Zavrieť

Porady

Zvuk v prezentácii Power Point

Mám problém,neviem,ako nastaviť zvuk,hudbu v prezentácii,aby hrala počas celej prezentácie.Skúšala som to podľa príspevku,kt.som tu na tento problém našla,ale akosi to nefunfuje.Hudbu (napr.MP3)vložím,ale hrá dookola iba na 1 snímku prezentácie.Ak kliknem na ďalšiu stranu,buď hudba nehrá,alebo opäť ide od začiatku... Neviete mi niekto poradiť,prosíííím?????Vďaka...fabermit
Usporiadat
alisea18 alisea18

alisea18 je offline (nepripojený) alisea18

prosiiiiiiiiiiiiiiim pomozteeeeeeee miiiiiiii mna uz z toho poraziiii fakt neviem co mam robit uz...sa s tou prezentaciou trapim uz vyse tyzdna....som skusila uz vsetko mozne...hudbu som si zmenila z mp3 na .wav lenze problem je v tom ze ked som dala .wav tak z 3761 KB mi vzniklo 44 038KB ci tak nejak...ked som dala v prezentacii upravit zo 100KB na 50000KB tak sami subor strasne zvacsil...a problem je v tom ze teraz ma prezentacia dokopy 56 271 KB a ziadna schranka mi ju nechce zobrat komplet celu dokonca ani FTP a ja to surne potrebujem....bohuzial nemam take programy na to aby som hudbu vedela skratit aspon na polovicu...alebo dokonca nahrat ako to ponuka program...predtym sa to dalo bez problemov odkedy mam novy monitor so zabudovanymi reprakmi mi to nefunguje....prosiiim pomozte mi niekto....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

alisea18 Pozri príspevok
prosiiiiiiiiiiiiiiim pomozteeeeeeee miiiiiiii mna uz z toho poraziiii fakt neviem co mam robit uz...sa s tou prezentaciou trapim uz vyse tyzdna....som skusila uz vsetko mozne...hudbu som si zmenila z mp3 na .wav lenze problem je v tom ze ked som dala .wav tak z 3761 KB mi vzniklo 44 038KB ci tak nejak...ked som dala v prezentacii upravit zo 100KB na 50000KB tak sami subor strasne zvacsil...a problem je v tom ze teraz ma prezentacia dokopy 56 271 KB a ziadna schranka mi ju nechce zobrat komplet celu dokonca ani FTP a ja to surne potrebujem....bohuzial nemam take programy na to aby som hudbu vedela skratit aspon na polovicu...alebo dokonca nahrat ako to ponuka program...predtym sa to dalo bez problemov odkedy mam novy monitor so zabudovanymi reprakmi mi to nefunguje....prosiiim pomozte mi niekto....
Ak si si prečítala celú tému, tak vieš, že je len jedna cesta - musíš si nájsť niekoho, kto ti tú hudbu prekonvertuje do wav formátu s čo najmenším bitratom, aby súbor mal čo najmenšiu veľkosť a potom ho pripojiť do prezentácie.

Bohužiaľ iná cesta ako ti pomôcť nie je. Jedine ešte pri konverzii zobrať len časť tej hudby (napr. zo skladby, ktorá trvá 3,5 minúty vystrihnúť len 30 sek.) a tú v prezentácii opakovať dokola.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
skúška,
prosím vás, počujete hudbu?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

hanelie Pozri príspevok
skúška,
prosím vás, počujete hudbu?
Ak tam má byť hudba, tak ja ju veru nepočujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

hanelie Pozri príspevok
skúška,
prosím vás, počujete hudbu?
Ani nebude hrať hudba, lebo ako som vyššie popisoval, v tomto súbore nie je zvuk pripojený, ale je iba odkaz, nakoľko ide o súbor formátu .mp3. Vo vlastnostiach zvuku je vidno, že je tam odkaz na jednotku C:\..Safri Duo Meets Ayla - Sunrise.mp3. Takže hudobný súbor nie je pripojený. Počuje ho len autor prezentácie, lebo ho má v PC uložený.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
postupovala som podľa tohto návodu -
http://www.porada.sk/374644-post10.html
asi niečomu celkom nerozumiem

