Zavrieť

Porady

Prenajom bytu a danove priznanie - musim zaratat cely preplatok za 2016 aj ked som zacala prenajimat az koncom novembra?

V novembri 2016 som zacala prenajimat svoj byt, ktory bol pol roka predtym prazdny. Preddavky (najomne) som platila cely rok normalne a tak v maji 2017 mi prisiel na ucet 600eur preplatok (vychadza priblizne 100eur mesacne naspat, ked je byt prazdny, radiatory su vypnute a nemina sa voda..). Teraz idem podat DP za rok 2017 a zda sa mi nefer zaratat tam cely preplatok ako moj 'prijem', kedze to nie je prijem/vyplata od tretej osoby ale len vratenie mojich preddavkov, ktore som neminula. Viete mi poradit - musim preplatok zaratat cely alebo mozem vydelit napr. deleno 12, krat 2 (akoze vyratane umerne len za november a december, kedze len vtedy som sa zahlasila na DU a zacala prenajimat byt)? Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prenajom bytu a danove priznanie - musim zaratat cely preplatok za 2016 aj ked som zacala prenajimat az koncom novembra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.