Zavrieť

Porady

Praca po vzniku naroku na dochodok

v jan. 2018 mi vznikol nárok na dochodok. Mam riadnu pracovnu zmluvu na dobu neurcitu. Mam poziadat o dochodok a pokracovat v praci alebo pokracovat v praci a poziadat o dochodok neskorsie. Na urade práce som bol evidovany 5 mesiacov ako nezamestnaný . Inak som suvisle pracoval.
Mila123 ak si zamestnaný a nepožiadaš o priznanie SD riadnom termíne, tak ako si nárokuješ- t.j. aktuálne , urobíš takú radosť mzdárke pri spätnom požiadaní o dôchodok ani si nevieš sám predstaviť......(toto nie je irónia, toto je sarkazmus)
milagros208 Ja si myslím, že požiadať o dôchodok je výhodnejšie. Ak budeš dostávať napr. 12 mesiacov dôchodok po 500€, tak je to príjem 6000€. Pri poberaní dôchodku napr. 30 rokov, by ti to navýšenie muselo vyjsť viac ako 16€ mesačne, aby sa ti tých 6000€ vyrovnalo. Neviem kedy v januári ti vznikol nárok na dôchodok, ale ak k 01.01. ešte nebudeš dôchodca celý rok máš nárok na nezdaniteľnú časť základu dane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je to cisto na tvojom rozhodnuti, ci poziadas hned alebo neskor.
    Aj neskor mozes poziadat spatne ku dnu naroku na dochodok a ak nepoziadas spatne ,mozes si zasa navysit dochodok.

    Praca po vzniku naroku na dochodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.