Zavrieť

Porady

Zvuk v prezentácii Power Point

Mám problém,neviem,ako nastaviť zvuk,hudbu v prezentácii,aby hrala počas celej prezentácie.Skúšala som to podľa príspevku,kt.som tu na tento problém našla,ale akosi to nefunfuje.Hudbu (napr.MP3)vložím,ale hrá dookola iba na 1 snímku prezentácie.Ak kliknem na ďalšiu stranu,buď hudba nehrá,alebo opäť ide od začiatku... Neviete mi niekto poradiť,prosíííím?????Vďaka...fabermit
Usporiadat
templar6808 templar6808

templar6808 je offline (nepripojený) templar6808

Ja som pouzil Free mp3wma convertor a upravil som ho a je to pocuvatelne takze konecne som to vyriesil este raz dik za pomoc teraz ma prezentavia okolo 7M a je to posielatelne aj pocuvatelne pps
este raz dik za radu
0 0
jpvs jpvs

jpvs je offline (nepripojený) jpvs

Ahojte, robila som prezentaciu v power pointe, ale mam problem so zvukom. Uz som vyskusala asi vsetky rady, ale na druhych PC mi to aj tak neprehraje. Mam mormalne mp3, uz som upravila aj v nastaveniach, kolko MB mi to ma prehrat, ale stale nic. Niekto mi poradil, ze mam tu hudbu nahrat, ale neviem ako. Nevie mi niekto poradit?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jpvs Pozri príspevok
Ahojte, robila som prezentaciu v power pointe, ale mam problem so zvukom. Uz som vyskusala asi vsetky rady, ale na druhych PC mi to aj tak neprehraje. Mam mormalne mp3, uz som upravila aj v nastaveniach, kolko MB mi to ma prehrat, ale stale nic. Niekto mi poradil, ze mam tu hudbu nahrat, ale neviem ako. Nevie mi niekto poradit?

Poriadne pomaly a pozorne si prečítaj celú túto diskusiu. Odpovede na všetky tvoje otázky tam nájdeš. Ak by aj potom bolo niečo, čo nevieš a nepísalo sa o tom, spýtaj sa.
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

Pre , CHOBOT.
Prepáč ale som bola dlhšie mimo domu , tak odpisujem len teraz.
Ďakujem prvom rade za toĺkú námahu mi pomôcť.
Neviem, aká je to verzia, ale pripájam, pozri si.
Naposledy upravil vierkad123 : 23.01.08 at 21:03
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vierkad123 Pozri príspevok
Pre , CHOBOT.
Prepáč ale som bola dlhšie mimo domu , tak odpisujem len teraz.
Ďakujem prvom rade za toĺkú námahu mi pomôcť.
Neviem, aká je to verzia, ale pripájam, pozri si.
Z ikonky sa nedá zistiť verzia PP. Musíš otvoriť aplikáciu PP a v menu Pomocník je voľba Čo je Microsoft Office Powerpoint. (Po anglicky by to malo byť menu Help > About Microsoft Office Powerpoint.) a v tom okne hneď v prvom riadku je Microsoft Office Power Point a za tým je verzia (napr. 2003, 2007, 2000, ...).
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

Ahoj.
Pre CHOBOT. No ja som asi najhlúpejšia na celom svete, ale nikde sa mi nedarí nájsť, aký mám ten PowerPoint.
Išla som na to aj tak, aj tak a neviem, nič.
Posielam ešte pár záberov, ak z toho vyčítaš niečo Ty.
Myslím si , že som spravila chybu ja. Vlani som si stiahla Powerpoint Viewer 2007, možno som to nemala.
A ešte by mohla byť chyba druhá,keď sme mali počítač so synom, preinštaloval tu nejaký inný média plejer. Neviem či som to dobre pomenovala, ale jedná sa o to, čo prehráva pesničky.
Ale , už sa netráp, bez toho sa žiť.
Používala som PowerPoint na pozdravy pre priatelov. Rada som si ich sama tvorila a tá hudba tam bola bombová.prezentácia sa dá aj dnes spraviť, ale len bez hudby.
Popozeraj. ahoj a ĎAKUJEM.
Naposledy upravil vierkad123 : 23.01.08 at 21:03
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vierkad123 Pozri príspevok
Ahoj.
Pre CHOBOT. No ja som asi najhlúpejšia na celom svete, ale nikde sa mi nedarí nájsť, aký mám ten PowerPoint.
Išla som na to aj tak, aj tak a neviem, nič.
Posielam ešte pár záberov, ak z toho vyčítaš niečo Ty.
Myslím si , že som spravila chybu ja. Vlani som si stiahla Powerpoint Viewer 2007, možno som to nemala.
A ešte by mohla byť chyba druhá,keď sme mali počítač so synom, preinštaloval tu nejaký inný média plejer. Neviem či som to dobre pomenovala, ale jedná sa o to, čo prehráva pesničky.
Ale , už sa netráp, bez toho sa žiť.
Používala som PowerPoint na pozdravy pre priatelov. Rada som si ich sama tvorila a tá hudba tam bola bombová.prezentácia sa dá aj dnes spraviť, ale len bez hudby.
Popozeraj. ahoj a ĎAKUJEM.
No veď to máš na tom 3. obrázku v tom malom okienku hneď v prvom riadku, že Microsoft Power Point 2000, takže máš verziu 2000.

Office 2000 síce má predĺženú podporu od Microsoftu do 14.7.2009:

http://support.microsoft.com/default...-us;lifeoffice

ale doporučoval by som predsa len naištalovať si novšiu verziu balíka Office (medzi tým budeš mať aj nový Power Point), ak už nie Office 2007, tak aspoň Office 2003, ten je podľa momentálne najspoľahlivejší (a má vychytané muchy).

Alebo si skús ešte raz preinštalovať ten PP, ale ako vidím z predošlých príspevkov, nemáš inštalačný disk....
Naposledy upravil Chobot : 14.01.08 at 12:07
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

Pre CHOBOT.
Keď budú peniažky, určite si kúpim.
Ešte raz ďkujem za rady a za veľkú ochotu, že si mal so mnou strpenie.
Ja som len taká domáca žiačka.Chodila som na počítačový kurz 6 týždov každý deň. Ale tam som sa naučila len počítač používať, ale nie upratovať, opravovať,sťahovať atď.
Mňa to ale veľmi byví a zaujíma, tak využívam a čítam poradne a tak sa učím.
Ešte raz ĎAKUJEM.
0 0
templar6808 templar6808

templar6808 je offline (nepripojený) templar6808

vierkad123 Pozri príspevok
Pre CHOBOT.
Keď budú peniažky, určite si kúpim.
Ešte raz ďkujem za rady a za veľkú ochotu, že si mal so mnou strpenie.
Ja som len taká domáca žiačka.Chodila som na počítačový kurz 6 týždov každý deň. Ale tam som sa naučila len počítač používať, ale nie upratovať, opravovať,sťahovať atď.
Mňa to ale veľmi byví a zaujíma, tak využívam a čítam poradne a tak sa učím.
Ešte raz ĎAKUJEM.
Ahoj, no neviem ci som pochopil ale neviem ci uz ti ide ta hudba v prezentaciii nakolko aj ja rad davam dokopy fotky a hudbu a s tou hudbou som to uz poriesil a mozem ti tiez pomoct ak chces ozvi sa, popripade napis na icq 274761101
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

