Zavrieť

Porady

Zvuk v prezentácii Power Point

Mám problém,neviem,ako nastaviť zvuk,hudbu v prezentácii,aby hrala počas celej prezentácie.Skúšala som to podľa príspevku,kt.som tu na tento problém našla,ale akosi to nefunfuje.Hudbu (napr.MP3)vložím,ale hrá dookola iba na 1 snímku prezentácie.Ak kliknem na ďalšiu stranu,buď hudba nehrá,alebo opäť ide od začiatku... Neviete mi niekto poradiť,prosíííím?????Vďaka...fabermit
Usporiadat
ondrej67 ondrej67

ondrej67 je offline (nepripojený) ondrej67

kamikadze
nie je to zložité, ja som sa stým hodne pohral. Takže, v prezentácii na prvom obrázku prezentácie dáš vložiť=(potom) video a zvuk= zvuk zo súboru. na obrázku prezentácie sa ti objaví reproduktor,zatiaľ si ho nevšímaj neskôr ho odtial dostaneme.klikneš na obrázok najprv vľavo, kde su obrázky pod sebou, potom na obrázok v pravo, ktorý chceš upravovať.(ten veľký).v menu vyberieš prezentácia=vlastné animácie=nastavenie multimédii.zaškrtneš prehrať podľa poradia animácii, na prvom mieste v poradí nech je médiá,na druhé obrázok,nápis atď.v nastavení počas prehrávania zaškrtneš pokračovať v prezentácii, ďalej zastaviť prehrávanie po, tu zadáš počet snímkov v prezentácii, môžeš dať aj viac snímkov ako máš v prezentácii.ak nechceš mať ten reproduktor na prvom snímku prezentácie, v pravo dole zaškrtni skryť pokiaľ sa neprehráva.
veľa štastia. ak by ti niečo nešlo ozvi sa
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

V helpe je to vcelku dobre popísané
0 0
polod polod

polod je offline (nepripojený) polod

ondrej67
nie je to zložité, ja som sa stým hodne pohral. Takže, v prezentácii na prvom obrázku prezentácie dáš vložiť=(potom) video a zvuk= zvuk zo súboru. na obrázku prezentácie sa ti objaví reproduktor,zatiaľ si ho nevšímaj neskôr ho odtial dostaneme.klikneš na obrázok najprv vľavo, kde su obrázky pod sebou, potom na obrázok v pravo, ktorý chceš upravovať.(ten veľký).v menu vyberieš prezentácia=vlastné animácie=nastavenie multimédii.zaškrtneš prehrať podľa poradia animácii, na prvom mieste v poradí nech je médiá,na druhé obrázok,nápis atď.v nastavení počas prehrávania zaškrtneš pokračovať v prezentácii, ďalej zastaviť prehrávanie po, tu zadáš počet snímkov v prezentácii, môžeš dať aj viac snímkov ako máš v prezentácii.ak nechceš mať ten reproduktor na prvom snímku prezentácie, v pravo dole zaškrtni skryť pokiaľ sa neprehráva.
veľa štastia. ak by ti niečo nešlo ozvi sa


ahojte ...
ja by som potreboval poradit. Neviem ako a kde nastavit prezentaciu,teda konkrétne fotoalbum vytvoreny v PPT aby sa spuštal automaticky po kliknuti na dany súbor... a nie cez F5.... skušal som už asi všetko ale akosi sa mi nedarí.... pomoooooc pls
ďakujem..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

polod
ahojte ...
ja by som potreboval poradit. Neviem ako a kde nastavit prezentaciu,teda konkrétne fotoalbum vytvoreny v PPT aby sa spuštal automaticky po kliknuti na dany súbor... a nie cez F5.... skušal som už asi všetko ale akosi sa mi nedarí.... pomoooooc pls
ďakujem..
Stačí, keď koncovku súboru prepíšeš na PPS. Alebo si otvor súbor v Power Pointe a daj "Uložiť ako.." a v dialógovom okne v poslednom riadku "Save as type" vyberieš možnosť PowerPoint Show (*.pps).
0 0
polod polod

polod je offline (nepripojený) polod

to je vsetko pekne...dakujem za radu...ale problem je ten že ja tam v tom dialogovom okne uložit ako... nemam tu možnosť...proste mi to neponuka..
Je tam "prezentácia, Webova satranka, jednosuborova stránka, pwer point 95, prezentácia programu 97-2003 a95,prezentácia na recenziu a potom len ako doplnok programu... a este konvert do inych formatov ako gif. jpeg a pod.
inak mam verziu OFFICE STANDARD EDITION 2003.. normalnu legalnu verziu.
tak neviem co teraz... viete mi poradiť?? pls...


vdaka P.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Tiež to mám uložiť ako ... prezentácia to je ono.
0 0
polod polod

polod je offline (nepripojený) polod

Ahojte all....

