Zavrieť

Porady

Môžem podať daňové priznanie elektronicky aj bez podpisu?

Zdravím,

Sťahoval som sa cca pred rokom takže som menil aj občiansky preukaz. Nový občiansky som dostal s čipom ale do papiera k občianskemu som zadával iba heslo do el. schránky. Keď som to pozeral u brata tak tam mal aj heslo zo ZEP či KEP proste k podpisu. Teda schránku mám aktívnu je funkčná ale podpis mi zrejme nefunguje.
Je možné podať daňové cez finančnú správu aj bez podpisu?
Ohľadom podpisu by som sa rád spýtal alebo niekde zavolal ale neviem ani komu. Kto mi vie niečo ohľadom toho povedať alebo ako to overím, že mám podpis alebo nie.

Som SZČO
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tuto sú info
    https://www.financnasprava.sk/sk/akt...ka-komunikacia
    inak - DP ešte teraz môžeš poslať aj poštou, alebo na hociktorom DU, ktorý máš poruke.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...ciaPouzivatela
    Základné informácie
    Daňový subjekt môže elektronicky odosielať dokumenty finančnej správe troma spôsobmi:
    -aktivovaním eID karty (občianskeho preukazu s čipom),
    -aktivovaním kvalifikovaného elektronického podpisu (KEP),
    -prostredníctvom dohody o elektronickom doručovaní. (len pre fyzické osoby)
    Žiadal si o elektronický podpis pri vystavovaní nového eID? Ak nie, nemôžeš podávať DP bez toho..
    Ale môžeš si vybaviť Dohodu s daňovým úradom, a tam nepotrebuješ eID s podpisom. Onedlho bude elektronické doručovanie povinné aj pre SZČO:
    Ak daňový subjekt chce doručovať správcovi dane písomnosti elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané kvalifikovaným elektronickým podpisom (KEP) ani eID kartou, tak v tom prípade uzavrie so správcom dane písomnú dohodu o elektronickom doručovaní. Upozorňujeme, že od 1.1.2018 právnické osoby nemajú možnosť s daňovým a colným úradom uzatvoriť dohodu, dohodu môžu uzatvárať už len fyzické osoby.

    Môžem podať daňové priznanie elektronicky aj bez podpisu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.