Zavrieť

Porady

uznanie rokov praxe v školstve

Dobrý deň, chcem sa spýtať či sa započítava do praxe učiteľky materskej školy aj obdobie kedy som pracovala na dohodu o brigádnickej práci študentov ako učiteľka v inej materskej škole. Tiež keď som učila na pracovnú zmluvu ako učiteľka prvého stupňa v ZŠ. Ďalej som pracovala na dohodu o pracovnej činnosti v súkromnom centre špeciálno-pedagogického poradenstva v rozsahu práce max. 10 hodín týždenne.
Od r. 2013 tiež vykonávam dramatoterapiu s deťmi s Downovým syndrómom ako dobrovoľníčka. Dohodu nemám, ale mám potvrdenie od OZ, pretože ju robím ako dobrovoľníčka.
V bývalom zamestnaní mi prax uznali viac ako 3 roky, v novom iba 1 rok.
Aké sú na to merítka v zariadeniach, keď viacerým učiteľkám v rôznych zariadeniach uznali aj prácu na dohodu, prácu v banke a dokonca prácu ako kuchárka v reštaurácii? Môžem sa odvolať na nejaký zákon, alebo podobne?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
6 komentárov     zbaliť
Mila123 dohoda o BPŠ, veď si bola študentka, nie učiteľka.......
Katy a R píše, že pracovala ako učiteľka - aj keď bola študentkou.
Lucyinka03 áno, ale robila som tú istú prácu čo teraz. A študentovi na dennom štúdiu nikto nedá len tak pracovnú zmluvu.
veronikasad Prečo by študent denného štúdia nemohol mať pracovnú zmluvu ? Žiadny zákon to nezakazuje, pokial zvláda zamestnanie aj štúdium.
Mila123 mala si ako študentka ukončené pedag. vzdelanie?
Lucyinka03 áno ,mala som bakalára.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zakon urcuje len spodnu hranicu, kolko treba uznat a nedefinuje uplne presne, ktore prave ano. Zvysok je skutocne na subjektivnom posudeni konkretneho riaditela.
    Praca, ktoru zapocitavaju, musi suviset s vyucovanou aprobaciou ucitela.
    Mozes sa odvolat na zakon, nastuduj si ho, ale pokial su uznane roky v spodnej hranici, nic nevymozes.
    Lucyinka03 ďakujem. A viete mi povedať, kde to presne v zákone nájdem?
    Moc ďakujem
    ivka70 Zamestnávateľ postupuje pri započítaní praxe podľa § 6 zákona č. 553/2003 Z. z. Pedagogickú prax vykonávanú u iného zamestnávateľa by mal každý ďalší zamestnávateľ uznať. Ostatnú prax, hlavné takú, ktorá nie je príbuzná súčasnej činnosti, započíta podľa toho ako to má upravené v mzdovom predpise. Započítaním ostatnej praxe u predchádzajúceho zamestnávateľa nie je nový zamestnávateľ viazaný. Prax uvádzaná na zápočtovom liste je iná prax ako prax podľa zákona 553/2003 Z. z. Prehodnotiť započítanú prax môže jedine súčasný zamestnávateľ.
    http://www.skolskyportal.sk/zapocitana-prax-1

    logomania je offline (nepripojený) logomania

    logomania
    "Polopate": Každá pedagogická práca (je jedno či učíš v štátnej, cirkevnej či súkromnej škole) podložená dokladom je pedagogická prax v školstve, iná práca sa do pedagogickej praxe nezapočítava. Pedagogická prax a iná prax sa však počítajú spoločne do odpracovaných rokov do dôchodku. Napr. : v školstve odpracuješ 20 rokov, v úrade 5 rokov ako kuchárka 1 rok spolu je to 26 odprac. rokov do dôchodku.
    Naposledy upravil logomania : 11.02.18 at 22:34

    uznanie rokov praxe v školstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.