Tak už mi to v celku funguje je to OK. ale opäť nas tal problem že ked tu hotovu prezentaciu niekomu pošlem,tak ide bez zvuku... vlastne som prisiel na to že to funguje iba na tom disku v PC ,kde to bolo vytvorene,a kde sa nachadza ten konkretny zvuk zo suborom....akonáhle presuniem PPSku ....povedzme disk "F" zvuk nejde.... Môžte mi prosim niekto poradiť ako tam mp3 dostať na stalo aby to hralo kdekolvek?

Dakujem P.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

polod
to je vsetko pekne...dakujem za radu...ale problem je ten že ja tam v tom dialogovom okne uložit ako... nemam tu možnosť...proste mi to neponuka..
Je tam "prezentácia, Webova satranka, jednosuborova stránka, pwer point 95, prezentácia programu 97-2003 a95,prezentácia na recenziu a potom len ako doplnok programu... a este konvert do inych formatov ako gif. jpeg a pod.
inak mam verziu OFFICE STANDARD EDITION 2003.. normalnu legalnu verziu.
tak neviem co teraz... viete mi poradiť?? pls...


vdaka P.
tak potom prepíš koncovku súboru v Exploreri na .pps.

Ale nezdá sa mi, že by tá možnosť nebola. Dobre si to prezrela? Ani jedna z tých možností neurobí súbor s koncovkou .pps?

Akú verziu PowerPointu máš? Máš to skutočne v rámci Microsoft Office? Nie je to len nejaká free verzia Office?

Otvor si PP a v menu Help klikni na About Microsoft Office Power Point a odpíš sem, ktorú verziu Microsof Office Power Point máš.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

polod
Ahojte all....

Tak už mi to v celku funguje je to OK. ale opäť nas tal problem že ked tu hotovu prezentaciu niekomu pošlem,tak ide bez zvuku... vlastne som prisiel na to že to funguje iba na tom disku v PC ,kde to bolo vytvorene,a kde sa nachadza ten konkretny zvuk zo suborom....akonáhle presuniem PPSku ....povedzme disk "F" zvuk nejde.... Môžte mi prosim niekto poradiť ako tam mp3 dostať na stalo aby to hralo kdekolvek?

Dakujem P.
V prvom rade si zisti, aký veľký je ten zvukový súbor, ktorý pripájaš. Ak to je napr. MP3, tak by mohol mať okolo 3 MB. Tento údaj si zapamätaj alebo zapíš. Existujú softy, ktoré dokážu takýto veľký zvukový súbor zmenšiť, ale to nechajme na neskôr.

Potom choď na menu "Tools" (nástroje), vyber "Options" (Možnosti) a klikni na záložku General.

Tam je v strede text "Link sounds with file size greater than" a nejaká číselná hodnota. Túto hodnotu musíš nastaviť tak, aby bola väčšia ako ten Tvoj zvukový súbor. Ide o to, že ak je zvukový súbor väčší, ako nastavená hodnota, tak ho do prezentácie nepripojí, len sa pri spustení na neho odvolá. Preto, keď prezentáciu spustíš inde, tak ten zvukový súbor nenájde. Takto bude súčasťou prezentácie.

Nevýhodou je, že tým sa veľkosť súboru prezentácie výrazne zväčší, ale pokiaľ Ti to nevadí, tak to nie je prekážkou.
0 0
polod polod

polod je offline (nepripojený) polod

Ahoj "CHobot"...

Zatial Ti dakujem... idem to skusiť ako sa to zachova. V skuotčnosti použivam bežnu mp3 cca 3 - 3.5 M... a na velkosti mi skutočne velmi nezaleží lebo je to len na domace uživanie.. proste Album foto.. ..

Tak ozvem sa ako to premava... THX...
0 0
polod polod

polod je offline (nepripojený) polod

v celku som pochopil o čo asi ide,ale nech to skušam meniť ako kolvek nechce sa ten zvukovy subor pripojit k prezentácii.. Normalne je ta čiselna hodnota nastavena na 100kb.... mp3 ma asi 3700kb.. nastavim hodnotu 4000 a nič nastavim presnu velkosť a nič ..stale to nejde..
Už si pripadam ako idiot.. posielam si to z jedneho kompu do druheho a stale to nechce premavať.. Tak ja neviem ako to spraviť.... pomooooc pls
0 0
polod polod

polod je offline (nepripojený) polod

v celku som pochopil o čo asi ide,ale nech to skušam meniť ako kolvek nechce sa ten zvukovy subor pripojit k prezentácii.. Normalne je ta čiselna hodnota nastavena na 100kb.... mp3 ma asi 3700kb.. nastavim hodnotu 4000 a nič nastavim presnu velkosť a nič ..stale to nejde..
Už si pripadam ako idiot.. posielam si to z jedneho kompu do druheho a stale to nechce premavať.. Tak ja neviem ako to spraviť.... pomooooc pls

Chobot
V prvom rade si zisti, aký veľký je ten zvukový súbor, ktorý pripájaš. Ak to je napr. MP3, tak by mohol mať okolo 3 MB. Tento údaj si zapamätaj alebo zapíš. Existujú softy, ktoré dokážu takýto veľký zvukový súbor zmenšiť, ale to nechajme na neskôr.

