... a zatial mi ver, ok?.....
0 0
templar6808 templar6808

templar6808 je offline (nepripojený) templar6808

Ahojte aj ja som sa musel zaregistrovat aby som aj ja prispel svojou troskou pps a vkladanie hudby , tyzden som sa trapil a az tu som zistil ako na to pripol som waw subor a uz to ide len subor pps ktory mal 4M ma teraz 45M a teda keby som ho chcel poslat mailom tak asi tazko by to slo, dostavam rozne prezentacie ktore maju do 5 M a s hudbou to ide to znamena ze to musi ist aj inym sposobom a teda pripojit aj mp3 ale som este na to neprisiel kto mi moze pomoct dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

templar6808 Pozri príspevok
Ahojte aj ja som sa musel zaregistrovat aby som aj ja prispel svojou troskou pps a vkladanie hudby , tyzden som sa trapil a az tu som zistil ako na to pripol som waw subor a uz to ide len subor pps ktory mal 4M ma teraz 45M a teda keby som ho chcel poslat mailom tak asi tazko by to slo, dostavam rozne prezentacie ktore maju do 5 M a s hudbou to ide to znamena ze to musi ist aj inym sposobom a teda pripojit aj mp3 ale som este na to neprisiel kto mi moze pomoct dakujem
Nie, MP3 sa nepripája.

Fígeľ je v tom, že tie zvukové súbory, ktoré ty máš vo veľkosti 40 MB a viac, sa najprv skonvertujú (na úkor kvality zvuku) a prekódujú, až dosiahnu veľkosť do 2-3 MB (teda veľkosť MP3 súboru), uložia sa vo formáte .wav a až potom sa vkladajú do prezentácie.

Nechcem zachádzať do tedchnických detailov, ale ak si vyextrahuješ z nejakej prezentácie taký hudobný súbor, zistíš, že je vo formáte mono, 8bitovej hĺbky pri 8000 kHz. MP3 súbor je stereo, má 16 bitovú hĺbku a je uložený pri 44.100 kHz.

Štandardne je .wav bezstratová kompresia, preto sú hudobné súbory uložené vo .wav tak veľké. Dá sa urobiť aj .wav stratová kompresia hudby, ale potom výrazne stráca na kvalite.

Mne sa najviac podarilo jeden 4 MB MP3 súbor skonvertovať do .wav na 1,2MB. Určite existujú aj wav editory, ktoré dokážu urobiť aj vyššiu kompresiu, ja používam Creative Media Audio Converter. Údajne s L.A.M.E. MP3 editorom sa doahujú dobré výsledky, ale nemám to odskúšané.
Naposledy upravil Chobot : 09.01.08 at 16:43
0 0
templar6808 templar6808

templar6808 je offline (nepripojený) templar6808

Chobot Pozri príspevok
Nie, MP3 sa nepripája.

Fígeľ je v tom, že tie zvukové súbory, ktoré ty máš vo veľkosti 40 MB a viac, sa najprv skonvertujú (na úkor kvality zvuku) a prekódujú, až dosiahnu veľkosť do 2-3 MB (teda veľkosť MP3 súboru), uložia sa vo formáte .wav a až potom sa vkladajú do prezentácie.

Nechcem zachádzať do tedchnických detailov, ale ak si vyextrahuješ z nejakej prezentácie taký hudobný súbor, zistíš, že je vo formáte mono, 8bitovej hĺbky pri 8000 kHz. MP3 súbor je stereo, má 16 bitovú hĺbku a je uložený pri 44.100 kHz.

Štandardne je .wav bezstratová kompresia, preto sú hudobné súbory uložené vo .wav tak veľké. Dá sa urobiť aj .wav stratová kompresia hudby, ale potom výrazne stráca na kvalite.

Mne sa najviac podarilo jeden 4 MB MP3 súbor skonvertovať do .wav na 1,2MB. Určite existujú aj wav editory, ktoré dokážu urobiť aj vyššiu kompresiu, ja používam Creative Media Audio Converter. Údajne s L.A.M.E. MP3 editorom sa doahujú dobré výsledky, ale nemám to odskúšané.
A mozes mi poradit nejaky subor ktrorym sa da waw subor upravit na 4 -5 M alebo ako postupovat naprv si to prekonvertovat mp3 na waw a potom skomprimovat na taky maly subor? inak ta hudba je v podstate pocuvatelna to by mi nevadilo len nech sa to da posielat mailom

Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať