Zavrieť

Porady

Pleseň v byte

Chcela by som sa opýtať či by vnútorné zateplenie jednej steny čo je od severu pomohlo proti plesniam. Na stene sa stále robí pleseň či v obývačke alebo detskej izbe. Vetram celú dobu čo som v práci. Bytovka je tehlová nezateplena. Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
bettylou zateplenie čím? v akej hrúbke? v akej oblasti?
Niki331 Polystyrén asi 5 CM celú len tu jednu stenu
Niki331 Len tam sa tvorí stále pleseň aj keď pri tej stene nič nieje len sedačka a tá je asi 20cm od steny
Oliwa Ak zateplíte zvnútra, dosiahneš iba to, že tú pleseň nebudeš vidieť... Mali sme takú "susedu" - včielku Maju... zateplila dom zvnútra a keď to noví majitelia strhli, naskytol na im pohľad na čierne steny...
Koľko rokov tam bývate - vždy tam boli problémy s plesňou alebo len od istého času? Menili ste okná?
bebatka Zatepliť to zvnútra je snáď ešte horšie ako keď to ako-tak môže dýchať. Keď tam dáte zvnútra polystyrén alebo niečo, tak pleseň pod ním neodstránite, skôr sa jej tam ešte lepšie bude dariť. To si môžete dať na tú stenu skrine, aby ste to nevideli....a to bude zadarmo. Máte samostatné kúrenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Niki331 Mne je jedno čo použijem len aby sa pleseň nevytvorila znova ani fotky v ramoch tam nemôžem mať hneď sa vytvorí celý deň vetracka otvorená už som na nervy z tohto.
    misomiso No samozrejme najlpsie by bolo riesit fasadu zvonka. Ak mate nejaky brizolit, tak to nasava aj zvonka dazd a potom je to cele studene, vlhke. Pochybujem, ze iba ty mas z celej bytovky ten problem.
    chandler nobasil nie.
      zbaliť

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    pomoze to, v izbach na stenach sa plesen urcite robit nebude. to ze je to jedna stena nevadi. problem je ze plesne sa mozu tvorit medzi polystyrenom a stenou - nebudu vidiet,ale dychat ich budete. urcite skuste presadit vonkajsie zateplenie - aj ked len na tu jednu stenu (susedia nad a pod by mali mat rovnaky problem). vnutorne zateplenie je az posledna moznost.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    A co susedia nad a pod vami?
    Dajte sa dokopy, nadneste poziadavku a nech sa zatepli zvonka z fondu oprav.
    Niki331 No toto je mala štvor bytovka a fond tu nieje žiadny akosi sa nechce nikomu nič dohodnúť už som to skúšala a sama to platiť nebudem. Čiže z vonkajšej strany to nieje reálne

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Cesi velmi propaguju Osmodry system..... Vie niekto zodpovedne povedat ci by pomohol. Vraj vysusi stavbu v okruhu 13 m2. Ma s tym niekto skusenosti alebo je to len reklama?

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    skús zoškrabať omietku, vyčistiť trebárs chlórom (savo) aj na 2x a natiahnuť termoomietku, inak pomohlo by ti zistiť si na tej stene teplotu rosného bodu, aby si si to vedel prispôsobiť. Hoci to bude dáka zvláštna pleseň, čo sa jej darí, keď celé dni vetráš.
    Príspevok zbalený
    spam
    allgreen A niečo k téme?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.