Potom choď na menu "Tools" (nástroje), vyber "Options" (Možnosti) a klikni na záložku General.

Tam je v strede text "Link sounds with file size greater than" a nejaká číselná hodnota. Túto hodnotu musíš nastaviť tak, aby bola väčšia ako ten Tvoj zvukový súbor. Ide o to, že ak je zvukový súbor väčší, ako nastavená hodnota, tak ho do prezentácie nepripojí, len sa pri spustení na neho odvolá. Preto, keď prezentáciu spustíš inde, tak ten zvukový súbor nenájde. Takto bude súčasťou prezentácie.

Nevýhodou je, že tým sa veľkosť súboru prezentácie výrazne zväčší, ale pokiaľ Ti to nevadí, tak to nie je prekážkou.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

polod
v celku som pochopil o čo asi ide,ale nech to skušam meniť ako kolvek nechce sa ten zvukovy subor pripojit k prezentácii.. Normalne je ta čiselna hodnota nastavena na 100kb.... mp3 ma asi 3700kb.. nastavim hodnotu 4000 a nič nastavim presnu velkosť a nič ..stale to nejde..
Už si pripadam ako idiot.. posielam si to z jedneho kompu do druheho a stale to nechce premavať.. Tak ja neviem ako to spraviť.... pomooooc pls
Takže skúšal som to aj ja a tiež som bol z toho zúfalý. Najpr som si všimol, že v nastaveniach sú úaje udávané v Kb (kilobitoch), ale veľkosť súborov sabežne uvádza v KB (kilobajtoch). 1 B (bajt) = 8 b (bitov).

Ale ani v tom to nie je. Maximálna možná nastaviteľná veľkosť je 50.000 Kb, čo by predstavovalo cca 6 MB (6000 KB), takže by to malo postačovať na bežnú skladbu. Ale ani mne to stále nepripájalo.

Tak som pátral ďalej a objavil som na ich domovskej stránke jednu dôležitú informáciu. PowerPoint totiž pipája do dokumentu len súbory vo formáte .wav, všetky ostatné linkuje.

Takža ak chceme, aby hudba bola súčasťou prezentácie, treba najprv ten súbor vo formáte .mp3 previesť do formátu .wav nejakým hudobným editorom. Vyskúšal som to iba s jedným malým wav súborom a ten pripojilo. S väčším som to nemohol vyskúšať, lebo v robote nemám taký editor na konvertovanie hodobných súborov, ale doma to vyskúšam a potom sa ozvem. Ak by si doma vedel skonvertovať hudbu, skús to tak.
0 0
polod polod

polod je offline (nepripojený) polod

ahoj....

no konečne som sa dostal aj ja k prezentáciam..takže môžem napisať aj par svojich postrehov... urobiť prezentáciu ako celok dokážem spraviť behom pár munutiek a v celkom slušnej podobe... ale este sa mi nepodarilo vložiť do toho zvuk nech skušam ako skúšam.... aj som si otvoril niektore hotove veci z netu aby som prpadne pozrel ako to tam je...a vsimol som si že podaktore maju zvuk aj vo formáte MIDI... no mne to do toho nechce usť ani zanič... Už zúrim ako "Slota v Gabčíkove v potravinách" sakra ...Slovom ,toto sa mi nechce podariť. najde sa niekto,kto ma skusenost a poradil by mi?? pomooooooooooc som zúfalý...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

polod Pozri príspevok
ahoj....