sorry som si ešte raz prečítala celú tému nainštalovala editor - a idem skúšať konvertovanie a komprimovanie
Naposledy upravil hanelie : 13.11.08 at 12:20
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Zdravím vás,
chcem sa opýtať, vloźenie zvuku do prezentácie nie je problém, ale ako sa dá vytvoriť niečo takéto? V podstate mi ide o vytvorenie jednej strany prezentácie s viacerými tlačidlami, ktoré mi otvoria vždy inú pesničku. Chclel som to skúsiť cez hypertextové prepojenie, ale nedokážem nikde nájsť melódie v power pointe. Vie mi niekto poradiť, ako ich tam navkladám?


edit: už som na to prišiel. Vždy iný zvuk ku jednotlivemu tlaćidlu sa dá priradiť nie ako "prepojenie" alebo "hypertextový odkaz", ale ako "akcia" na karte "vložiť" (v office 2007, na starších neviem)
Naposledy upravil Robert Pekar : 21.02.09 at 12:23
0 0
Pepotoman Pepotoman

Pepotoman je offline (nepripojený) Pepotoman

Takže Powerpoit podporuje bez problémov keď chceš poslať e-mailom svoju prezentáciu iba WAW formát zvuku.Formát MP3 keď deformátuješ do WAW tak je 10 krát väčší. A tým pádom sa nedá ti poslať cez Email lebo tvoja prezentácia by bola gigantická a veľkosťou neposlatelná. Rád by som poslal link na tuto tematiku. Ale múdri admin mi to neumožnuje kde je vydeoprezentácia ako spraviť z MP3 na WAW (v CDex) takej istej veľkosti súboru.
Môže ti to robiť problémy a vyhadzovať že ta MP3 je chybná.Vyriešiť to musíš tak že tu MP3 prerobíš odznova v CDex a rozpakuješ do WAW takej istej velikosti.No a potom do svojej prezentácie vložíte zvuk WAW a to do prechodu snímok-zvuk-iný zvuk-no a potom zadáte cestu na WAW súbor.A zakliknúť cyklický opakovať do ďalšieho zvuku. To ak chcete aby vám hrala hudba do skončenia vašej prezentácie.No nemôžem všetko podrobne vysvetľovať prečo a začo.Bolo by to na dlho a s podrobným popisom krok po kroku. Ak ste to nepochopili tak si to poriadne naštudujte Powerpoint.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pepotoman Pozri príspevok
Takže Powerpoit podporuje bez problémov keď chceš poslať e-mailom svoju prezentáciu iba WAW formát zvuku.Formát MP3 keď deformátuješ do WAW tak je 10 krát väčší. A tým pádom sa nedá ti poslať cez Email lebo tvoja prezentácia by bola gigantická a veľkosťou neposlatelná. Rád by som poslal link na tuto tematiku. Ale múdri admin mi to neumožnuje kde je vydeoprezentácia ako spraviť z MP3 na WAW (v CDex) takej istej veľkosti súboru.
Môže ti to robiť problémy a vyhadzovať že ta MP3 je chybná.Vyriešiť to musíš tak že tu MP3 prerobíš odznova v CDex a rozpakuješ do WAW takej istej velikosti.No a potom do svojej prezentácie vložíte zvuk WAW a to do prechodu snímok-zvuk-iný zvuk-no a potom zadáte cestu na WAW súbor.A zakliknúť cyklický opakovať do ďalšieho zvuku. To ak chcete aby vám hrala hudba do skončenia vašej prezentácie.No nemôžem všetko podrobne vysvetľovať prečo a začo.Bolo by to na dlho a s podrobným popisom krok po kroku. Ak ste to nepochopili tak si to poriadne naštudujte Powerpoint.

