Zavrieť

Porady

Ako postupovat, proti vykladaniu odpadu na spoločnu chodbu

Suseda vyklada odpad z domacnosti pred dvere svojho bytu na spoločnu chodbu. Je to tam aj dva dni a na chodbe je zapach. Na slovne upozornenia nereaguje. Ako postupovat. Je na to nejaky zakon?
korela Koľko má rokov? Je to taký problém vziať spolu so svojimi smeťami do smetiakov ak ide o nejaké uzavreté igelitové vrecko? Po prvé by to tam nekyslo, po druhé treba si vychádzať v ústrety. Každý sa opiera o pravidlá a zákony, ale spolužitie so susedmi si vytvárajú ľudia sami. Skúste jej to párkrát vyniesť, uvidíte reakciu.
Mama síce bývala na poslednom poschodí, bola o dve a tri generácie staršia od susediek, tri byty na poschodí, nemali žiadny problém s vynášaním jedna druhej, tretej. Ale vzťahy nadštandardné.
A ako jej to dobre padlo hlavne počas snehu alebo poľadovice, rovnako ako aj matke s bábätkom oproti.

Tu sa stále a neustále iba s niekým bojuje.
Teľací chodník, nič iné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Neviem sa dopátrať z ktorého mesta sa to šíri v našej krajine
    Zákon nepočítal s narastajúcou aroganciou a blbosťou občanov.
    Snáď pomôže obsah z igelitiek vysypať priamo na rohožku . Ani to nie je trestné, asi o to smetie niekto zakopol ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač felix
    Tá rohožka s vysypaným (pardón, zakopnutým smetím) by sa mala realizovať tak, že pri otvorení dverí sa "zakopnuté" smetie vysype do bytu.
    Ďaľšia voľba je zavesenie igelitky (ak je v nej to smetie) na kľučku od dverí. Pri otvorení dverí je výsledok ešte kvalitnejší.
    felix1 Dúfam že nám dá irenka123333 vedieť ako
    dopadla
    veronikasad Prvýkrát som to videla na vysokoškolskom internáte v Horskom parku v Bratislave asi pred 15 rokmi, keď som bola pozrieť dcéry, v našom vchode to nefunguje, u susedov dcéry v Bratislave pravidelne...
    pavol54 Potvora nevzdelaná, nech sa ide pozrieť na Luník IX ako to majú vyriešené BEZPOTRUBNÉ zariadenie pripojené na každé okno nemusela by obťažovať susedov ale ak je to nejaká stará osoba by som jej zazvonil že jej pomôžem odniesť keď pôjdem dole, možno pozve na pol deci
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Tipjuem, že by sa to malo dať napadnúť cez hygienické a protipožiarne predpisy, takisto cez ochranu zdravia (konkrétne vo vzťahu k deratiziácii a znižovaniu jej účinnosti). Zašiel by som poradiť sa s hygienikom a s hasičmi.
    korela Kedysi stačil normálny domovník, hlavne za prvej republiky.
    Ešte lepšie by bolo sa vrátiť k "potrubnej pošte", z bytu rovno do pivnice či kam. A bol by pokoj.
    Mali sme ju v podniku, fungovalo to pár rokov po prvý zásek.

    Ako postupovat, proti vykladaniu odpadu na spoločnu chodbu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.