Ahoj. Neporiešila. Skôr som to vzdala.Ale veľmi by ma zaujímalo, prečo sa mi to stalo. Veďto išlo normálne a zrazu začalo vyhadzovať tabulku , pozri si , tam som ju vložila. Ale keď idem tak , ako ma odporúča, tam nič také nie je
Pred tým som spravila krásnu prezentáciu, priložila som pesničku a prezentácia išla podľ mojich predstáv.Necítim sa, žeby som niečo vyhodila. Ale nemôžem zaručiť, lebo sme používali počítač zo synom. No aten sa neprizná, keby aj. Počítaj prispevky odo mňa, už som tam napísala všetko.
Ale pomoc a ešte keby sa podarilo by mi bodla. Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vierkad123 Pozri príspevok
Ahoj. Neporiešila. Skôr som to vzdala.Ale veľmi by ma zaujímalo, prečo sa mi to stalo. Veďto išlo normálne a zrazu začalo vyhadzovať tabulku , pozri si , tam som ju vložila. Ale keď idem tak , ako ma odporúča, tam nič také nie je
Pred tým som spravila krásnu prezentáciu, priložila som pesničku a prezentácia išla podľ mojich predstáv.Necítim sa, žeby som niečo vyhodila. Ale nemôžem zaručiť, lebo sme používali počítač zo synom. No aten sa neprizná, keby aj. Počítaj prispevky odo mňa, už som tam napísala všetko.
Ale pomoc a ešte keby sa podarilo by mi bodla. Ďakujem
Ak chceš pomoc, môžem ti poskytnúť tú inštaláciu Office 2003. Trúfneš si to nainštalovať sama? Je to aj so slovenskou lokalizáciou.
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

Pre CHobot. Jasné že by som chcela. Možno, keby si mi napísal ako na to, tak by som to aj nainštalovala. Ja si sťahujem sama z internetu veci ktoré potrebujem, ale toto si neviem predstaviť, ako by si mi to poslal.či normálne ako keď mi niekto pošle súbor cez mail, alebo ako.
Pokúsim sa, ale najskôr dáš nejaké pokyny?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

vierkad123 Pozri príspevok
Pre CHobot. Jasné že by som chcela. Možno, keby si mi napísal ako na to, tak by som to aj nainštalovala. Ja si sťahujem sama z internetu veci ktoré potrebujem, ale toto si neviem predstaviť, ako by si mi to poslal.či normálne ako keď mi niekto pošle súbor cez mail, alebo ako.
Pokúsim sa, ale najskôr dáš nejaké pokyny?
Inštaláciu ti pošlem cez Rapidshare. Odkaz na stiahnutie dostaneš po tom, čo to uploadnem, cez súkromnú správu. Aj postup odkomunikujeme tak.
Naposledy upravil Chobot : 15.01.08 at 16:30
0 0
vierkad123 vierkad123

vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

Pre CHOBOT. Ahoj.
Veľmi by som rada, ale „ Rapidshare“, o tom som ešte nikdy nepočula.
Včera som si to hodila do vyhľadavača, hodilo mi to túto stránku, http://rapidshare.sk/, ale to nepoznám-neviem s tým pracovať.
Ak by si si dal takú námahu a skúsil to so mnou, potešilo by ma to.
Pre lepšiu komunikáciu, môžeme aj cez icq. 225476953 a mail, vbedulka@gmail.com.
Nechám na Teba, či to spravíme.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ahoj chobot,
prosím ťa mohol by si mi lopatisticky vysvetliť ako konvertujem súbor mp3 na wav a zároveň ho zmenším
ďakujem
Naposledy upravil hanelie : 23.01.08 at 12:20
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

hanelie Pozri príspevok
ahoj chobot,
prosím ťa mohol by si mi lopatisticky vysvetliť ako konvertujem súbor mp3 na wav a zároveň ho zmenším
ďakujem
Presný postup a návod ti tu nepopíšem, lebo to je v každej aplikácii iné.

V prvom rade si musíš stiahnuť buď nejaký free Wav Editor alebo nejakú platení verziu editora (napr. niektoré verzia Nera majú v sebe malú utilitku Wav Editor). Potom v tej aplikácií si musíš otvoriť MP3 súbor. Následne to dáš Uložiť ako..., alebo niekde inde v menu vyhľadať nastavenie ukladania. Štandardne .mp3 súbory majú frekvenciu 44.100 MHz, stereo kanál a 16 bit nastavenie (vtedy je bitrate cca. 128 - 192 kbps).