Pozri si link
http://www.porada.sk/1015130-post5.html
1 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Robert Pekar Pozri príspevok
Zdravím vás,
chcem sa opýtať, vloźenie zvuku do prezentácie nie je problém, ale ako sa dá vytvoriť niečo takéto? V podstate mi ide o vytvorenie jednej strany prezentácie s viacerými tlačidlami, ktoré mi otvoria vždy inú pesničku. Chclel som to skúsiť cez hypertextové prepojenie, ale nedokážem nikde nájsť melódie v power pointe. Vie mi niekto poradiť, ako ich tam navkladám?

edit: už som na to prišiel. Vždy iný zvuk ku jednotlivemu tlaćidlu sa dá priradiť nie ako "prepojenie" alebo "hypertextový odkaz", ale ako "akcia" na karte "vložiť" (v office 2007, na starších neviem)
Ide to aj v Impresse, čo je obdoba Powerpointu ale v OpenOffice. V linuxe mi to frčalo úplne v pohode.
Naposledy upravil Orim : 26.08.09 at 10:17
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Pepotoman Pozri príspevok
Takže Powerpoit podporuje bez problémov keď chceš poslať e-mailom svoju prezentáciu iba WAW formát zvuku.Formát MP3 keď deformátuješ do WAW tak je 10 krát väčší. A tým pádom sa nedá ti poslať cez Email lebo tvoja prezentácia by bola gigantická a veľkosťou neposlatelná. Rád by som poslal link na tuto tematiku. Ale múdri admin mi to neumožnuje kde je vydeoprezentácia ako spraviť z MP3 na WAW (v CDex) takej istej veľkosti súboru.
Môže ti to robiť problémy a vyhadzovať že ta MP3 je chybná.Vyriešiť to musíš tak že tu MP3 prerobíš odznova v CDex a rozpakuješ do WAW takej istej velikosti.No a potom do svojej prezentácie vložíte zvuk WAW a to do prechodu snímok-zvuk-iný zvuk-no a potom zadáte cestu na WAW súbor.A zakliknúť cyklický opakovať do ďalšieho zvuku. To ak chcete aby vám hrala hudba do skončenia vašej prezentácie.No nemôžem všetko podrobne vysvetľovať prečo a začo.Bolo by to na dlho a s podrobným popisom krok po kroku. Ak ste to nepochopili tak si to poriadne naštudujte Powerpoint.
Myslím, že musíš mať asi 5 príspevkov aby si mohol vkladať prílohy.
0 0
Dodo 46 Dodo 46

Dodo 46 je offline (nepripojený) Dodo 46

Pekný večer.

Aj ja mám problémy s pripojením zvuku, z 4MB MP3-ky mi vytvoril Nero Wawe editor 4O MB súbor waw bez problémov sa mi tento súbor pripojil do prezentácie. Avšak to sa nedá poslať.
Skúšal som 4MB MP3 - nastavil v okne General hodnoptu 40000 Kb
a súbor sa nechcel pripojiť. Doposiaľ som to riešil tak,že som spolu s prezentáciou poslal aj mp3. Prijímateľ musel oba súbory z prílohy prekopírovať a potom spustiť prezentáciu a fungovalo to. Nie je to elegantné riešenie. Chobot alebo niekto iný prosím Vás poraďte mi. Používam PP 2003,vie ten prekliaty program vôbec nejaký iný súbor ako waw pripojiť. Je veľa prezentácii ktoré majú veľkosť okolo 10MB a hudba hrá dosť dlho.
Analyzoval som takúto prezentáciu s pripojeným zvukom nedokázal som násť zvukový súbor kde sa nachádza.
Ešte raz ďakujem za radu.

