Zavrieť

Porady

Otec poberajúci materskú a PP

Dobrý deň,
prosím Vás.. Uzatvárame pracovný pomer so zamestnancom - otcom, ktorý mi oznámil, že je na rodičovskej a poberá materskú.. U pôvodného zamestnávateľa teda nepracuje... Z uvedeného vyplýva, že zamestnávateľ by za neho mal platiť len úrazové a zdravotné poistenie.. Je to tak? Má s tým niekto skúsenosť?
Ďakujem!!!
Naposledy upravil Emik27 : 09.03.18 at 13:04
Mila123 áno, ale požiadaj o o potvrdenie zo SO od kedy si dávku vybavil, aby ste vedeli do kedy ju má......a aby to nebolo , že JPP
Emik27 Super, ďakujem, ste veľmi milá.. Ale čo je, prosím, JPP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    MIla, prosím Ťa, v príprade , že ku nám nastúpi nový zamestnanec, ktorý u predchádzajúceho zamestnávateľa skončil pracovný pomer, v ochrannej lehote prevzal starostlivosť o svoje dieťa a začal poberať materské, my ako jeho nový zamestnávateľ platíme riadne všetky odvody? Ten otecko neuzatvoril nový pracovný pomer u pôvodného zamestnávateľa , my sme jeho nový a aktuálne aj jediný zamestnávateľ. Ako je to s odvodmi u nás? My nemáme žiaden doklad o tom, že je mu vyplácané materské v ochrannej lehote . Máme ho o takýto doklad požiadať?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    J+K ospravedlňujem sa, mal to byť iba komentár ...
    Mila123 samozrejme, že požiadajte, aby ste mali doklad, pretože môže byť l problém....
    poistné sa platí, tak ako je hore uvedené, nevadí, to , že ste iný zamestnávateľ .....
    J+K ďakujem
    Emik27 Dobrý deň! Prosím Vás, zadávali ste v tomto prípade do mzdového programu, že poberá dávku materské? Alebo ste len nastavili odvody? Pretože ja mám podobný prípad, nastavila som si len odvody, ale vo výkaze do SP mi týmto pádom nedáva správny počet kalendárnych dní, t. j. 0, nakoľko je vylúčená povinnosť platiť odvody... :O
      zbaliť

    Otec poberajúci materskú a PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.