Zavrieť

Porady

nezavisly mobilny dom : treba stavebne povolenie alebo ohlasenie?

Dobry den,
mam zaujem o kupu 2 az 4 mobilnych domov na
sezonnu rekreaciu, ktore
chcem docasne umiestnit na zahradu v Bratislave, ale nikde a nikto mi
nevie jasne povedat, ci to treba hlasit na miestny urad a ci to vyzaduje
stavebne povolenie , alebo nie. ziaden dom nebude napojeny na
inzinierske siete ani zakotveny do zeme, ani nebudem upravovat teren
alebo davat podklad.
dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirkistifi je offline (nepripojený) mirkistifi

    mirkistifi
    Dobrý deň, asi už neaktuálne, ale podľa mojich info úrad vyžaduje SP akonáhle je pripojenie na inžinierske siete - teda stačí zaviesť el.energiu alebo prípojku na vodu a je to stavba ako každá iná. Tak nám bolo povedané na MÚ.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Pride karavan do campingu, pripoji sa na elektrinu ... vlastne nemoze, treba vybavit stavebne povolenie.
    To sa podari (za mesiac), dovolenkari prespia a rano idu prec. Teraz treba buracie povolenie?
    bodliak A to sa blíži éra elektromobilov, ktoré sa napoja na sieť každú chvíľu niekde inde... Byrokracia sa prežerie.
    Katy a R viktor - to nie je najlepšie prirovnanie ... ten camping určite všetky potrebné povolenia má
    vicktor Aha, permanentne stavebko a buracko na dobu neurcitu a nespecifikovany pocet "stavieb".
    besttracker len camping neni zahrada :-) podľa vykladu zakona ani motorove vozidlo(karavan)/nemotorové (obytny prives) nemožes odstaviť na svojej zahrade....si pozri vyklad zakona ktory vydali pre stavebne urady .....a ani pripojky tam nemusis davat aby to bolo protizakone ,

    skor by som odporucal na tej zahrade samostane urobit pripojky elektro,vody,, (to sa riesi len formou ohlasky) ked budu pripojky hotove dovies tam tie domy a pripojit ich nacierno a na stavebny urad sa vykaslat.... :-D
    bodliak To, že si niekam natiahnem predlžovačku, automaticky neznamená, že som objekt napojil na sieť a je z toho stavba.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Treba sa osobne informovat na miestnom/stavebnom urade.
    Na mobilny dom bez inzinierskych sieti nepotrebujes SP.Ale kazde mesto moze mat ine podmienky,zalezi aj od "uradnika" na ktoreho natafis....

    Je asi nieco ine,postavit mob.dom na zahradu niekde v Hornej-Dolnej a je nieco ine postavit 4 mob.domy v BA,ktore maju sluzit na rekreaciu pre viacero osob.
    Asi bude miestny urad zaujimat,ako poriesis hygienu,odpady at pod.
    Vybavenie stavebných povolení, územných, kolaudačných a ďalších rozhodnutí a poradenstvo v oblasti stavebného práva. www.danieldrabik.sk 0910 696 550 ...viac Daniel Drábik
    Podľa popisu na to netreba ohlásenie ani povolenie. Je to však postup na "tenkom ľade". V zákone sa v § 43 o stavbe píše "alebo jej osadenie vyžaduje úpravu podkladu". Takže ak upravíte podklad alebo stavebný úrad zhodnotí, že taká stavba vyžaduje úpravu podkladu, tak potom je potrebné stavebné povolenie.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Daj foto mobilneho domu - viem si predstavit obytny caravan suci na tyzdennu rekreaciu, ten stavebne povolenie urcite nepotrebuje, ale prenasat cely "dom" nie.
    Skusam hadat ze to chces umiestnit do zahrady nejakeho domu, ktory bude sluzit ako splocne WC, kuchyna, atd?
    Ak miestny urad nebude namietat voci umiestneniu, moze sa domahat tzv. kupelneho poplatku za ubytovanie.

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    By som odporucal na tej zahrade samostane urobit pripojky elektro,vody,, (to sa riesi len formou ohlasky) ked budu pripojky hotove dovies tam tie domy a pripojit ich nacierno a na stavebny urad sa vykaslat.... :-D Bonaparte postavili tiez divoko/načierno a byva si tam veselo fico.....

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Ak striktne plati to, co si napisal, tak stav.pov. nepotrebujes, nakolko sa nejedna o stavbu. Ale ohlasovaciu povinnost by som si splnil, ak nechces, tak kasli na to. V principe ti nikto nic nemoze. Ale ak je to hnutelna vec, tak zumpa, odpad, vrt nehrozi...
    Príspevok zbalený
    spam

    nezavisly mobilny dom : treba stavebne povolenie alebo ohlasenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.