Som na tomto fóre nový ešte som sa tu nezorientoval,ak som moju otázku poslal na nesprávne miesto tak sa ospravedlňujem.

Dodo 46
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dodo 46 Pozri príspevok
Pekný večer.

Aj ja mám problémy s pripojením zvuku, z 4MB MP3-ky mi vytvoril Nero Wawe editor 4O MB súbor waw bez problémov sa mi tento súbor pripojil do prezentácie. Avšak to sa nedá poslať.
Skúšal som 4MB MP3 - nastavil v okne General hodnoptu 40000 Kb
a súbor sa nechcel pripojiť. Doposiaľ som to riešil tak,že som spolu s prezentáciou poslal aj mp3. Prijímateľ musel oba súbory z prílohy prekopírovať a potom spustiť prezentáciu a fungovalo to. Nie je to elegantné riešenie. Chobot alebo niekto iný prosím Vás poraďte mi. Používam PP 2003,vie ten prekliaty program vôbec nejaký iný súbor ako waw pripojiť. Je veľa prezentácii ktoré majú veľkosť okolo 10MB a hudba hrá dosť dlho.
Analyzoval som takúto prezentáciu s pripojeným zvukom nedokázal som násť zvukový súbor kde sa nachádza.
Ešte raz ďakujem za radu.

Som na tomto fóre nový ešte som sa tu nezorientoval,ak som moju otázku poslal na nesprávne miesto tak sa ospravedlňujem.

Dodo 46
Pozri si link
Power Point - nastavenie zvuku

A vyskúšaj. Ide to v pohode.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dodo 46 Pozri príspevok
Pekný večer.

Aj ja mám problémy s pripojením zvuku, z 4MB MP3-ky mi vytvoril Nero Wawe editor 4O MB súbor waw bez problémov sa mi tento súbor pripojil do prezentácie. Avšak to sa nedá poslať.
Skúšal som 4MB MP3 - nastavil v okne General hodnoptu 40000 Kb
a súbor sa nechcel pripojiť. Doposiaľ som to riešil tak,že som spolu s prezentáciou poslal aj mp3. Prijímateľ musel oba súbory z prílohy prekopírovať a potom spustiť prezentáciu a fungovalo to. Nie je to elegantné riešenie. Chobot alebo niekto iný prosím Vás poraďte mi. Používam PP 2003,vie ten prekliaty program vôbec nejaký iný súbor ako waw pripojiť. Je veľa prezentácii ktoré majú veľkosť okolo 10MB a hudba hrá dosť dlho.
Analyzoval som takúto prezentáciu s pripojeným zvukom nedokázal som násť zvukový súbor kde sa nachádza.
Ešte raz ďakujem za radu.

Som na tomto fóre nový ešte som sa tu nezorientoval,ak som moju otázku poslal na nesprávne miesto tak sa ospravedlňujem.

Dodo 46
- Noo, 40 MB waw zvukový súbor do prezentácie nepripojíš.

- Aj keby sa ti nejako podarilo, tak to cez e-mail nepošleš, lebo väčšina e-mailových schránok je obmedzená na 5MB, väčší e-mail ti nepošle alebo nepríjme.

- Iný zvukový súbor ako WAV PP nepripojí. Všetky ostatné linkuje.

- Ak je aj zvukový súbor integrovaný v samotnej prezentácii, tak ho len tak ľahko nenájdeš. Ak ale chceš, môžem ti prezradiť, ako ho odtiaľ dostať.
Naposledy upravil Chobot : 07.12.09 at 09:31
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Chobot Pozri príspevok
- Noo, 40 MB waw zvukový súbor do prezentácie nepripojíš.

- Aj keby sa ti nejako podarilo, tak to cez e-mail nepošleš, lebo väčšina e-mailových schránok je obmedzená na 5MB, väčší e-mail ti nepošle alebo nepríjme.

- Iný zvukový súbor ako WAW PP nepripojí. Všetky ostatné linkuje.