no konečne som sa dostal aj ja k prezentáciam..takže môžem napisať aj par svojich postrehov... urobiť prezentáciu ako celok dokážem spraviť behom pár munutiek a v celkom slušnej podobe... ale este sa mi nepodarilo vložiť do toho zvuk nech skušam ako skúšam.... aj som si otvoril niektore hotove veci z netu aby som prpadne pozrel ako to tam je...a vsimol som si že podaktore maju zvuk aj vo formáte MIDI... no mne to do toho nechce usť ani zanič... Už zúrim ako "Slota v Gabčíkove v potravinách" sakra ...Slovom ,toto sa mi nechce podariť. najde sa niekto,kto ma skusenost a poradil by mi?? pomooooooooooc som zúfalý...
Veď o príspevok vyššie som Ti napísal presne v čom je problém. Ak chceš pripojiť - nalinkovať zvuk z iného súboru, môže byť v akomkoľvek formáte. Ak ho chceš vložiť do prezentácie, aby to nebol samostatný súbor, tak musí byť vo formáte wav a aj to je limitované tým nastavením v PP. Doma som si skonvertoval jeden mp3 súbor na wav a potom to išlo pripojiť priamo do prezentácie. Problém je ten, že formát wav nie je komprimovaný, takže z 3MB mp3 súboru sa spraví 30MB wav súboru.

Popíš Tvoj problém alebo čo chceš dosiahnuť.
0 0
polod polod

polod je offline (nepripojený) polod

no ahoj... Vďaka že si sa ozval...

no ja by som rad dosiahol to ,aby sa mi podarilo pripojit k prezentácii zvuk bez linkovania.... proste priamo do prezentácie...
prave som listoval v jednej ,a je normalne z hudobnym doprovodom...ale nikde som tam ten zvuk nenasiel... Chces povedať že skutočne neexistuje iny sposob alebo iny format čo by pps zdielal? napr. midi alebo iny..
ak mi posles mail...poslem ti jednu prezentaciu zo zvukom a nikde ho v nej neviem najst.... že by si to skusil.. možno prideš na niečo,čo ja nie...
ozvy sa dik... P.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

polod Pozri príspevok
no ahoj... Vďaka že si sa ozval...

no ja by som rad dosiahol to ,aby sa mi podarilo pripojit k prezentácii zvuk bez linkovania.... proste priamo do prezentácie...
prave som listoval v jednej ,a je normalne z hudobnym doprovodom...ale nikde som tam ten zvuk nenasiel... Chces povedať že skutočne neexistuje iny sposob alebo iny format čo by pps zdielal? napr. midi alebo iny..
ak mi posles mail...poslem ti jednu prezentaciu zo zvukom a nikde ho v nej neviem najst.... že by si to skusil.. možno prideš na niečo,čo ja nie...
ozvy sa dik... P.
Tú informáciu hrubo označenú, uvedenú v príspevku č. 14, že P pripája len wav súbory mám priamo zo stránky Mrkvosoftu - manuál k PP.

Takže jedinou možnosťou je mať hudobný súbor vo formáte wav a ten sa zakomponuje od prezentácie. Ak ho tam raz ale dáš, z prezenácie sa už nedá exportovať, jedine vymazať. Napr. ak máš prezentáciu so zvukom a chcel by si zvuk uložiť samostastne, to sa už nedá.

Musím uviesť správnu informáciu, že sa to dá. Je to veľmi jednoduché - stačí otvoriť prezentáciu pre editovanie a uložiť ju ako HTML stránku. Vtedy sa zvuk uloží do samostatného súboru.

Alebo kde by si chcel v prezentácii nájsť zvuk? Pošli mi ju na email chrobak7@post.sk.
Naposledy upravil Chobot : 09.10.07 at 22:09
0 0
jar8 jar8

jar8 je offline (nepripojený) jar8

Rady o subore wav , ktorý sa pripojí k prezentácii sa mi velmi zišli, včera som sa s tým trápila celý večer a dnes som zašla na poradu a ajhla odpoveď. Díky
Mimochodom prezentácia pps je voľbe typu pod voľbou Čistá prezentácia
0 0
ryuuzaki ryuuzaki

ryuuzaki je offline (nepripojený) ryuuzaki

aaa... ľudia ani neviete ako ste mi pomohli... ja som si skoro vytrhala vlasy z toho zvuku... ešte som aj kúpila knižku... nejaký sprievodca powerpointom... no a ani tam to nebolo!!! Ale tu som to našla uuplne všetko... jar8, ľúbim ťa zato že máš rovnaké problémy a CHOBOT, teba totálne totálne uznávam bo si skvelý... vieš to a vieš to vysvetliť tak že to ešte aj ja pochopím=)))
P.S.: registrovala som sa len kvôli tomu aby som vám poďakovala bo ja som po týždni robenia jednej jednoduchej prezentácie (prvá v mojom živote) mala nervy off... Ja sa dosť hlásim k ľuďom čo vedia čo robiť s PC a toto nie a nie... takže ĎAKUJEEEM!!!
0 0
debbie debbie

debbie je offline (nepripojený) debbie

Mám probém. Neviem ako mám poslať emailom prezentáciu v PP so zvukom tak, aby ten zvuk hral, keď niekto prezentáciu otvorí. Dik za pomoc, naozaj neviem ako na to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať