Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Dobrý deň potrebujem poradiť som momentálne v zahraničí a potrebujem potvrdenie o prijme u zamestnávatela kde som robila lenže ked som písala účtovníčke neodpísala mi a ja telefon už na nich nemám čo mám robiť ako požiadať o potvrdenie prísť na slovensko je to len jeden mesiac ale ako to urobiť ako dostanem ten papier aj ked mám právo nik mi neodpovedá pomôžte mi dakujem
veronikasad Máš výplatnú pásku ? Príjem z ktorého štátu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    1. Poziadaj pisomne zamestnavatela o potvrdenie o prijme pre danove ucely. Ziadost preukazatelne doruc (napr. doporucene).
    2. Ak nebudes mat do konca marca odpoved, poziadaj danovy urad o odklad terminu na podanie danoveho priznania.
    3. Vypocitaj si prijmy na zaklade udajov z vyplatnych pasok, ak nebudes mat potvrdenie od zamestnavatela. Do poznamky v danovom priznani napis, ze povinnu prilohu (potvrdenie od zamestnavatela) neprikladas, lebo ju zamestnavatel nevystavil napriek ziadosti.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Z vyplatrných príjmov si dorátaj relevantné čísla. Hodnotu výplat v čistom určite vieš. Do priznania zaškrtneš, že niektoré údaje boli zadané na základe odhadu.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak zamestnanec nepožiadal o ročné zúčtovanie, zamestnávateľ mu vystaví a doručí v termíne najneskôr do 12.3.2018 tlačivo Potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o daňovom bonuse na vyživované deti za rok 2017

    Až po tomto termíne môžeš reklamovať, ak ti potvrdenie nevystavil.
    renata88 A ak mi to nedoruci ako postupovať dá sa aj odhadom z výplatnej pásky nieco určiť na daňové priznanie ďakujem vopred za odpoved
    kn-alka ak nedoručí, tak postup ako napísal Jakubec

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ako už máš napísané - ešte je zavčasu.
    raz dávnejšie som robila DP len s výplatnými páskami (zamestnávateľ sa neunúval nič poslať) - DU akceptoval .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.