- Ak je aj zvukový súbor integrovaný v samotnej prezentácii, tak ho len tak ľahko nenájdeš. Ak ale chceš, môžem ti prezradiť, ako ho odtiaľ dostať.
Program CDEX urobí z MP3 súboru súbor WAV iba o niekoľko Bytov väčší, a tento sa pripojí do prezentácie. Pozri si link hore.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

marjankaj Pozri príspevok
Program CDEX urobí z MP3 súboru súbor WAV iba o niekoľko Bytov väčší, a tento sa pripojí do prezentácie. Pozri si link hore.
Tiež používam program CDex, po konverzii je súbor wav rovnako veľký ako mp3, rozdiel je iba občas o 1 kB.
0 0
Dodo 46 Dodo 46

Dodo 46 je offline (nepripojený) Dodo 46

Ďakujem. Takú ochotu som nečakal. Nechcem posielať 40 MB súbor,len som laboroval s pripojením zvukových súborov. Bežne posielam cez centrum 10 MB aj viacej. Na základe fóra na porade som získal dojem že pôjde pripojiť napríklad MP3.
Teraz beriem na vedomie že ide len WAW. Integrované súbory zvukové v prezentácii som hľadal preto lebo som chcel zistiť aké formáty tam sú ,teraz to nepotrebujem vedieť aj keď ma to zaujíma. CDEX nepoznám skúsim to s týn skomprimovať. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem.

Dodo 46
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dodo 46 Pozri príspevok
Ďakujem. Takú ochotu som nečakal. Nechcem posielať 40 MB súbor,len som laboroval s pripojením zvukových súborov. Bežne posielam cez centrum 10 MB aj viacej. Na základe fóra na porade som získal dojem že pôjde pripojiť napríklad MP3.
Teraz beriem na vedomie že ide len WAW. Integrované súbory zvukové v prezentácii som hľadal preto lebo som chcel zistiť aké formáty tam sú ,teraz to nepotrebujem vedieť aj keď ma to zaujíma. CDEX nepoznám skúsim to s týn skomprimovať. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem.

Dodo 46
Ide to CDEX v MP3 súbore vymení hlavičku a aj príponu. Nie je to WAV súbor, iba sa tak tvári pre powerpoint.
Pozri príspevok č. 74. Je tam link.
Naposledy upravil marjankaj : 07.12.09 at 22:26
1 0
Dodo 46 Dodo 46

Dodo 46 je offline (nepripojený) Dodo 46

Ešte raz som tu.Chobot skutočne mi to ten 40 MB súbor WAW - zvuku integruje do PP.
Nastavil som v general 50 000Mb, aj ked mi je jasné ze je to cca 6MB napriek tomu to pripojilo. PP má skutočne veľkosť 45 MB. Napálil som to na cd a dal do druhého počítača aj tam mi prehralo zvuk. To síce nie je podstatné. Pointa bola v tom že som chcel občas rodine poslať nejakú prezentáciu napr. z dovolenky a pridať tomu zvuk , aby som sa zmestil do posielateľnej veľkosti.
Skúsim to s tým CDex-om keď budem mať čas. Teraz to odložím.Dúfam že kvalita nebude podstatne horšia ako MP3.
Budem čakať a dúfať. Ďakujem veľmi.

Dodo 46
Naposledy upravil Dodo 46 : 07.12.09 at 23:07 Dôvod: 8MB na 6MB
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Kvalita sa nemení, napr. do tejto http://www.porada.sk/1222193-post8.html prezentácie som vkladala súbor s príponou wav(128 kbps).
Program si stiahneš napr. odtiaľ http://www.slunecnice.cz/sw/cdex/ a nemusíš čakať, veď konverzia prebehne za pár sekúnd. Ak si s niečim nebudeš vedieť rady, napíš.
Naposledy upravil Marína : 07.12.09 at 23:25
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať