Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodok odvody

Chcem sa vás opýtať keď je priznaný ID tak sťahuje sa z neho ešte niečo ? Myslím ako napr. z hrubej mzdy. ? Nejaké odvody a tak.
4 komentárov     zbaliť
Reyaa Daňové priznanie 2017,
Nie som si ista, ci plny ID spada do III. oddielu.
veronikasad Plný ID je starobný?
Reyaa Kedze som plny ID nadobudla okolo roku 2010 asi sa sakra nikde nepise a tie vzorce prepacte, moze ich normalny clovek vypocitat, som fotografka, nie uctovnickaa toto je ....mimo moje chapanie.
Dakujem aj mi niekto pomoze, eln som sakra predala 1 pozemok nic viac.
veronikasad Založené si novú tému, táto je o niečom úplne inom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, nič. Nie je predmetom dane ani odvodov.
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LienkaSHCJ takže keby sa ID vypláca z VZ 800€ tak na účet príde každý mesiac 480€ ? Alebo :-/
    Katy a R pozri si výpočet ID (Pripnem ti link zo SP) - neviem, ako si k tomu prišiel ? - miera poklesu, OMB, ADH, doba poistenia ....atď (nič ti to nehovorí?)
    LienkaSHCJ No ja mám 60% a z 800€(ako vymeriavaceho základu) je 60% 480€
    Dáša_ a čo chápeš ako vymeriavací základ?
    LienkaSHCJ No tých 800€
    Dáša_ ale odkiaľ máš to číslo 800 - nie je to náhodou tvoja hrubá mzda?
    LienkaSHCJ Katy a R ja si budem doplácať do SP. Ja som skončila školu a išla hneď na PN kvôli zdraviu len viem ze si budem musieť doplatiť rok poistenia. A budem chcieť aby mi to vyplácali z 800€. Takže si doplatim do SP určitú sumu a potom by mi to mali každý mesiac vyplácať 60% z tých 800€ (pretože aj to čo sa bude doplácať do SP závisí na tom koľko chcem aby mi platili) len neviem či mi z toho budú niečo strhavat z tých 480€ čo by som mala dostať.
    LienkaSHCJ Pozri si môj komentár hore čo je nad týmto aktuálnym príspevkom. Tam som to vysvetlila. Ako to je. Ja som nebola zamestnaná.
    Katy a R nuž - lepšie si pozri, ako sa ID počíta (sa opakujem), ak chceš urobiť taký dôležitý krok (asi sa zbytočne snažím)
    LienkaSHCJ Ja som si našla vzorec ako si to vypočítať avšak tam sú údaje ktoré naozaj neviem ako mám ja práve získať a na str. soc. poistovni sa vyznať nejde. A keby som mala HM napr 800€ tak z toho sa mi bude vypočítavať ID nie? Ale keď mi vypocitaju ID tak sa s neho už nič sťahovať teda nebude ?
    veronikasad Invalidný dôchodok určite nie je 60 % z vymeriavacieho základu. Počíta sa podľa vzorca

    Priemerný osobný mzdový bod x doba dôchodkového poistenia x aktuálna dôchodková hodnota x % invalidity.
    LienkaSHCJ Dobre ale to čo dosadíme do toho vzorca ? Koľko alebo ako zistím Priemerný osobný mzdový bod, doba dôchodkového poistenie(ja nemám takže si budem musieť min. 1 rok doplatiť) a aká je aktuálna dôchodková hodnota ? Ako zistím tieto veci koľko to je ?
    veronikasad Aktuálna dôchodková hodnota platná pre rok 2018 je zverejnená na internete, pogoogli. Doba dôchodkového poistenia je celkové obdobie dôchodkového poistenia, vrátane náhradných dôb, dopočítaná SP ododňa schválenia invalidity do dovršenia dôchodkového veku.
    Spôsob výpočtu osobného mzdového bodu tiež nájdeš na stránke SP. Výpočet priemerného osobného bodu je komplikovaný, bez znalostí zákona o SP sa do toho nepúšťaj.
    LienkaSHCJ takže si to človek sám nevypočíta :-D :-( Takže 2 veci zo vzorca sa dajú zistiť ľahko doba dôchodkového poistenie sa zistiť dá (ak to správne chápem) ale je toto nejako možno vypočítať vôbec lebo som z toho mimo ? alebo to je nemožné pre normálneho človeka .-( )
    ale ten mzdový bod nie :-( to je škoda naozaj som chcela vedieť koľko dostanem od nich. :-)
    Katy a R no neviem - myslela si že bez konkrétnych tvojich údajov kukneme do zázračnej gule - a napíšeme sem číslo?
    Až také zložité to zase nie je - keby si si naštudovala vieš si vypočítať - ale podľa všetkých presných údajov (a tie máš len ty) - anilen na ten link si neklikla
    LienkaSHCJ Klikla. A nechcela som to od nikoho vedieť. Je mi jasné že sú tam údaje ktoré viem len ja.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dôchodok je dávka sociálneho poistenia . Nie je to ani zdaniteľný príjem, ani nič ti z toho nestrhnú .
    - jedine exekútor by sa mohol realizovať, ak by si mal dlhy - ale to len mimo témy
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LienkaSHCJ aha ďakujem :-)
    Katy a R tuto si pozri základné info - zjavne vôbec o tom nič nevieš http://www.socpoist.sk/invalidny-dochodok/1288s - aj vzorec výpočtu tam je
    LienkaSHCJ Katy a R ja už mám tie veci x krát prečítane už takže toho viem dosť. To čo neviem je POMB a ano aj vzorec nan je a ano videla som ho ale neviem ako ziskat niektore udaje a dalsie niektore veci bez znalosti soc. poistovni sa dost tazko pocitaju kedze bohvie ako oni ziskavaju tie udaje. Takže nieje to tak primitívne že máš vzorec a dosadis si len nejaké čísla.....
      zbaliť

    Invalidný dôchodok odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.