Ten zvuk, ktorý počuješ je tvorený v digitálnej forme lofickými hodnotami: 0 a 1, teda bitmi. čím kvalitnejší zvuk, tým viac tých drobných kódov súbor obsahuje. Zmenšenie súboru sa dosahuje vypúšťaním niektorých frekvencií, teda vo výslednom súbore bude menej bitov (tých jedničiek a núl).

Dosiahneš to tak, že prepneš na mono, znížiš frekvenciu na 8.000 MHz a nastavíš hĺbku zvuku na 8 bit. Zároveň musíš dať súbor uložiť ako .wav súbor. Tie aplikácie majú tú možnosť.

Vyzerá to asi pre teba trochu ako španielska dedina, ale na to, aby to niekto pochopil, treba si niečo o tom aj naštudovať z literatúry alebo z odborných článkov. Ak teda chceš konvertovať súbory a zmenšovať ich veľkosť, treba si vyhľadať nejaké informácie z internetu, kde iní dobrovoľní majstri to podrobne popísali aj s návodom prípadne aj s printsctreenmi.

To je ako keby si mi povedala, nech ti vysvetlím, ako sa šoféruje auto a pritom by si žiadne auto v živote nevidela. Darmo by som ti hovoril o spojke a brzde, keby si nevedela, čo to je. S tým zvukom to je to isté - nie je to síce ťažké, ale treba to naprv pochopiť. Ani ja nie som v tomto odborník, viem len to, čo som si sám prečítal a vyskúšal. Takže ak máš chuť, môžem ti nájsť a doporučiť nejaký free soft na konverziu zvuku. Ale neviem, či to bude dnes. Ostatné je potom na tebe.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
môžem ti nájsť a doporučiť nejaký free soft na konverziu zvuku
áno, budem rada
už si mi viac krát veľmi dobre poradil - vieš popísať zjednodušený postup...

treba si niečo o tom aj naštudovať z literatúry alebo z odborných článkov
keď som začala s PPT som si kúpila knižku - no poviem ti bola som jasná,...tak som išla na to prakticky a skúšala a skúšala, viem urobiť už kompletnú ppt okrem tej hudby...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

hanelie Pozri príspevok
áno, budem rada
už si mi viac krát veľmi dobre poradil - vieš popísať zjednodušený postup...


keď som začala s PPT som si kúpila knižku - no poviem ti bola som jasná,...tak som išla na to prakticky a skúšala a skúšala, viem urobiť už kompletnú ppt okrem tej hudby...
TAk an začiatok som ti našiel jednu jednoduchú aplikáciu - Kiss Wav Editor, tu si stiahni inštaláciu:

http://www.code-it.com/KISS_free_wave_editor.htm

Nainštaluj si to, potom v aplikácii otvor nejaký buď MP3 súbor alebo .wav súbor. DAj potom Save as.., pohraj sa s nastaveniami a sleduj, ako sa mení veľkosť ukladaného súboru.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ďakujem,
idem na to, dám vedieť
0 0
tuskova tuskova

tuskova je offline (nepripojený) tuskova

Prvý snímok prezentácie. Vložiť-video a zvuk-vybrat si skladbu-upozornenie "Chcete, aby sa zvuk prehral automaticky ..." áno-na prvú snímku prezentácie pribudne maly reproduktor, ktorý môžem presunúť ako obrázok napr. do rohu vpravo. Na tento reproduktor kliknúť pryvým tlačítkom myši-vyberiem vlastné animácie- vpravo sa objaví názov tvojej skladby. Ona má ponuku, malý trojuholníček-možnosti efektu-tam potvrdiť-spustiť prehrávanie "od začiatku"-zastaviť prehrávanie "číslo poslednej tvojej snímky v prezentácii (ked nevieš kolko bude mať snímkov daj 30) Potok OK a je to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať